Opublikowano: 24 grudnia 2017

Opublikowano: 10 października 2017

WIRTUALNA TABLICA OGŁOSZEŃ

Opublikowano: 26 czerwca 2017

WYNIKI , LISTY STARTOWE , KOMUNIKATY , ZAŁĄCZNIKI

4 Runda GSMP Magura szczęśliwa dla Kluzy

Opublikowano: 25 czerwca 2017

Drugi dzień IV Wyścigu Magura Małastowska zastał zawodnikówi kibiców przy pięknej, słonecznej pogodzie.

W pierwszym podjeździe treningowym znów najszybszym kierowcą okazał się Waldemar Kluza, wyprzedzając Andrzeja Szepieńca i Dubaia. Podjazd przebiegł bez większych przerw, jedyna dłuższa nastąpiła po kolizji Porsche 944 Turbo kierowanego przez Pawła Wójtowicza. Drugi trening  należał do Dubaia, za nim na liście wyników zameldowali się Michał Ratajczyk i Andrzej Szepieniec.

Pierwszy podjazd wyścigowy został na chwilę przerwany po kolejnej kolizji: tym razem trasę opuścił Citroen C2R2 Jakuba Kurowskiego. Po wznowieniu pojazdu najlepszymi czasami popisała się znów ta sama trójka kierowców, w nieco innej kolejności: 1. Kluza, 2. Dubai 3. Szepieniec. Na starcie do podjazdu pojawił się wprawdzie znakomicie jeżdżący w Małastowie Michał Ratajczyk, którego mechanicy usunęli wyciek oleju , niestety nie mógł wystartować z powodu przekroczenia regulaminowego limitu spóźnienia.

W drugim podjeździe wyścigowym bezkonkurencyjny znów okazał się Waldemar Kluza, choć nie pobił swojego wczorajszego rekordu trasy ( 1:45,131), za nim zameldowali się Dubai i Szepieniec.

Na najwyższym stopniu podium 4 Rundy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski stanął . Waldemar Kluza, stopień niżej  Dubai, który stracił zaledwie 1,959 sekundy, Punkty za trzecie miejsce wywiezie z Małastowa Andrzej Szepieniec ( + 4,228 s)

Zakończyła się 3 runda GSMP

Opublikowano: 24 czerwca 2017

????????????????????????????????????

3 Runda Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski – sobotnie zmagania podczas IV Wyścigu Górskiego Magura Małastowska – zdecydowanie należała do Waldemara Kluzy, jadącego Skodą Fabią S 2000. Kluza był najszybszy zarówno podczas podjazdów treningowych jak i wyścigowych, do niego też należy pierwszy  rekord trasy, wydłużonej w tym roku do 3610 m. Pokonanie tego odcinka zajęło zawodnikowi 1: 45,131. Średnia prędkość Skody to 124 km/h, zaś zanotowana prędkść maksymalna przekroczyła 231 kmh! Andrzejj Szepieniec stracił w drugim podjeździe drugie miejsce w „ generalce” po usterce swojego samochodu.

Dzień rozpoczął się jednak od fatalnego wypadku, któremu uległ jadący Peugeotem 208 Michał Plichta. Na dojeździe do pierwszego nawrotu, podczas hamowania auto wypadło z drogi, potrącając stojącego w niedozwolonym miejscu kibica oraz jednego z sędziów. Stojąca obok kibica kobieta straciła przytomność. Służby ratunkowe przewiozły poszkodowanych do szpitali w Gorlicach i Tarnowie,  Kierowca udał się na kontrolę do gorlickiego szpitala.

Zarówno podjazdy treningowe jak i wyścigowe odbyły się, z opóźnieniem, bez większych kłopotów, nie licząc krótkich przerw, powodowanych awariami samochodów na trasie wyścigu.

????????????????????????????????????

W klasyfikacji generalnej  zwyciężył Waldemar Kluza ( czas obu podjazdów  3:30,534 min) który był szybszy od zajmującego drugie miejsce Dubaia (Mitsubishi Lancer Berg Monster  + 9,757 s) i trzeciego Michała Ratajczyka ( Mitsubishi Lancer EVO IX 7 Motorsport).

