10-lat

Dnia 13 lipca 2008 roku odbyła się uroczystość 10-lecia działalności Automobilklubu Bieckiego.

GALERIA

Uroczyste obchody 10-lecia Automobilklubu Bieckiego, które odbyły się 13 lipca 2008 r. rozpoczęła msza święta w kościele OO. Franciszkanów pw. Św. Anny w intencji członków i sympatyków oraz ich rodzin prowadzona przez księdza Samuela Bommersbacha ojca duchowego Automobilklubu.

Dalsza część uroczystości odbyła się w Remizie OSP w Bieczu. Imprezę prowadzili Prezes Automobilklubu Bieckiego Marek Sitek i wiceprezes Mariola Mrozek, którzy przywitali zaproszonych gości i członków klubu. Obecnością swą zaszczycili nas Pani Barbara Czochara – Honorowy Prezes Automobilklubu Bieckiego, Starosta Gorlicki Pan Mirosław Wędrychowicz, Pani Urszula Niemiec p.o. Burmistrza Gminy Biecz, Pan Kazimierz Sterkowicz Burmistrz Miasta Gorlice, Pan Władysław Gazda wiceburmistrz Gminy Biecz, Pan Andrzej Wędrychowicz Naczelnik Sekcji Prewencji i Ruchu Drogowego KPP w Gorlicach, Komendant Komisariatu Policji w Bieczu Pan Marcin Stępień, Pan Jan Jędrzejko Wiceprezes Zarządu Okręgu PZM w Rzeszowie, Pan Wiesław Dymiński Prezes Automobilklubu Małopolskiego w Krośnie, Pan Stanisław Nosal Przewodniczący Związku Diabetyków i radny Rady Miejskiej w Bieczu, Pani Halina Wędrychowicz pełnomocnik Burmistrza Gminy Biecz ds. rozwiązywania problemów alkoholowych, Pani Anna Kozłowska wicedyrektor ZS nr 1 w Bieczu, Pan Józef Huk Komendant MGZ OSP w Bieczu oraz sponsorzy klubu Pan Rafał Murdziński i Państwo Danuta i Zbigniew Wal.

Rozpoczynając uroczyste obchody 10-lecia Automobilklubu Bieckiego minutą ciszy uczczono pamięć wieloletniego prezesa i założyciela klubu Pana Henryka Czochary, wieloletnich działaczy i członków klubu Pani Jadwigi Rusińskiej, Pana Mariana Pasterskiego, Pana Jerzego Kwiatkowskiego, Pana Jerzego Bednarza, Pana Tadeusza Kędziora, Pana Józefa Brodowskiego oraz sympatyka Automobilklubu i sportów motorowych Burmistrza Gminy Biecz Pana Kazimierza Grzesiaka.

Następnie Prezes Marek Sitek krótko przedstawił historię Automobilklubu, kładąc szczególny nacisk na to, że ostatnie 10 lat działalności jest ważne dla historii bieckich sportów samochodowych, gdyż jest kontynuacją działalności prowadzonej od ponad pół wieku. Podwalinami prężnie dziś działającego Automobilklubu była założona 2 sierpnia 1951 roku Sekcja Motorowa Koła Sportowego „Górnik” w Bieczu. W skład grupy założycielskiej wchodzili Panowie Henryk Czochara, Stanisław Schmidt, Marian Uszko, Emil Malinowski, Józef Wojtasiewicz, Zdzisław Cudacki i Bronisław Budacki. Prezesem został wybrany inicjator powołania sekcji Henryk Czochara. Przez wiele lat członkowie sekcji uczestniczyli w imprezach organizowanych przez Koło „Górnik”, okręgowych i ogólnopolskich. Warto tu wspomnieć udział w lutym 1954 roku w I Eliminacji Patrolowych Mistrzostw Polski w Karpaczu. Biecki patrol stanowili Panowie: Henryk Czochara, Marian Uszko, Jan Urzędowski. Przy 22 – stopniowym mrozie biecka załoga zajęła 7 miejsce na 48 zgłoszonych patroli w mistrzostwach. Opiekunem grupy była Pani Barbara Czochara – sekretarz Oddziału PTTK w Bieczu. To z jej inicjatywy została powołana w 1976 roku Komisja Turystyczno-Motorowa przy  bieckim oddziale PTTK. W 1977 roku członkowie sekcji Motorowej „Górnik” założyli  Delegaturę Automobilklubu Krośnieńskiego w Bieczu. Aktywnie działali na rzecz szkolenia dzieci i młodzieży w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego i udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz uczestniczyli w imprezach organizowanych samodzielnie, jak również przez Automobilklub Krośnieński.

