IX Gminny Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

W dniu 28 marca 2015 roku odbył się na hali sportowej w Libuszy IX Gminny Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego dla szkół podstawowych i gimnazjów z terenu miasta i gminy Biecz zorganizowany przez Zarząd Automobilklubu Bieckiego we współpracy z Urzędem Gminy Biecz, Komisariatem Policji w Bieczu i Ochotniczą Strażą Pożarną w Bieczu.

• członkom Automobilklubu Bieckiego – PP. Krzysztofowi Sitkowi i Annie Mrozek oraz Andrzejowi Mrozkowi

W tegorocznej edycji Turnieju w kategorii szkoły wzięło udział 6 czteroosobowych drużyn z ZS nr1 w Bieczu, ZSP z Libuszy, Binarowej i Rożnowic oraz SP z Racławic i Sitnicy. W kategorii gimnazjum startowało 3 trzyosobowe drużyny z ZS nr 1 w Bieczu oraz ZSP z Libuszy, Binarowej i Rożnowic.

Do testów zawodników rozsadzali sędziowie zawodów, natomiast kolejność startu drużyn poszczególnych szkół na rowerowym torze sprawnościowym była losowana. Następnie zawodnicy uczestniczyli w konkurencji udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i próbie resuscytacji na fantomie. Celem wzmocnienia sił nadwątlonych trudnymi konkurencjami zostali poczęstowani słodkimi bułkami i sokami. Po podsumowaniu wyników odbyło się rozdanie pucharów i medali, dyplomów i nagród, a wręczali je Pan Burmistrz Mirosław Wędrychowicz, dyrektor ZSP w Libuszy Pan Aleksander Kalisz, komendant Policji w Bieczu nadkomisarz Pan Marcin Stępień, koordynatorowi ds. sportu Gminy Biecz Pan Jan Grygowicz oraz Pan Krzysztof Sitek.

Zwycięzcą Turnieju w kategorii szkoły podstawowe została drużyna ZS nr 1 w Bieczu, w której składzie wystartowali Patrycja Bąk, Martyna Pelczar, Mikołaj Setlak i Damian Ryczek. Uzyskali +81 punktów, w tym +107 w testach i +20 podczas udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, a stracili – 46 na rowerowym torze sprawnościowym. Drugie miejsce zajęła drużyna ZSP w Libuszy (Anna Przybyłowicz, Martyna Juruś, Bartłomiej Kurowski i Dawid Maciejowski) z + 53 punktami – +84 w testach i + 18 podczas ppp, a -49 na torze. Trzecie miejsce zajęła drużyna SP w Racławicach (Joanna Kamińska, Justyna Wąsacz, Jan Bajorek i Maciej Michalik) z + 11 punktami. Czwarte miejsce zdobyła drużyna SP w Sitnicy (Kamila Pierz, Katarzyna Prokop, Tomasz Olbrych i Kamil Drożdż) z +7 punktami.

Indywidualnym zwycięzcą Turnieju w kategorii szkoły podstawowe został Mikołaj Setlak z ZS nr 1 w Bieczu, który uzyskał + 24 punkty, w tym +29 punktów w teście i tylko – 5 punktów na torze rowerowym. Drugie miejsce zdobył Bartłomiej Kurowski z ZSP w Libuszy, który uzyskał +17 punktów, a trzecie – Damian Ryczek z ZS nr 1 w Bieczu uzyskując +16 punktów.

W konkurencji Fantom program komputerowy oceniał w % prawidłowość wykonania masażu serca i sztucznego oddychania. Pierwsze miejsce zdobyła uczennica ZSP w Libuszy Anna Przybyłowicz uzyskując 83%. O pozostałe dwa miejsca na podium odbyła się dogrywka między uczniami ZSP w Binarowej, w efekcie której drugie miejsce zdobyła Weronika Michalec (69,5%/58,2%), trzecie natomiast Kacper Zając (69,5%/56%).