W grupie A zwyciężył Piotr Ostrowski Mtsubshi Lancer EVO VIII), a w N Rafał Serafinowicz ( Mitsubishi Lancer).

„ Z roku na rok, dzięki dobrej współpracy różnych środowisk: samorządów, organizacji pozarządowych, sponsorów prywatnych, z roku na rok wyścigi mają większy prestiż i stają się jedny z najważniejszych wydarzeń na naszym terenie. Obok emocji sportowych pojawia się wartość dodana w postaci wymiernych korzyści promocyjnych dla gminy i społeczności lokalnej” – powiedziała po ceremonii rozpoczęcia zawodów Małgorzata Małuch, Wójt Gminy Sękowa, na której terenie odbywa się wyścig.

Zawodom towarzyszyła piękna, słoneczna pogoda, nie zabrakło atrakcji dla kibiców. Szczęśliwi zwycięscy internetowych konkursów mieli okazję przejechać się po trasie wyścigu Fiatem 124 Abarth kierowanym przez gościa specjalnego imprezy – Karola Basza, wielokrotnego Mistrza Świata w kartingu, b. członka kartingowego zespołu Roberta Kubicy.

MARIUSZ SUSS
RZECZNIK PRASOWY WYŚCIGU

3 runda GSMP wystartowała.

Opublikowano: 24 czerwca 2017

Pierwszy podjazd wyścigowy 3 rundy GSMP –  IV Wyścigu Magura Małastowska to pewne zwycięstwo Waldemara Kluzy ( Skoda Fabia S 2000), który wyprzedził dotychczasowego rekordzistę trasy Andrzeja Szepieńca ( Mitsubishi Lancer) aż o (4, 829 sekundy)  i Dubaia ( + 6,219 sekundy).
Po porannym wypadku Michała Plichty, zarówno podjazdy treningowe jak i pierwszy podjazd wyścigowy, odbyły się bez problemów, jeśli nie liczyć krótkich przerw spowodowanych awariami technicznymi startujących samochodów.

Mariusz Suss
Rzecznik Prasowy Wyścigu

GSMP Magura : 66 kierowców na starcie

Opublikowano: 23 czerwca 2017

bk03Odbiór Adminstracyjny i Badanie Kontrolne poprzedzające IV Wyścig Górski Magura Małastowska były kolejną atrakcją dla mieszkańców Gorlic i kibiców wyścigów górskich.

Patronujący wydarzeniu Starosta Gorlicki Karol Górski krótko podsumował znaczenie imprezy dla całego regionu : „Wyścig jest nie tylko dużej rangi wydarzeniem sportowym, ale stanowi także świetną okazję do Promocji naszego regionu w wymiarze ogólnopolskim, zarówno za sprawą mediów, jak i całej rzeszy kibiców, którzy licznie pojawiają się na trasie. Jestem przekonany, że tak jak w latach ubiegłych, impreza okaże się wielkim sukcesem sportowym i organizacyjnym i za rok znowu powróci na naszą gościnną Ziemię Gorlicką”.

Promocyjną rolę wydarzenia docenił także gospodarz miasta, Burmistrz Rafał Kukla:” Wyścig Górski” na dobre zagościł już w kalendarzu atrakcji i znaczących Imprez naszego regionu. Poprzednie jego edycje cieszyły się dużym zainteresowaniem i stanowiły ważne wydarzenia promocyjne dla Miasta i całej Ziemi Gorlickiej”.

Kierowany przez Marcina Fejdasza Zespół Sędziów Sportowych, po odbiorze administracyjnym i badaniu kontrolnym,  dopuścił do startu ( 3,4  Runda GSMP 66 kierowców. Wśród kibiców ogromne zainteresowanie wzbudza oczywiście rywalizacja najszybszych kierowców. Pojawili się m.in. Dubai z potężnym Mitsubishi Lancerem Berg Monster, w licznie obsadzonej grupie E o miejsca na podium klasyfikacji generalnej walczyć będą także  m.in.  Waldemar Kluza (Skoda Fabia S 2000), dawno nie oglądany Mariusz Stec ze swoim Fordem Fiesta Proto, rekordzista dotychczasowej trasy Andrzej Szepienec ( Mtsubishi Lancer), Michał Ratajczyk i Roman Baran. Na starcie stanie także 7 aut klasyfikowanych w kategorii aut historycznych.