W listopadzie 1997 roku 26 osobowy komitet założycielski podjął uchwałę o założeniu  samodzielnej organizacji. W marcu 1998 roku decyzją Sądu Rejonowego w Krośnie Automobilklub Biecki zostaje wpisany do Krajowego Rejestru Stowarzyszeń pod nazwą Automobilklub Biecki. W grupie założycielskiej sekcji był nieżyjący już Pan Henryk Czochara, który przez wiele lat był jej prezesem. Pani Barbara Czochara – obecnie Honorowy Prezes Automobilklubu Bieckiego – tak pisała o jego organizowaniu „…I znowu jak w przypadku organizowania delegatury musieliśmy zaczynać od zera. Najpierw należało poczynić starania o zalegalizowanie klubu… Sprawa ta przeciągnęła się jednak bardzo długo… tak, że nie ujęto nas w kalendarzu imprez okręgowych na 1998 rok, pominięto nas również w przydziale środków finansowych… Nie mięliśmy pomieszczenia na biuro, nie było środków na działalność i znowu największym kapitałem okazał się potencjał ludzki i zaangażowanie sporej części Zarządu. Bazowaliśmy na sprawdzonych działaczach…”

Z historią Automobilklubu Bieckiego jest związanych wiele nazwisk zasłużonych działaczy, ludzi którzy poświęcali, i nadal poświęcają, swój czas i serce działaniom na rzecz sportów motorowych – Barbara Czochara, Marian Uszko, Tadeusz Guzik, Danuta Ingeln, Jan Ingeln, Marian Pasterski, Kazimierz Tusiński, Zdzisław Augustyn. Rozpoczętą przez nich przed laty działalność kontynuują młodsi i całkiem młodzi zapaleni organizatorzy i sędziowie  pasjonaci sportów samochodowych. Wiceprezes Mariola Mrozek stwierdziła w swym wystąpieniu, że bez zaangażowanych działaczy i pasjonatów nie moglibyśmy być aktywnym, rozwijającym się klubem i dlatego dziś wspominamy przede wszystkim Pana Henryka Czocharę.  Pomysłodawcę, założyciela i prezesa Sekcji Motorowej Koła Sportowego „Górnik” w Bieczu, prezesa bieckiej Delegatury Automobilklubu Krośnieńskiego. Od 1997 roku wiceprezesa, a od IV 2000 – prezesa Automobilklubu Bieckiego. Członka Komisji rewizyjnej Zarządu Okręgu PZM w Rzeszowie. Uczestnika, współorganizatora i organizatora imprez motorowych i samochodowych rangi ogólnopolskiej, okręgowej i klubowej. Do ostatnich chwil swojego życia czynnie działającego na rzecz Automobilklubu. Pan Henryk zmarł bowiem 30 listopada 2000 roku przygotowując Szkoleniowy Zlot Ratowników Drogowych w Bieczu. Przez lata swej aktywnej działalności został uhonorowany m.in. odznakami Zasłużony dla PZM i Honorową Ratownik Drogowy PZM oraz Złotym Krzyżem Zasługi.

