Tygodniówka Automobilklubu Bieckiego – Odcinek 1

W miniony weekend, nasz klubowy kolega Maciej Serafin brał udział w wyścigu górskim Course de cote de St-Jean du Gard Col St Pierre we Francji, który był pierwszą rundą europejskiego czempionatu. Po sporych perypetiach na podjazdach treningowych, nasz klubowicz ostatecznie stanął na starcie w niedzielnych podjazdach wyścigowych i wywalczył 2 miejsce w swojej klasie. Trzymamy kciuki, żeby europejska przygoda Maćka zakończyła się zdobyciem upragnionego tytułu.

Na rajdowych trasach w okolicach Nowej Rudy miała miejsce inauguracja rywalizacji w cyklu Tarmac Masters. Na starcie pojawili się nasi reprezentanci. Załoga Piotr Piesko i Mateusz Kacprzak, po problemach ze swoją Hondą na ostatnim odcinku zajęła ostatecznie 4 miejsce w klasie PRO3. Kolejny start już za niecały miesiąc w Nysie.

Na dwukilometrowej trasie w Hucie Brzuskiej rywalizowali uczestnicy MOR w Super Sprincie 2022. Nasz Klub reprezentowała załoga Dawid Kalisz i Piotr Szudy, zajmując 2 miejsce w K2 i 4 w generalce. Na uwagę zasługuje fakt, że Dawid i Piotrek wygrali ostatnią próbę w klasyfikacji generalnej. Gratulujemy!

Przypominamy jeszcze wydarzenia z poprzedniego weekendu.

W Wieliczce odbył się kolejny Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza. W imprezie tej ostatecznie reprezentowało nas dwóch kierowców. Mariusz Polak, z pilotem Mariuszem Ziółkowskim zajęli 8 miejsce w klasie 3 i 18 w generalce. Tym razem pech dopadł Elefanta, który wycofał się z zawodów po uszkodzeniu samochodu.

W rajdzie Columna Medica Baja Drawsko Pomorskie wzięła udział załoga Mariusz Pietrzycki z Romanem Kicińskim, w Dacii Duster. Po dwóch odcinkach, zlokalizowanych na poligonie w Drawsku Pomorskim, nasza załoga zajęła drugie miejsce w T2 i 13 w klasyfikacji generalnej.

W kolejny weekend jedyne sportowe emocje jakie nas czekają, to zawody w zjadaniu jajek i polewaniu się wodą. Dlatego z zapowiedziami kolejnych wydarzeń wracamy już za tydzień.