Wyścig Magura z nowym asfaltem!

Opublikowano: 21 maja 2018

Po ubiegłorocznej zmianie konfiguracji trasy – przesunięciu startu i dołożeniu atrakcyjnego dla kibiców ostrego lewego zakrętu, kolejnym krokiem było położenie na nowym fragmencie świeżej, równej  nawierzchni asfaltowej.

Foto: Agnieszka Wołkowicz – Agencja UMA

Do organizatora 5 Wyścigu Górskiego Magura Małastowska – Automobilklubu Bieckiego, zaczynają napływać pierwsze zgłoszenia zawodników. Podobnie jak rok temu, impreza będzie III i IV rundą Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. W nowej konfiguracji trasa liczy 3610 metrów, różnica wzniesień to 192 metry.

Rok temu, przy pięknej, słonecznej pogodzie, na starcie wyścigu pojawiło się 70 kierowców, zarówno  w sobotę jak i w niedzielę na najwyższym stopniu podium stanął późniejszy mistrz Polski Waldemar Kluza, który zapowiada oczywiście swój start także w tym roku.

Podczas rozgrywanego pomiędzy 15 a 17 czerwca wyścigu kibice zobaczą kierowców podczas 1 podjazdu zapoznawczego, 4 treningowych i 4 wyścigowych. Zawody rozpoczną się w piątek technicznym Badaniem Kontrolnym na Rynku w Gorlicach.

Foto: Agnieszka Wołkowicz – Agencja UMA

Organizatorzy podkreślają bardzo dobrą współpracę z władzami samorządowymi województwa, powiatu oraz miejskimi i gminnymi Gorlic i Sękowej, doceniającymi promocyjną rolę tego typu wydarzeń.

Starosta Gorlicki p. Karol Górski: Już  kolejny raz, odbywa się wydarzenie sportowe o tak dużej randze. Chciałby także podkreślić fakt, iż każda kolejna edycja wyścigu przyciąga coraz większą liczbę zawodników i kibiców.  Magurski Wyścig Górski  to również   znakomita okazja do promocji naszego regionu na arenie ogólnopolskiej. Jestem przekonany, że i tym razem zawody będą niezwykle emocjonujące, a fani sportów samochodowych zobaczą rywalizację przebiegającą na najwyższym poziomie sportowym.

Więcej informacji: strona 5 Wyścigu Górskiego Magura Małastowska www.wyscigmagura.pl oraz na oficjalnej  stronie Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski: www.gsmp.pzm.pl. Na obu portalach śledzić będzie można wyniki online, przygotowywane przez portal wynki-online.pl oraz relację telewizyjną z trasy.

Mariusz   Süss
Rzecznik Prasowy

 

Remont na trasie wyścigu.

Opublikowano: 15 maja 2018

Dzięki przychylności Starostwa Powiatowego w Gorlicach i Starosty Pana Karola Górskiego oraz Gminy Sękowa i Pani Wójt Małgorzaty Małuch  przeprowadzony został remont drogi powiatowej, na której znajduje się Park Maszyn oraz Start do Wyścigu.

W ramach remontu zostały naprawione ubytki w nawierzchni na ternie Parku Maszyn, natomiast od Startu w okolicach Gospody Magurskiej do PO 1 została położona nowa nawierzchnia.

Dziękujemy Władzom samorządowym za zaangażowanie i wspieranie Klubu w działalności statutowej.

Ruszają zgłoszenia na Magurę 2018

Opublikowano: 10 maja 2018

W dniu 14.05.2018 roku rozpoczynamy przyjmowanie zgłoszeń na 5 Wyścig Górski Magura Małastowska będący 3 i 4 rundą Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski.
W zakładce ZAWODNICY ukazał się Regulamin Uzupełniających 5 Wyścigu Górskiego Magura Małastowska.

WIRTUALNA TABLICA OGŁOSZEŃ 2018

Opublikowano: 10 maja 2018

WYNIKI , LISTY STARTOWE , KOMUNIKATY , ZAŁĄCZNIKI , REGULAMINY

Honorowy Patronat Burmistrza Biecza

Opublikowano: 9 maja 2018

W związku z organizacją, w dniach 15-17 czerwca 2018 roku, V edycji Wyścigu Górskiego “Magura Małastowska”, będącego 3 i 4 rundą Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski informuję, iż z przyjemnością wezmę udział w pracach Komitetu Honorowego przedmiotowej imprezy.

Jednocześnie pragnę podkreślić, iż doceniam zaangażowanie i profesjonalizm członków Klubu wkładany w coroczną organizację imprez o charakterze sportowym, dzięki którym po raz kolejny będziemy mogli poczuć rajdową atmosferę i podziwiać znakomitą rywalizację załóg na magurskich trasach wyścigowych.

