XIV Gminny Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowym imienia Jana Grygowicza

XIV Gminny Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowym odbył się w sobotę 23 kwietnia 2022 roku. Od tego roku nosi imię Jana Grygowicza, pomysłodawcy i wieloletniego organizatora oraz sędziego głównego Turnieju, który włożył ogrom pracy w popularyzację ratownictwa drogowego, podnoszenie umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz znajomości przepisów ruchu drogowego wśród dzieci i młodzieży.

W grupie I (kategoria wiekowa do lat 12) konkurowało trzy drużyny, a zwycięzcą została drużyna Szkoły Podstawowej w Racławicach w składzie Wiktoria Ryba, Wiktoria Ryznar, Błażej Juruś, Miłosz Makowiec. Drugie miejsce zajęła drużyna Szkoły Podstawowej nr 1 w Bieczu – Dagmara Bieniek, Wiktoria Kawa, Adrian Wantuch, Jan Zając. Trzecie miejsce zajęła drużyna Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Libuszy – Maja Jędrys, Milena Styrczula, Filip Dyląg, Maciej Źródelski.

Indywidualnym zwycięzcą Turnieju w kategorii wiekowej do lat 12 został uczeń SP w Racławicach Błażej Juruś (+13), drugie miejsce zajął Jan Zając z SP nr 1 w Bieczu (+13). A trzecie wywalczyła Wiktoria Ryznar uczennica SP w Racławicach (+14). Dwu uczniów uzyskało taka samą liczbę punktów, jednak zgodnie z pkt VI ppkt 3. Regulaminu Gminnego Turnieju BRD, zwyciężył Błażej Juruś, który uzyskał w teście wiedzy 24 punkty.

Drugi wynik w testach z bezpieczeństwa w ruchu drogowym uzyskała Milena Styrczula z ZSP w Libuszy (+20 pkt). W teście ze skrzyżowań najlepsi byli zdobywając po +7 punktów Wiktoria Ryba z SP w Racławicach i Filip Dyląg z ZSP Libuszy. Rowerowy tor przeszkód najlepiej przejechał Jan Zając z SP nr 1 w Bieczu (-9) , drugi był Miłosz Makowiec z SP w Racławicach  (-11), a trzeci Filip Dyląg z ZSP w Libuszy (-13). Najlepszą drużyną w konkurencji udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej była drużyna SP nr 1 w Bieczu (+17).

W grupie II (kategoria wiekowa powyżej lat 12) rywalizowało 6 drużyn z SP w Korczynie, ZSP w Libuszy, SP w Racławicach, ZSP w Rożnowicach, SP w Sitnicy i ZSP w Strzeszynie.

Zwycięzcą drużynowym Turnieju w tej kategorii została drużyna Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rożnowicach w składzie Marcin Guzik, Dominik Bajorek, Dominik Tapek. Drugie miejsce zajęła drużyna Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Libuszy – Szymon Szostak, Miłosz Dudek, Ksawery Galant. Trzecie miejsce wywalczyła drużyna Szkoły Podstawowej w Racławicach – Maciej Juruś, Bartłomiej Kamiński, Maciej Ryndak.

Indywidualnym zwycięzcą Turnieju w grupie II został  Miłosz Dudek z ZSP w Libuszy uzyskując +9 punktów. Drugie miejsce zajął Marcin Guzik z ZSP w Rożnowicach zdobywając +12 punktów, a trzecie – Bartłomiej Kamiński SP w Racławicach który zdobył +12 punktów.

Najlepsi w testach brd i skrzyżowań byli uczniowie SP w Rożnowicach – Dominik Tapek (+19,+9) i Marcin Guzik (+19,+8), a trzeci był Miłosz Dudek z ZSP w Libuszy (+18,+8). Rowerowy tor przeszkód najlepiej przejechał Bartłomiej Kamiński z SP w Racławicach (-2), drugi był Maciej Ryndak (-4), a trzeci Mateusz Czech z SP w Korczynie ((-5). Najlepszą drużyną w konkurencji udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej okazała się drużyna ZSP w Strzeszynie (+16) w składzie Kinga Jędrzejczyk, Sandra Bajorek, Martyna Opałka.

