Kryterium Krokusy

Automobilklub Krakowski, Szkoła Bezpiecznej Jazdy Tomasza Czopika oraz Automobilkluby Małopolski i Biecki zorganizowały w dniu 09.05.2009 roku amatorską imprezę rajdową pod nazwą „Kryterium Krokusy”. Pomysłodawcą i dyrektorem zawodów był Tomasz Czopik, kierowca sportowy, Rajdowy Mistrz Polski.

Trasa kryterium o długości około 220 kilometrów, wiodła przez przepiękne okolice Krynicy i Gorlic. Zostało na niej zaplanowanych 5 prób sportowych (pokonywanych dwukrotnie), stanowiących fragmenty odcinków specjalnych Rajdu Magurskiego. Dzięki uprzejmości władz Gorlic, w centrum miasta zostanie przeprowadzona jedna z prób sportowych – kończący pętlę, widowiskowy odcinek pokazowy.

Start i meta zawodów zaplanowane zostały na głównym deptaku w Krynicy. Ceremonia rozdania nagród, uroczysty bankiet oraz „Bal Krokusy” odbył się w godzinach wieczornych w Hotelu Motyl w Krynicy.

Do udziału w KRYTERIUM zapraszamy zawodników, działaczy, dziennikarzy, znane postaci świata biznesu i mediów, entuzjastów sportu samochodowego skupionych w klubach automobilowych w Polsce i za granicą, a także właścicieli samochodów z klasy historycznej (wiek auta powyżej 25 lat). Zawodnicy rywalizowali w grupach wiekowych, a także w klasach uzależnionych od pojemności silnika.

DOSIEk


Komentarze są zamknięte.