Podsumowanie osiągnięć naszych zawodników w sezonie 2017. Część 2.

Sezon 2017 to nie tylko zawody o randze Mistrzostw Polski, ale również mistrzostwa regionalne, w których tradycyjnie mieliśmy swoich reprezentantów:

Przemysław Gosztyła/Barbara Gosztyła – od 2017 roku barwy naszego Klubu reprezentuje sympatyczna rodzinna załoga, którą mięliśmy okazję dopingować na Rajdzie Grodzkim oraz na Cieszyńskiej Barbórce. Zgłoszeni w klasie gość zajęli odpowiednio 1 i 7 miejsce we wspomnianych rajdach. Przemek i Basia tradycyjnie zakończyli sezon na Hungaroringu, biorąc udział w Szilveszter Rallye.

Mieczysław Galant/Andrzej Firszt – w sezonie 2017 nasza załoga nie zdecydowała się na kontynuacje startów w Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Mogliśmy ich jednak oglądać w czeskim rajdzie Rallye Praha Revival, gdzie rywalizowali za sterami Łady Samary. Łada niestety została uszkodzona, co nie zatrzymało jednak naszej załogi. Po przesiadce do Opla Manty kontynuowali zawody i ostatecznie uplasowali się w piątej dziesiątce rajdu.

Wiesław Orliński – stały pilot Jacka Wronkowicza. W Mistrzostwach Okręgu Rzeszowskiego PZM W Super KJS pewnie wygrali klasę K-1, zwyciężając w klasie na Rajdzie Grodzkim i Podkarpackim, na którym też wspięli się na 6 miejsce w klasyfikacji generalnej. Na Rajdzie Rzeszowiak osiągnęli drugi rezultat w klasie. W końcowym zestawieniu 1 miejsce w klasie K-1 i 3 w klasyfikacji generalnej. W Mistrzostwach Okręgu Rzeszowskiego PZM w KJS zajął ostatecznie 3 miejsce na koniec sezonu w klasie K-1.

Mateusz Bodniak – w zakończonym sezonie Mateusz wziął udział w rundach Super KJS rozgrywanych przy Rajdzie Rzeszowiak i Rajdzie Grodzkim, jako pilot Krzysztofa Śpiewaka z Automobilklubu Kieleckiego. Ostatecznie został sklasyfikowany na 5 miejscu w klasyfikacji generalnej oraz drugim w klasie K-3.

Michał Gryzło – w trakcie sezonu wziął udział w dwóch rundach, za każdym razem pilotując innego kierowcę. W Rzeszowiaku, wraz z Adamem Wypychem uzyskał 2 miejsce w klasyfikacji generalnej oraz 1 w klasie K-2. Identyczny rezultat zanotował na Rajdzie Grodzkim, tym razem z Konradem Bukowskim.

Patryk Setlak – wywalczył tytuł mistrzowski w klasie K5 w Pucharze Automobilklubu Stomil w Dębicy w Superoes. Również w Mistrzostwach Galicji w Superoes zapewnił sobie tytuł mistrza w K5, pomimo iż do rozegrania pozostała jeszcze jedna runda.

Aleksandra Lupa – Mieliśmy również naszą przedstawicielkę płci pięknej na rajdowych trasach. Warto odnotować że Ola wystartowała w KJS Rymanowskie Wiatraki, gdzie zajęła 8 miejsce w klasie K-3.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy jeszcze większych sukcesów w 2018 roku.