Mistrzostwa Powiatu Gorlickiego KJS Super OeS – Wiosenny Super OeS

W dniu 1 marca 2009 roku odbyła się I z cyklu IV eliminacji Mistrzostw Powiatu Gorlickiego w KJS “Super OeS” o puchar Starosty Gorlickiego Pana Mirosława Wędrychowicza.

wyniki  – “Wiosennego Super OeS-u”

W dniu 1 marca br. AMK Biecki zorganizował KJS „Wiosenny Super OeS”, była to pierwsza z cyklu czterech eliminacji mistrzostw Powiatu Gorlickiego. Impreza odbyła się na placu przy OSiR w Gorlicach i jest organizowana trzeci rok z rzędu. Gościem honorowym, a zarazem otwierającym Super Oes był kierowca rajdowy Tomasz Czopik. Jego pobyt na Ziemi Gorlickiej związany był również  z organizacją  „Rajdu Krokusy”. Rajd ten wprawdzie start i metę będzie miał w Krynicy ale odcinki specjalne będą zlokalizowane na trasach, na których kilka lat temu odbył się „Rajd Dziennikarzy”, a następnie odbywał się  „Rajd Magurski”.  AMK Biecki będzie współorganizatorem tej imprezy, a odbędzie się ona w sobotę 9 maja br.

W „Wiosennym Super OeS-ie” wystartowało 32 załogi, pierwszy przejazd OeS-u należał oczywiście do Tomasza Czopika i wzbudził niesamowite emocje wśród licznie zgromadzonej publiczności. Trasa tegorocznego „Wiosennego Super OeSu” była wyjątkowo „szybka” i wydawało się że klasy o niższej pojemności nie będą miały szans w klasyfikacji generalnej, okazało siêęjednak zupełnie inaczej. Zwyciężyła załoga w składzie Rafał Ginalski / Anita Styś (Fiat 126p.), drugie miejsce zajęli Marcin Wojciechowski / Angelika Mordzińska (Fiat 126p.) a trzecie Michał Słomka / Robert Żądło (Fiat CC). Niestety w zawodach jako kierowca wystartowała tylko jedna kobieta Małgorzata Szajna (Peugeot), została za to nagrodzona pucharem Dyrektora OeS-u. Dodatkową klasyfikacją objęto weteranów (ukończone 45 lat)- pierwsze miejsce zajęła załoga Tadeusz Gargas / Gabriela Gargas (Opel Astra) a drugie Krzysztof Mikruta / Daniel Wójcikiewicz (Peugeot 205).