Prezes Automobilklubu Marek Sitek serdecznie podziękował zasłużonym działaczom za ich wkład w istnienie klubu, za serce włożone w tę społeczną działalność i wręczył pamiątkowe – będące symbolem naszej wdzięczności – statuetki. Za ogromne zaangażowanie, wieloletnią działalność prezes podziękował  Pani Barbarze Czochara, która 1951 roku brała czynny udział w pracach założycielskich i została opiekunką grupy zawodników Sekcji Motorowej Koła Sportowego „Górnik” w Bieczu. Od 1976 była sekretarzem bieckiego Oddziału PTTK, przy którym właśnie z jej inicjatywy powstała Komisja Motorowo-Turystyczna. Przez 20 lat była sekretarzem Delegatury Automobilklubu Krośnieńskiego w Bieczu. Po śmierci męża pełniła funkcję Prezesa Automobilklubu Bieckiego, którego jest obecnie Prezesem Honorowym. Za wieloletnią pracę społeczną odznaczona została Srebrnym Krzyżem Zasługi.

Podziękowania złożono również długoletnim, zasłużonym działaczom Klubu Sportowego „Górnik”, Delegatury Krośnieńskiej i współzałożycielom Automobilklubu Bieckiego Panu Tadeuszowi Guzikowi i Panu Marianowi Uszko, który był czynnym zawodnikiem Klubu Sportowego „Górnik”, brał udział w zlotach i rajdach motocyklowych na Podkarpaciu i Ziemi Sądeckiej. W Automobilklubie pełnił funkcję przewodniczącego Komisji Rewizyjnej.

Wiceprezes Mariola Mrozek podziękowała Państwu Danucie i Janowi Ingelnom, Panu Kazimierzowi Tusińskiemu i Panu Zdzisławowi Augustynowi aktywnie działającym od lat i równie zasłużonym i zaangażowanym w działalność Komisji Motorowo-Turystycznej przy Oddziale PTTK, Delegatury Automobilklubu Krośnieńskiego oraz współzałożycielom Automobilklubu Bieckiego Mają lub mieli uprawnienia sędziów sportowych i ratowników drogowych. Z dużym zaangażowaniem biorą udział w organizacji rajdów i zlotów turystycznych, imprez klubowych oraz w nich uczestniczą.

Następnie wiceprezes Zarządu Okręgu PZM w Rzeszowie Pan Jan Jędrzejko wręczył odznaczenia PZM. Złote Odznaki Honorowe PZM otrzymali Pani Ewa Ćwiąkalska i Pan Janusz Gaweł. Srebrną Odznakę Honorową PZM otrzymali Pan Roman Faber i Pan Jakub Wszołek. Brązowe Odznaki Honorowe PZM otrzymali natomiast Pani Agnieszka Gaweł, Pani Magdalena Ślawska i Pan Jakub Gaweł. Odznakę Honorową Ratownika Drogowego Polskiego Związku Motorowego otrzymali Pani Henryka Gaweł oraz Panowie Wacław Czochara, Janusz Gaweł i Włodzisław Ćwiąkalski.

Prezes Marek Sitek i wiceprezes Mariola Mrozek przedstawili 10-letnie działania Automobilklubu na czterech płaszczyznach organizacyjnych:

  • w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego i ratownictwa drogowego,
  • sędziowanie imprez organizowanych przez kluby okręgu rzeszowskiego,
  • imprezy klubowe i turystyczne oraz
  • sportowe imprezy samochodowe.

Aby nie zasypywać zebranych suchymi faktami, sprawozdawczo-historyczna 10-letnia opowieść poparta została montażem fotograficzno-filmowym, który przygotował młody klubowy kolega Konrad Tumidajewicz.

Jako pierwsza przedstawiona została działalność w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego i ratownictwa drogowego. Przez 10 lat działalności Automobilklubu Bieckiego kilkakrotnie organizowane były kursy ratowników drogowych wspólnie z OSP w Bieczu. Wykładowcą był Pan Józef Biernacki Prezes Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego. Egzaminem sprawdzającym umiejętności szkolonych były rajdy ratowników. W latach 2001 – 2005 organizowane były Jesienne Zloty Ratowników Drogowych, którymi kierował najczęściej wiceprezes do spraw brd Jan Grygowicz.  Ich celem było doskonalenie umiejętności praktycznych i sprawdzenie wiadomości teoretycznych ratowników w udzielaniu pierwszej pomocy przedlekarskiej ofiarom wypadków. Współorganizatorami Zlotu byli Burmistrz Miasta Biecza, Komisariat Policji w Bieczu oraz Jasielski Klub Motorowy i Ratownictwa Drogowego. Uczestniczyli w nich obok naszych bieckich ratowników koledzy z Klubu Jasielskiego i Automobilklubu Małopolskiego w Krośnie.

