IX Rodzinny Rajd Turystyczny

W IX Rodzinnym Rajdzie Turystycznym, który odbył się w niedzielę 1 września 2019 r., wzięło udział 25 załóg, w tym 15 z Automobilklubu Bieckiego, 4 z Automobilklubu Gorlickiego, 1 z Automobilklubu Stomil Dębica i 5 załóg niezrzeszonych. Uczestniczyło w nim 96 osób,
w tym 54 dorosłych i 32 dzieci oraz 10 sędziów.

GALERIA

W tym roku tematem przewodnim były „Koronkowe historie”, a trasa poprowadziła uczestników do Bobowej – jednej z dwóch miejscowości w Polsce (obok Koniakowa), gdzie wyrabia się koronki metodą klockową. Impreza rozpoczęła się o godzinie 12:00, w sali Klubu Abstynenta „Horyzont” w budynku tzw. „Wantuchówki” wydawaniem dokumentów rajdowych i numerów startowych (sponsorowanych przez firmę „Elefant” kol. Zbigniewa Kotarby). Kol. Dariusz Bajorek przeprowadził badanie techniczne, a Dyrektor Rajdu kol. Mariola Mrozek przeprowadziła odprawę zawodników. Następnie zawodnicy rozwiązywali test z bezpieczeństwa ruchu drogowego, w którym maksymalną liczbę punktów zdobyło aż dziesięć załóg.

Po oddaniu testu zawodnicy byli co minutę wypuszczani na trasę przez kol. Andrzeja Mrozka. Próba samochodowa odbyła się, dzięki Wójtowi Gminy Gorlice, na parkingu w Zagórzanach. Kierownikiem próby była kol. Anna Zięcina. Najlepszy czas na próbie wykręciła załoga z numerem 4 – Ł. Skórski/M. Skórska (33:56). Niewiele gorsze czasy miały załogi nr 1 – Ł. Maczuga/M. Maczuga (34:88) i nr 24 – W. Szczepanik/H. Filus (34:91).

Podczas Rajdu uczestnicy musieli, jak co roku, znaleźć – podczas zwiedzania, a czasem
i w książce drogowej – odpowiedzi na pytania testu krajoznawczo-turystycznego dotyczące miejscowości Bobowa. W tym roku, dzięki pomocy ze strony Burmistrza Miasta Bobowa, zwiedzili wystawę koronki klockowej w Centrum Kultury i Promocji Gminy Bobowa, bobowską synagogę, dwór Wieniawy-Długoszowskiego oraz kościół pw. św. Zofii. Uczestnicy mogli obejrzeć czy zakupić koronkowe serwetki, obrazy, czy kolczyki w sklepie P. M. Madej, a także spróbować smacznych lodów w lodziarni P. J. Gucwy (kolekcjonera starych motocykli i uczestnika zlotów zabytkowych pojazdów).

Następnie uczestnicy pojechali na metę usytuowaną przy Wiejskim Domu Kultury w Wilczyskach, gdzie oddali test krajoznawczo-turystyczny, na którego pytania precyzyjnie odpowiedziały trzy załogi.

Na boisku odbył się „Tor Przeszkód”, którego konkurencje przygotowała kol. Ania Mrozek, a przeprowadziła je z Andrzejem Mrozkiem. W tym roku zawodnicy musieli wrzucić pięć
woreczków do wiaderek, trafić do kosza mając trzy rzuty oraz przejść slalom między pachołkami z piłką niesioną między zawodnikami, tak by nie upadła. Wszyscy bawili się świetnie wykonując elementy toru w różny sposób, wspierając się dziećmi lub kolegami z innych załóg 😊.

W tym roku dzieci miały szczególne zawody, ponieważ kol. Łukasz Skórski przygotował
i przeprowadził dla nich konkurencję – przejazd samochodem na akumulator po torze.

Po sportowej rywalizacji przyszedł czas na integracyjnego grilla, którego zorganizowaniem zajmowali się kol. Marian Sendecki i Janusz Mrozek oraz niezawodni kol. Anna i Andrzej Zięcina, kol. Ewa i Darek Bajorek. Wspaniały chleb i „proziaki” upiekła, jak co roku, kol. Krystyna Sendecka.

Około godziny 18:00 nastąpiło ogłoszenie wyników Rajdu, podczas którego załogi otrzymały puchary i „Certyfikaty Rajdowca Turysty”, a wszystkie dzieci dyplomy „Mistrz kierownicy”, słodkie upominki i nagrody rzeczowe ufundowane przez Automobilklub Biecki oraz Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Miasta Gorlice oraz sponsora.

Dziewiąty Rodzinny Rajd Turystyczny był udany – dopisała tak pogoda jak i humory. Zawodnicy wyjeżdżając umawiali się na spotkanie za rok na jubileuszowym dziesiątym Rodzinnym Rajdzie Turystycznym.

Relacje, wyniki i zdjęcia z imprezy zamieszczone zostały na www.kgr-rally.pl w zakładce Galeria – Piotr Dudka oraz na Facebooku – wydarzenie IX RODZINNY RAJD TURYSTYCZNY oraz albumy Piotra Dudki i Marcina Bolo Wojciechowskiego.

WYNIKI

Mariola Mrozek

 

Zarząd Automobilklubu Bieckiego serdecznie zaprasza

członków Automobilklubu Bieckiego i sympatyków naszego klubu oraz sportów motorowych

do udziału

w IX  Rodzinnym Rajdzie Turystycznym

w dniu 1 września 2019 r.

(zmiana terminu – 25 sierpnia odbędzie się organizowany przez JKMiRD Super OeS będący rundą Mistrzostw Galicji)

Uczestnicy:

członkowie Automobilklubu Bieckiego, sympatycy klubu oraz miłośnicy jazdy samochodem i zwiedzania ciekawych miejsc – oczywiście całymi rodzinami.

Koszt uczestnictwa:

Niezmiennie od latdorosły – 20,00 zł, dziecko – 10,00 zł.

Zbiórka uczestników:

Biecz, budynek tzw. „Wantuchówki” – godz. 12:00

Zgłoszenia:

przyjmowane są do dnia 22 sierpnia 2019 r.

Bardzo prosimy o podanie imion i wieku dzieci.

– drogą e-mail – mariolazofia@op.pl

– telefonicznie – Mariola Mrozek – 669 175 389

                        – Janusz Mrozek – 696 133 363

ZGŁOSZENIE

W programie:

Na starcie:

  • wydawanie dokumentów i BT,
  • odprawa uczestników,
  • test z bezpieczeństwa ruchu drogowego i ratownictwa drogowego,
  • szkolenie z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Na trasie:

  • sportowa próba samochodowa,
  • poznanie ciekawych zakątków regionu,
  • test krajoznawczo-rajdowy.

 Na mecie:

  • tor przeszkód dla członków załogi i dla dzieci,
  • ognisko integracyjne,
  • rozdanie dyplomów i nagród.

ZABIERZCIE – jak co roku – DOBRY HUMOR, ZATANKOWANE SAMOCHODY
i WYGODNE BUTY (na wszelki wypadek też kalosze).
Ze swojej strony postaramy się zapewnić ZWIEDZANIE PIĘKNEGO „KAWAŁKA” POWIATU GORLICKIEGO i jak zawsze DOBRĄ ZABAWĘ oraz – co jest najtrudniejsze
J – SŁONECZNĄ POGODĘ.


Komentarze są zamknięte.