Szkolenie GSMP 2019

Szkolenie Organizatorów Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski 2019.

W ubiegły weekend przy trasie wyścigu górskiego w Magurze odbyło się szkolenie dla grupy sędziów kierowników punktów obserwacyjnych, osób oficjalnych oraz organizatorów rund Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski w sezonie 2019.

received_315311772509860
GALERIA

Szkolenie zostało przygotowane przez Biuro Sportu i Turystyki Polskiego Związku Motorowego oraz Automobilklub Biecki , gospodarzem szkolenia była nasza klubowa koleżanka Jolanta Sitek.

Szkolenia podzielone było na dwie części. Pierwsze przygotowane dla kierowników i sędziów punktów obserwacyjnych i drugiej dedykowane dla członków ZSS, Sędziów Technicznych oraz osób oficjalnych. Z naszego Klubu uczestniczyli Marek Sitek Dyrektor Wyścigu, Marcin Wojciechowski  Wicedyrektor ds. zabezpieczenia, Daniel Wójcikiewicz wicedyrektor ds. sędziów oraz  Mariola Mazur i Krzysztof Sitek sędziowie techniczni, jak również kierownicy PO – Mariola Mrozek, Łukasz Skórski, Adam Lesiak, Daniel Wszołek. Za przygotowanie części praktycznej byli odpowiedzialni Janusz Mrozek oraz Marian Sendecki, natomiast swoich samochodów na część praktyczną użyczyli Angelika Mróz, Marcin Wojciechowski oraz Łukasz Maczuga.

Program szkolenia dla pierwszej grupy uczestników przewidywał 1,5 godziny szkolenia teoretycznego w którym zostały omówione zmiany w MKS, Regulaminie Ramowym GSMP oraz nowości dotyczące pracy punktów obserwacyjnych. Druga część szkolenia trwała 4 godziny i miała charakter praktyczny. Na wytyczonej trasie zabezpieczonej przez zaproszoną Policję oraz Strażaków z OSP, sędziowie na punktach PO mogli sprawdzić sowie umiejętności w symulowanych sytuacjach na trasie wyścigu.
Ćwiczenia głównie skupiały się na odpowiednim użyciu flag sygnalizacyjnych oraz na sprawnej komunikacji z CKW.

Druga część szkolenia miała charakter teoretyczny i rozpoczęła się od podsumowania ubiegłego sezonu. Na podstawie raportów obserwatora GKSS omówione zostały sprawy, które należy poprawić w sezonie 2019.
W związku z wprowadzeniem wielu nowości w 2019 roku do MKS, Regulaminu Ramowego GSMP ASWG i do Regulaminów EHC i IHCC FIA skupiono się na przeanalizowaniu nowych postanowień.
Rozmowy prowadzone były równolegle w następujących tematach, uzyskanie licencji trasy wyścigu, plan zabezpieczenia, przebieg badania kontrolnego również pod kątem PERFORMANCE FACTOR (EHC Limanowa) oraz prowadzenie i rozstrzyganie protestów przez ZSS.
Podczas drugiej części szkolenia, promotor Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski podsumował ubiegły sezon oraz przedstawił plany na nadchodzący.

W szkoleniu udział wzięło 75 sędziów, osób organizatorów i osób współpracujących z 7 automobilklubów.


Komentarze są zamknięte.