BRD 2011

Dnia 2 kwietnia 2011 r. odbył się Gminny Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
zorganizowany przez Automobilklub Biecki, pod patronatem Burmistrz Gminy Biecz,
przy współpracy z Komisariatem Policji w Bieczu oraz Ochotniczą Strażą Pożarną w Bieczu.

Celem Turnieju, zorganizowanego już po raz piąty, jest działanie na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej przez popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach oraz popularyzowanie podstawowych zasad i umiejętnosci udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
W skład Zespołu Sędziowskiego wchodzili Jan Grygowicz, który był sędzią głównym Turnieju, oraz komendant Policji w Bieczu Marcin Stępień i członek A. Bieckiego Piotr Ryndak. Organizacją Turnieju zajmował się w tym roku Janusz Mrozek, a sekretarzem imprezy była Mariola Mrozek Główne konkurencje Turnieju przygotowali – J. Grygowicz – rowerowy tor sprawnościowy, komendant P. M. Stępień – pytania testu z Brd. Dodatkową konkurencją był mini-turniej udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, w którym udział nie był obowiązkowy. Uczestnicy odpowiadali na pytania z udzielania ppp, które przygotował P. Daniel Śliwiński  z OSP w Bieczu, a  następnie wykonywali próbę na Fantomie, który obsługiwał Krzysztof Sitek. Ponadto obsługę sędziowską Turnieju stanowili sędziowie A. Bieckiego oraz policjant z posterunku w Bieczu i strażacy z OSP w Bieczu.
W Turnieju wzięły udział trzyosobowe drużyny reprezentujące szkoły podstawowe i gimnazja z gminy Biecz. W kategorii szkoły podstawowe startowało 7 drużyn z ZS nr 1 w Bieczu, Grudnej Kępskiej, Korczyny, Libuszy, Racławic, Rożnowic i Sitnicy. Zwycięzcą Turnieju w kategorii szkoły podstawowe została drużyna ZSP w Libuszy, którego uczniowie (Łukasz Rybka, Kacper Basista i Oskar Prokop) uzyskali sumę 49 punktów, największą na teście (+59) i najmniej punktów karnych w rowerowym torze przeszkód (-10). Drugie miejsce zajęła drużyna ZSP w Racławicach, a trzecie – SP w Grudnej Kępskiej. Indywidualnym zwycięzcą Turnieju w kategorii szkoły podstawowe został Łukasz Rybka – uczeń ZSP w Libuszy. Drugie miejsce zajął Kacper Basista również z ZSP w Libuszy, a trzecie – Piotr Kiełtyka z ZSP w Racławicach. W tym roku w Turnieju uczestniczyły dziewczęta, jedna z nich, uczennica ZSP w Racławicach, Magdalena Tybor zdobyła 4 miejsce. Przyznano również nagrody za zajęcie 1 miejsca w konkurencji Testy – zdobył je Łukasz Rybka (z ZSP w Libuszy) oraz dla najlepszych na torze rowerowym, a byli to Kacper Basista (0 punktów), Łukasz Rybka (-1 punkt) i Mateusz Gotfryd (-1 punkt).W kategorii gimnazjum startowało 3 drużyny z ZS nr 1 w Bieczu, Libuszy i Rożnowic. Zwycięzcą Turnieju w kategorii gimnazjum została drużyna Zespołu Szkół nr 1 w Bieczu, którego uczniowie (Tomasz Kijek, Robert Puszkariow i Patryk Wójcikiewicz) uzyskali sumę 63 punktów, w tym największą na teście (+69) i w rowerowym torze przeszkód -6 punktów karnych. Drugie miejsce zajęła drużyna z ZSP w Libuszy, a trzecie – ZSP w Rożnowicach. Indywidualnym zwycięzcą Turnieju w kategorii gimnazjum został Tomasz Kijek z ZS nr 1 w Bieczu. Drugie miejsce zajął Robert Puszkariow również uczeń gimnazjum ZS nr 1 w Bieczu, a trzecie – Mateusz Mucha uczeń ZSP w Libuszy. Nie przyznano 1 miejsca w kategorii tor rowerowy ponieważ, aż 5 uczniów przejechało trasę bezbłędnie. Przyznano nagrodę za zajęcie 1 miejsca w kategorii Testy, którą wywalczył zdobywając maksymalną liczbę punktów – Tomasz Kijek. Drugie miejsce uzyskując 23 punkty zdobył Patryk Wójcikiewicz. Dodatkową konkurencją przygotowaną przez Ochotniczą Straż Pożarną w Bieczu i A. Biecki był Mini-turniej udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. W tej części turnieju nie musieli brać udziału wszyscy uczniowie. W kategorii szkoły podstawowe było 19 uczestników, a zwycięzcą po dogrywce został Kacper Basista z ZSP w Libuszy, drugie miejsce zajął Kacper Karp z ZS nr 1 w Bieczu, a trzecie Daniel Bartusik z ZS nr 1 w Bieczu. W kategorii gimnazjum w tej konkurencji wzięli udział wszyscy zawodnicy, a zwyciężył Kamil Trojanowicz z ZSP w Libuszy. Drugie miejsce zajął Mateusz Mucha również z ZSP w Libuszy, a trzecie  – Dawid Kamiński z ZSP w Rożnowicach.
Puchary i nagrody ufundowali Burmistrz Gminy Biecz P. U. Niemiec, Starosta Powiatu Gorlickiego Mirosław Wędrychowicz oraz Bank Spółdzielczy w Bieczu i Automobilklub Biecki. Halę sportową, już po raz piąty nieodpłatnie udostępnił dyrektor ZSP w Libuszy P. Aleksander Kalisz. Słodkie bułki, jak co roku, ufundowała Piekarnia „Magda”, a przywiózł  Jakub Wszołek. Klubową imprezę sponsorowali również – Agencja Ubezpieczeniowa Partner P. A. Karp z Gorlic i Towarzystwo Ubezpieczeniowe COMPENSA TU SA oraz Zakład Zegarmistrzowski w Gorlicach P. R. Klisiewicza.