Całemu Zarządowi życzę wielu sukcesów, a podejmowane działania niech będą źródłem satysfakcji i siły do realizacji dalszych wyzwań.

Z poważaniem
Burmistrz Biecza
Mirosław Wędrychowicz

oryginał pisma

Honorowy Patronat Burmistrza Gorlic

Opublikowano: 30 kwietnia 2018

Szanowny Panie Prezesie,

Odpowiadając na Państwa pismo uprzejmie informuję, że z przyjemnością wejdę w skład Komitetu Honorowego 5 Wyścigu Górskiego “Magura Małastowska”.

Cieszę się, że już kolejny raz tak prestiżowa impreza sportowa organizowana jest właśnie w Gorlicach i na ziemi Gorlickiej – miejscu, które na stałe wpisało się w historię polskich i międzynarodowych rajdów samochodowych.

Jestem przekonany, że to wydarzenie sportowe będzie dobrą okazją do promocji miasta, a mieszkańcy jak i przybyli goście mogli liczyć na moc sportowych emocji i wrażeń.

Na ręce Pana Prezesa składam życzenia powodzenia dla wszystkich osób zaangażowanych w organizację tego przedsięwzięcia.

Z poważaniem
Burmistrz Gorlic
Rafał Kukla

oryginał pisma

 

Marszałek Województwa Małopolskiego Jacek Krupa

Szanowny Panie Prezesie,
miło mi poinformować, że Pan Jacek Krupa, Marszałek Województwa Małopolskiego objął patronatem honorowym nad 5. Wyścigiem “Magura Małastowska”. W imieniu Pana Marszałka pomysłodawcom i organizatorom życzę powodzenia w realizacji zaplanowanych działań.

Z poważaniem
Zastępca Dyrektora
Kancelari Zarządu
Dawid Puszko

Honorowy Patronat Starosty Gorlickiego

Opublikowano: 10 kwietnia 2018

Szanowny Pan
Marek Sitek
Prezes
Automobilklubu Bieckiego

            Dziękuję Panu Prezesowi za zaproszenie skierowane do mnie i wyrażam zgodę na objęcie patronatem honorowym kolejnego, 5. już Wyścigu Górskiego „Magura Małastowska”, będącego 3 i 4 rundą Górskich Samochodowych Mistrzostw  Polski.
            Wyścig na trwale wpisał się już w kalendarz najważniejszych wydarzeń sportowych i promocyjnych powiatu gorlickiego, przyciągając do nas największe sławy rajdów samochodowych, rzesze ich kibiców i sympatyków, a także media ogólnopolskie, co przyczynia się do popularyzacji tego sportu i rozsławia Ziemię Gorlicką w kraju i poza  jego granicami.
            Dziękując Panu Prezesowi za trud organizacji wyścigu, życzę udanej oraz bezpiecznej  imprezy, a  sobie i kibicom  wielu  sportowych  emocji.

oryginał pisma

Z poważaniem
Starosta Gorlicki
Karol Górski

Opublikowano: 10 października 2017

WIRTUALNA TABLICA OGŁOSZEŃ 2017

Opublikowano: 26 czerwca 2017

WYNIKI , LISTY STARTOWE , KOMUNIKATY , ZAŁĄCZNIKI

4 Runda GSMP Magura szczęśliwa dla Kluzy

Opublikowano: 25 czerwca 2017

Drugi dzień IV Wyścigu Magura Małastowska zastał zawodnikówi kibiców przy pięknej, słonecznej pogodzie.

W pierwszym podjeździe treningowym znów najszybszym kierowcą okazał się Waldemar Kluza, wyprzedzając Andrzeja Szepieńca i Dubaia. Podjazd przebiegł bez większych przerw, jedyna dłuższa nastąpiła po kolizji Porsche 944 Turbo kierowanego przez Pawła Wójtowicza. Drugi trening  należał do Dubaia, za nim na liście wyników zameldowali się Michał Ratajczyk i Andrzej Szepieniec.

Pierwszy podjazd wyścigowy został na chwilę przerwany po kolejnej kolizji: tym razem trasę opuścił Citroen C2R2 Jakuba Kurowskiego. Po wznowieniu pojazdu najlepszymi czasami popisała się znów ta sama trójka kierowców, w nieco innej kolejności: 1. Kluza, 2. Dubai 3. Szepieniec. Na starcie do podjazdu pojawił się wprawdzie znakomicie jeżdżący w Małastowie Michał Ratajczyk, którego mechanicy usunęli wyciek oleju , niestety nie mógł wystartować z powodu przekroczenia regulaminowego limitu spóźnienia.