Wiceprezes Pan Jan Grygowicz ma ogromne zasługi w popularyzacji ratownictwa drogowego i podnoszeniu umiejętności w zakresie przepisów ruchu drogowego wśród młodzieży. Od wielu lat przygotowuje bowiem uczniów Zespołu Szkół nr 1 w Bieczu do Powiatowego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w Gorlicach. Uczniowie tej szkoły trzykrotnie w latach 2002, 2003 i 2004 zdobyli I miejsce drużynowo. Do najlepszych należeli młodzi członkowie Automobilklubu. Tomasz Sitek dwukrotnie (w  latach 2002 i 2003) zdobył tytuł Mistrza Powiatu w kategorii gimnazjów. W 2006 w kategorii szkól podstawowych II miejsce zajął Krzysztof Sitek, a w 2007 III miejsce w kategorii gimnazjów wywalczył Wiktor Topczyj.

Działalność sekcji ratowników to także udział w okręgowych
i ogólnopolskich zlotach ratowników, na których odnosili duże sukcesy. W VI Ogólnopolskich Mistrzostwach Ratowników Drogowych PZM, które odbyły się 26-28 IX 2003 zwyciężyła załoga nr 26 z Automobilklubu Bieckiego w składzie – Marek Sitek i Jan Grygowicz – przed załogami z Automobilklubów Kieleckiego i Wielkopolskiego. Komandorem i organizatorem Mistrzostw był prezes JKMiRD Józef Biernacki, a uczestniczyło w nich 26 załóg z całego kraju. Jan Grygowicz odznaczony został wówczas  Honorową Odznaką Ratownika Drogowego PZM.

Wiceprezes Mariola Mrozek podziękowała ratownikom drogowym za ich sukcesy w barwach klubu, tym który w ratownictwie byli i są najlepsi. Mistrzom Polski Panom Janowi Grygowiczowi i Markowi Sitkowi, Mistrzom Okręgu Pani Henryce Gaweł i Panu Włodzisławowi Ćwiąkalskiemu, oraz młodym członkom klubu Mistrzowi Powiatu – Tomaszowi Sitkowi, Wicemistrzowi Powiatu – Krzysztofowi Sitkowi i II Wicemistrzowi Powiatu – Wiktorowi Topczyjowi. Pamiątkowe statuetki wręczył Starosta Gorlicki Pan Mirosław Wędrychowicz. Dziękując członkom klubu i ratownikom za dziesięcioletnią działalność w ratownictwie drogowym i promowanie powiatu gorlickiego przez organizowanie imprez samochodowych Pan Starosta przekazał Automobilklubowi fantom, do wykorzystania podczas szkolenia młodzieży w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Następnie przedstawiono działalność sekcji sędziowskiej prężnie działającej pod przewodnictwem Daniela Wójcikiewicza. Co roku zwiększa ona swą liczebność. W 2001 do przedłużenia licencji wytypowane było 10 osób, a w 2008 jest 7 sędziów licencją stopnia P i 20 z licencją O.

Ludzie zajmujący się sędziowaniem to pasjonaci, różni ich jedynie wiek. Niektórzy swą przygodę z sędziowaniem rozpoczęli w latach 70-tych przy pierwszych wyścigach górskich, inni od udziału jako zawodnicy w pierwszych Rajdach Niepodległości organizowanych prze Automobilklub Małopolski, a najmłodsi od turniejów BRD, do których przygotowywali się pod kierunkiem Jana Grygowicza. Przez dziesięć lat sędziowie z naszego klubu zabezpieczali imprezy jednorazowe i takie, które na trwałe wpisały się w historię Automobilklubów i PZM. Były to:

  • Rajd Podkarpacki,
  • Rzeszowski Rajd Samochodowy,
  • Motocyklowy Rajd Enduro,
  • Rajd Niepodległości Automobilklubu Małopolskiego,
  • Jasielski Samochodowy Rajd Niepodległości,
  • II Zlot Plejad Subaru – Wysowa 2005,
  • Samochodowy Rajd „Zeto-Panmar”,
  • Samochodowy Rajd Polonez,
  • Rajd Sylwestrowy,
  • Zimowy Rajd Magurski,
  • Bieszczadzki Wyścig Górski,
  • Wyścig Górski Prządki.

Przedstawieniu sędziowanych imprez samochodowych towarzyszyła prezentacja multimedialna ukazująca tak prace sędziów, jak i ciekawe wydarzenia z rajdów i wyścigów. A po niej pamiątkowe statuetki i podziękowania wręczono członkom Automobilklubu Bieckiego, gorliczanom szczególnie zaangażowanym w przygotowanie Rajdu Dziennikarzy w 2004 roku i  organizację  od 2005 roku Zimowego Rajdu Magurskiego Panu Piotrowi Ryndakowi i Panu Krzysztofowi Mikrucie. Za organizację obsad sędziowskich na rajdy i wyścigi, za prężną działalność sekcji sędziowskiej podziękowano przewodniczącemu Panu Danielowi Wójcikiewiczowi, który jest również organizatorem i dyrektorem Zimowego Rajdu Barbórka. Podziękowania złożono również najaktywniejszym z sędziów Panom Adamowi Lesiakowi i Tadeuszowi Barzykowi.

Jako trzeci aspekt działalności klubu przedstawiono organizację imprez dla dzieci oraz członków i sympatyków Automobilklubu. Jedną z takich imprez o wieloletniej tradycji jest spotkanie opłatkowe organizowane w karnawale. Biorą w nim udział nie tylko członkowie klubu, ale i sympatycy naszego Automobilklubu oraz prezesi zaprzyjaźnionych klubów Jasielskiego i Małopolskiego. Następnego dnia liczni członkowie Automobilklubu spotykają się na mszy świętej w intencji Pana Henryka Czochary i zmarłych członków klubu.

Do klubowej tradycji weszło również  otwarcie sezonu turystyczno-samochodowego. Po mszy świętej w intencji kierowców następuje poświecenie samochodów nie tylko klubowiczów, ale i uczestników mszy świętej.  Po południu rozpoczyna się rajd turystyczny, którego trasę zawodnicy pokonują według notatek zamieszczonych w „Książce drogowej” wykonując po drodze dwie  sprawnościowe próby samochodowe. Ponadto muszą odpowiedzieć na pytania testów z bezpieczeństwa ruchu drogowego i krajoznawczo-turystycznego. Ostatnią konkurencję rajdu stanowi tor przeszkód dla załóg oraz dla dzieci. Utarło się, że każdy rajd ma jakiś temat przewodni, były to: 90-ta rocznica Bitwy Gorlickiej,  Dziedzictwo Kulturowe Małopolski, szlaki żołnierzy Armii Krajowej oraz ciekawa trasa wokół Biecza.

Od 2000 roku w kalendarzu imprez klubowych na stałe zagościł Rekreacyjno-Sportowy Dzień Dziecka, który – jeśli w czerwcu zdarzy się jakiś wypadek losowy – bywa lipcowym Festynem dla Dzieci. Uczestniczą w nim nie tylko mieszkańcy Biecza, gdyż stał się on popularny w okolicy. Co roku niezmiennie popularnością cieszą się konkursy plastyczny i piosenki, rowerowy tor przeszkód, zawody dla dzieci i ich rodziców, przejazdy samochodami strażackim i policyjnym oraz kładami i końmi. Przez wiele lat patronat nad imprezą mieli Pan Witold Kozłowski Przewodniczący Sejmiku Wojewódzkiego i burmistrz Biecza – zmarły w czerwcu tego roku – Pan Kazimierz Grzesiak.