Zwycięzcą Turnieju w kategorii gimnazjum została po raz kolejny drużyna Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Libuszy, której uczniowie – Paweł Bogdan, Paweł Rybka, i Dawid Sarnecki, uzyskali +92 punkty, w tym +87 w testach i +14 podczas udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej tracąc tylko – 9 na rowerowym torze sprawnościowym. Drugie miejsce zajęła drużyna ZS nr 1 w Bieczu (Jakub Wójcikiewicz, Dawid Ryczek, Bartek Liana) z + 82 punktami – +85 w testach i + 13 podczas ppp, a -16 na torze. Trzecie miejsce zajęła drużyna ZSP w Rożnowicach (Paweł Brudzisz, Kacper Piątek, Wojciech Wojnar) z + 53 punktami.

Indywidualnym zwycięzcą Turnieju w kategorii gimnazjum został Bartek Liana z ZS nr 1 w Bieczu uzyskując +32 punkty w testach i nie tracąc ani jednego punktu na rowerowym torze sprawnościowym. Drugie miejsce zajął uczeń ZSP w Rożnowicach Kacper Piątek (+30 punktów), a trzecie uczeń ZSP w Libuszy Paweł Bogdan (+27 punktów).

W konkurencji Fantom w kategorii gimnazjum różnice miedzy zawodnikami, którzy stanęli na podium były niewielkie. Pierwsze miejsce zajął Dawid Ryczek z ZS nr 1 w Bieczu uzyskując 60,2%, drugie – Kacper Piątek z ZSP w Rożnowicach – 59,2%, a trzecie – Paweł Bogdan z ZSP w Libuszy – 59%.

Jeszcze raz dziękujemy sponsorom i organizatorom. Dziękujemy również za udział wszystkim zawodnikom, a opiekunom za przygotowanie uczniów do Turnieju. Życzymy powodzenia na Powiatowym Turnieju BRD.

WYNIKI SZKOŁA PODSTAWOWA

WYNIKI GIMNAZJUM

Sprawozdanie przygotowała Mariola Mrozek

Zarząd Automobilklubu Bieckiego informuje, że uległa zmianie data IX Gminnego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego dla szkół podstawowych i gimnazjów z terenu miasta i gminy Biecz.

TURNIEJ ODBĘDZIE SIĘ W DNIU 28 MARCA 2015 ROKU na hali sportowej ZSP w Libuszy.

Na stronie zamieszczona jest zmieniona karta zgłoszeniowa.

Turniej organizowany jest we współpracy z

-Urzędem Gminy w Bieczu

-Komisariatem Policji w Bieczu

-Ochotniczą Strażą Pożarną w Bieczu

Celem Turnieju jest działanie na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego, a szczególnie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej poprzez popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. Udział w Turnieju ma pogłębiać znajomość podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz wyrabiać właściwe nawyki i zachowania w tym zakresie. W związku z tym dodatkową, osobno klasyfikowaną, konkurencją jest próba resuscytacji na fantomie komputerowym obowiązkowa dla wszystkich uczestników Turnieju.

Zarząd Automobilklubu Bieckiego serdecznie zaprasza wszystkie szkoły miasta i gminy Biecz do udziału w Turnieju. Wszelkie dane dot. zgłaszania drużyn i organizacji Turnieju zawarte są w Regulaminie Gminnego Turnieju BRD.

-REGULAMIN GMINNEGO TURNIEJU BRD

-KARTA ZGŁOSZENIOWA

-OŚWIADCZENIE RODZICA

Szczegółowe  zasady organizacyjne Turnieju, jego punktację ogólna i klasyfikację określa regulamin turniejów BRD – szkoły podstawowe/gimnazja zamieszczone są na stronie PZM pod adresem – www.pzm.pl/bezpieczenstwo-ruchu-drogowego/turnieje.

-REGULAMIN OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH z dnia 11.08.2014 r.

-REGULAMIN OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM DLA UCZNIÓW GIMNAZJUM z dnia 11.08.2014 r.