W drugim podjeździe wyścigowym bezkonkurencyjny znów okazał się Waldemar Kluza, choć nie pobił swojego wczorajszego rekordu trasy ( 1:45,131), za nim zameldowali się Dubai i Szepieniec.

Na najwyższym stopniu podium 4 Rundy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski stanął . Waldemar Kluza, stopień niżej  Dubai, który stracił zaledwie 1,959 sekundy, Punkty za trzecie miejsce wywiezie z Małastowa Andrzej Szepieniec ( + 4,228 s)

Zakończyła się 3 runda GSMP

Opublikowano: 24 czerwca 2017

????????????????????????????????????

3 Runda Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski – sobotnie zmagania podczas IV Wyścigu Górskiego Magura Małastowska – zdecydowanie należała do Waldemara Kluzy, jadącego Skodą Fabią S 2000. Kluza był najszybszy zarówno podczas podjazdów treningowych jak i wyścigowych, do niego też należy pierwszy  rekord trasy, wydłużonej w tym roku do 3610 m. Pokonanie tego odcinka zajęło zawodnikowi 1: 45,131. Średnia prędkość Skody to 124 km/h, zaś zanotowana prędkść maksymalna przekroczyła 231 kmh! Andrzejj Szepieniec stracił w drugim podjeździe drugie miejsce w „ generalce” po usterce swojego samochodu.

Dzień rozpoczął się jednak od fatalnego wypadku, któremu uległ jadący Peugeotem 208 Michał Plichta. Na dojeździe do pierwszego nawrotu, podczas hamowania auto wypadło z drogi, potrącając stojącego w niedozwolonym miejscu kibica oraz jednego z sędziów. Stojąca obok kibica kobieta straciła przytomność. Służby ratunkowe przewiozły poszkodowanych do szpitali w Gorlicach i Tarnowie,  Kierowca udał się na kontrolę do gorlickiego szpitala.

Zarówno podjazdy treningowe jak i wyścigowe odbyły się, z opóźnieniem, bez większych kłopotów, nie licząc krótkich przerw, powodowanych awariami samochodów na trasie wyścigu.

????????????????????????????????????

W klasyfikacji generalnej  zwyciężył Waldemar Kluza ( czas obu podjazdów  3:30,534 min) który był szybszy od zajmującego drugie miejsce Dubaia (Mitsubishi Lancer Berg Monster  + 9,757 s) i trzeciego Michała Ratajczyka ( Mitsubishi Lancer EVO IX 7 Motorsport).

W grupie A zwyciężył Piotr Ostrowski Mtsubshi Lancer EVO VIII), a w N Rafał Serafinowicz ( Mitsubishi Lancer).

„ Z roku na rok, dzięki dobrej współpracy różnych środowisk: samorządów, organizacji pozarządowych, sponsorów prywatnych, z roku na rok wyścigi mają większy prestiż i stają się jedny z najważniejszych wydarzeń na naszym terenie. Obok emocji sportowych pojawia się wartość dodana w postaci wymiernych korzyści promocyjnych dla gminy i społeczności lokalnej” – powiedziała po ceremonii rozpoczęcia zawodów Małgorzata Małuch, Wójt Gminy Sękowa, na której terenie odbywa się wyścig.

Zawodom towarzyszyła piękna, słoneczna pogoda, nie zabrakło atrakcji dla kibiców. Szczęśliwi zwycięscy internetowych konkursów mieli okazję przejechać się po trasie wyścigu Fiatem 124 Abarth kierowanym przez gościa specjalnego imprezy – Karola Basza, wielokrotnego Mistrza Świata w kartingu, b. członka kartingowego zespołu Roberta Kubicy.

MARIUSZ SUSS
RZECZNIK PRASOWY WYŚCIGU

3 runda GSMP wystartowała.

Opublikowano: 24 czerwca 2017

Pierwszy podjazd wyścigowy 3 rundy GSMP –  IV Wyścigu Magura Małastowska to pewne zwycięstwo Waldemara Kluzy ( Skoda Fabia S 2000), który wyprzedził dotychczasowego rekordzistę trasy Andrzeja Szepieńca ( Mitsubishi Lancer) aż o (4, 829 sekundy)  i Dubaia ( + 6,219 sekundy).
Po porannym wypadku Michała Plichty, zarówno podjazdy treningowe jak i pierwszy podjazd wyścigowy, odbyły się bez problemów, jeśli nie liczyć krótkich przerw spowodowanych awariami technicznymi startujących samochodów.

Mariusz Suss
Rzecznik Prasowy Wyścigu