Od 1999 roku sędziowie naszego klubu pomagają organizować Abstynencki Rajd Samochodowy, a niektórzy są jego pomysłodawcami. Przez wiele lat komandorem Rajdu był Janusz Mrozek, a Mariola Mrozek przygotowywała dokumentację rajdową, „Notatki Nawigacyjne”, testy z bezpieczeństwa ruchu drogowego i krajoznawczo turystyczne. Badanie techniczne przeprowadzał Tadeusz Barzyk, a próby samochodowe organizowali Adam Lesiak, Jan Grygowicz, Marek Sitek. Jan Grygowicz co roku przygotowuje Tor Przeszkód tak dla załóg, jak i dla dzieci.

Braliśmy jako Automobilklub, również aktywny udział przy organizacji Festynu Franciszkańskiego pomagając w sprzedaży biletów, wydawaniu fantów i pilnowaniu bramy wyjściowej.

Ostatnim, ale bardzo ważnym aspektem klubowej działalności jest organizacja sportowych imprez samochodowych. Pierwsza taką imprezą zorganizowaną przez nas była  II Runda Mistrzostw Polski Dziennikarzy, która odbyła się na terenie powiatu gorlickiego w dniach 4-6 czerwca 2004 roku. Pomysłodawcą i inicjatorem imprezy był koordynator ds. promocji Starostwa Powiatowego w Gorlicach Krzysztof Mikruta. Organizatorami imprezy było Starostwo Powiatowe, Urząd Gminy Biecz i Urząd Gminy Uście Gorlickie. Komandorem rajdu był Aleksander Żyzny prezes Stowarzyszenia Auto Klub Dziennikarzy Polskich, a organizatorem sportowej strony imprezy – Automobilklub Biecki w Bieczu z prezesem Markiem Sitkiem.

Rajd ten spowodował rozpoczęcie kolejnego etapu działalności klubowej odważyliśmy się bowiem zrealizować marzenia, nie tylko prezesa, chociaż on chyba o tym marzył najbardziej. 18 grudnia 2005 odbyła się nasza pierwsza samodzielna impreza Zimowy Rajd Samochodowy BARBÓRKA. Rajd otrzymał wysoką ocenę obserwatorów okręgu rzeszowskiego PZM i w 2006 odbył się już jako X eliminacja Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego. Dyrektorem pierwszej imprezy był Pan Piotr Ryndak, ale organizacją od początku zajmuje się Daniel Wójcikiewicz. Zawodnicy chwalili sobie trasę i stopień trudności prób, a w pierwszym roku udało się nam załatwić prawdziwie zimowe warunki.

W 2006 roku zorganizowaliśmy podobną imprezę Samochodowy Rajd Grodzki. Honorowy patronat nad rajdem objął Starosta Gorlicki Pan Mirosław Wędrychowicz, a głównym sponsorem byli właściciele salonu samochodowego KIA – Irena i Marek Patecki.

Ponieważ jednak w rajdzie wystartowało niewielu zawodników i nie mieliśmy szans wejść z drugim rajdem do mistrzostw okręgu zaangażowani w organizację imprez samochodowych członkowie Zarządu postanowili zorganizować Mistrzostwa Powiatu Gorlickiego w Super OeS-ie pod patronatem Starosty Gorlickiego Pana Mirosława Wędrychowicza. Organizatorem całej imprezy jest Jakub Wszołek, niezależnie od tego kto jest dyrektorem poszczególnych eliminacji. W 2007 odbyły się trzy eliminacje mistrzostw: w lipcu – Grodzki, we wrześniu Gorlicki, a w grudniu Biecki Super OeS. I to był strzał w dziesiątkę. Mistrzami Powiatu zostali

  • w klasie 903cm³ – Marcin Wojciechowski z Automobilklubu Małopolskiego
  • od 903cm³ do 1400cm³ – Marcin Puterla z Automobilklubu Rzeszowskiego
  • powyżej 1400cm³ – Krzysztof Piterak z Automobilklubu Małopolskiego
  • Mistrzynią Powiatu została Agnieszka Zabierowska niezrzeszona

Impreza się przyjęła i w tym roku, oczywiście pod patronatem pana Starosty, odbędą się cztery eliminacje mistrzostw. Dwie z nich już się odbyły w kwietniu Wiosenny i w czerwcu Grodzki Super OeS, a dwie kolejne odbędą się jesienią. Mamy nadzieję, że będzie to równie udana impreza jak ubiegłoroczna i jej kolejna edycja zostanie przeprowadzona w 2009 roku.