Puchary, medale, dyplomy i nagrody rzeczowe wręczali uczestnikom Burmistrz Biecza Pan Mirosław Wędrychowicz, Dyrektor ZOJ w Bieczu Pani Renata Gołębiowska, dyrektor ZSP w Libuszy Pan Aleksander Kalisz,  członek Automobilklubu Bieckiego kol. Piotr Ryndak, komendant Komisariatu Policji podinspektor P. Marcin Stępień. Zaproszenie na zakończenie Turnieju przyjęła żona śp Jana Grygowicza Pani Teresa Grygowicz, która powiedziała uczniom, że to czego nauczą się przygotowując do udziału w turnieju zostanie w głowie i będzie procentować przez lata.

Dziękujemy współorganizatorom Gminie Biecz, Komisariatowi Policji w Bieczu oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Bieczu, dyrekcji i nauczycielom Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Libuszy oraz sędziom Turnieju kol. Łukaszowi Skórskiemu, P. Łukaszowi Stelmachowi, kol. Januszowi Mrozkowi i kol. Andrzejowi Mrozkowi.

Dziękujemy wszystkim zawodnikom za udział i opiekunom za przygotowanie uczniów do Turnieju. Zapraszamy na XV Gminny Turniej BRD w przyszłym roku.

Mariola Mrozek

Wyniki GR I

Wyniki GR II

Serdecznie zapraszamy wszystkie szkoły miasta i gminy Biecz do udziału w

XIV GMINNYM TURNIEJU BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM  imienia JANA GRYGOWICZA

Turniej przeprowadzony zostanie 23 kwietnia 2022 roku (w sobotę) na hali sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Libuszy, który jest  gospodarzem Turnieju.

Współorganizatorami Turnieju są Automobilklub Biecki, Gmina Biecz, Komisariat Policji w Bieczu oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Bieczu.

Informacje dot. organizacji Turnieju zawarte są w poniższej dokumentacji (do pobrania):

REGULAMIN GMINNEGO TURNIEJU BRD

załącznik nr 1 – ZGŁOSZENIE DRUŻYN

załącznik nr 2 – INDYWIDUALNE ZGŁOSZENIE UCZESTNIKA

Szczegółowe zasady organizacyjne Turnieju określa „Regulamin Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla Uczniów Szkół Podstawowych” zamieszczony na stronie PZM – https://pzm.pl/bezpieczenstwo-ruchu-drogowego-turnieje/turnieje

TERMINY I ZGŁOSZENIA

Termin zgłaszania drużyn upływa w dniu 15 kwietnia 2022 r.

Wstępnego zgłoszenia należy dokonać drogą telefoniczną lub mailową:

telefon – Janusz Mrozek – tel. kom. 696133363

e- mail – Mariola Mrozek – mariolazofia@op.pl

Wypełnione i podpisane druki zgłoszenia szkoły i uczestnika (załącznik nr 1 i załącznik nr 2) należy dostarczyć organizatorowi w dniu Turnieju.

Uczestnicy muszą posiadać i przedstawić organizatorowi do wglądu w dniu Turnieju:

legitymację szkolną,

kartę rowerową,

pisemną zgodę rodziców (opiekunów prawnych) na udział w Turnieju,

zaświadczenie lekarskie lub oświadczenie rodziców (opiekunów prawnych) o braku przeciwwskazań zdrowotnych do udziału w Turnieju.

12:00 – rozdanie pucharów, dyplomów, nagród

Organizator zastrzega sobie możliwość zmian godzinowych poszczególnych punktów programu za wyjątkiem godziny rozpoczęcia Turnieju.