Po przedstawieniu działalności w zakresie organizacji imprez Prezes Marek Sitek i wiceprezes Mariola Mrozek przypomnieli, że Państwo Czocharowie zapoczątkowali pewną klubową tradycję. W działalność Automobilklubu Bieckiego zaangażowana była bowiem cała rodzina Państwa Czocharów, a po nich pałeczkę przejęły kolejne. Państwu Danucie i Janowi Ingelnom dziękowaliśmy za działalność od czasów Delegatury. Honorowa Prezes Automobilklubu Pani Barbara Czochara, za ogromne zaangażowanie w działalność klubową i wkład pracy w organizację imprez, wręczyła podziękowania i statuetki młodszym parom małżeńskim. Państwu Genowefie i Zdzisławowi Orlewskim  – długoletnim aktywnym działaczom w Zarządach Delegatury Automobilklubu Krośnieńskiego i Automobilklubu Bieckiego. Pani Jolancie Sitek zaangażowanej przede wszystkim w organizację Dnia Dziecka i klubowego opłatka i Panu Markowi Sitkowi – Prezes Automobilklubu od 2003 roku, który również drugą kadencję pełni funkcję członka Zarządu Okręgu Rzeszowskiego. Pani Marioli Mrozek specjalistce od książki drogowej od czasów Rajdu Dziennikarzy, która wraz z mężem Januszem Mrozkiem organizuje Wiosenne Rajdy Turystyczne oraz Biecki Abstynencki Rajd Samochodowy. Podziękowania otrzymał również Pan Jakub Wszołek sekretarz Zarządu Automobilklubu, koordynator i organizator Mistrzostw Powiatu Gorlickiego w Super OeSie.

Na zakończenie Prezes Marek Sitek i wiceprezes Mariola Mrozek podziękowali za wszystkie lata wspaniałej współpracy władzom samorządowym,  policji i straży pożarnej, organizacjom, sponsorom i sympatykom klubu oraz wszystkim członkom klubu. Bez pomocy i wsparcia ludzi popierających naszą działalność nie moglibyśmy przeprowadzić żadnej z imprez organizowanych w 10-leciu przez Automobilklub Biecki.

Otrzymaliśmy listy gratulacyjne i słowa uznania od zaproszonych nieobecnych – Pana Witolda Kochana Posła RP, Pana Andrzeja Witkowskiego Prezesa Zarządu Głównego PZM, Komendanta Powiatowej Straży Pożarnej w Gorlicach Pana Andrzeja Stafieja, Pana Józefa Biernackiego Prezesa Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego, Pana Marka Dobrowolskiego Prezesa Automobilklubu Rzeszowskiego.

Uroczyste obchody 10-lecia Automobilklubu zakończył, ok. godz. 18.00, uroczysty obiad w restauracji „Grodzka” w Bieczu, na który zaproszeni zostali goście i członkowie klubu.

Dziękuję wszystkim, którzy pracowali przy organizacji 10-lecia Automobilklubu Bieckiego, a szczególnie Paniom Teresie Grygowicz, Jolancie Sitek, Genowefie Orlewskiej, Paulinie Budziak i Panom Markowi Sitkowi, Jakubowi Wszołkowi, Krzysztofowi Mikrucie, Pawłowi Dutce, Konradowi Tumidajewiczowi, Grześkowi Królowi, Wiktorowi Topczyjowi Adamowi Szczepańskiemu i Danielowi Wójcikiewiczowi oraz tym, których nie wymieniłam

Mariola Mrozek


Komentarze są zamknięte.