W sobotni poranek na starcie liczącej obecnie 3610 metrów trasy pierwszy kierowca pojawi się o godz. 9.00, kiedy to rozpocznie się podjazd zapoznawczy. O godz 14.00 przewidziano oficjalne rozpoczęcie zawodów, pierwszy z dwóch podjazdów wyścigowych rozpocznie się o godz. 14.30.

Dla kibiców, którzy pojawią się w Małastowie, organizator – Automobilklub Biecki, przygotował m.in. nową strefę kibica w okolicy pierwszego ( nowego) zakrętu. Dla tych, którzy nie będą mogli obserwować wyścigu na miejscu, dostępne będą: internetowa relacja na żywo i wyniki online. Wystarczy odwiedzić stronę internetową pzm.pl bądź wyscigmagura.pl.

Podczas tegorocznych Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski Związek Motorowy wraz z partnerami przygotował jeszcze jedną atrakcję dla kibiców: podczas wszystkich rund GSMP będzie można zostać pasażerem jeżdżących po trasie wyścigów Fiatów Abarth, kierowanych przez rajdowych i wyścigowych mistrzów. W sobotę na Magurze Małastowskiej za kierownicą Abartha zasiądzie Karol Basz, wielokrotny Mistrz Świata w kartingu, kierowca wyścigowy, który swoją wielką karierę zaczynał w zespole Roberta Kubicy.

Po więcej informacji z cyklu Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski zapraszamy na nasz facebook.com/pzmGSMP

Trzeci sezon Radia Wyścigowego

Opublikowano: 18 czerwca 2017

kod2017W tym rok również będzie funkcjonowało Radio Wyścigowe. Od piątku do niedzieli  miłośnicy wyścigów samochodowych będą mogli na bieżąco śledzić najważniejsze wydarzenia z IV WYŚCIGU GÓRSKIEGO MAGURA MAŁASTOWSKA. Radia Wyścigowego można będzie słuchać w telefonie, tablecie i  komputerze wchodząc na stronę mixlr.com/radiogsmp lub bezpośrednio ze strony wyścigu wyscigmagura.pl jak również skanując kod QR.

037

foto: UMA Agnieszka Wołkowicz

Już tylko tydzień pozostał do rozpoczęcia czwartej edycji Wyścigu Górskiego Magura Małastowska 2017. W dniach 23-25 czerwca 2017 właśnie w Gorlicach odbędzie się rywalizacja o zwycięstwo i punkty w trzeciej i czwartej rundzie Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski.
W swojej dotychczasowej historii rundy rozgrywane w Magurze wyłoniły trzech różnych zwycięzców. Waldemar Kluza, Dubai i aż trzykrotnie Andrzej Szepieniec stawali tutaj na najwyższym stopniu podium. Należący do Szepieńca rekord  (1:38:745) przestaje być aktualny, bowiem tegoroczną trasę wydłużono do 3610 m.
Na liście zgłoszeń tegorocznego wyścigu znalazło się 68 zawodników, wśród nich wszyscy dotychczasowi zwycięzcy. Kibiców na pewno ucieszy powrót widowiskowo jeżdżącego Mariusza Steca ( Ford Fiesta Proto Stecmotorsport).  Na starcie zobaczymy także prowadzących po eliminacjach w Załużu w Grupie N Karola Krupę i Rafała Serafinowicza ( obaj w Mitsubishi Lancer) oraz czołówkę Grupy A: Grzegorza Kozioła, Piotra Ostrowskiego i Roberta Sługockiego. Ciekawa walka rozegra się pomiędzy kierowcami w klasie N 2000, w której rywalizować będą m.in.Radek Ćwięczek, Marcin Popiela i Łukasz Kopiec.
Organizacja tak dużej imprezy sportowej wymaga zaangażowania zarówno wszystkich służb zaangażowanych przez organizatora – Automobilklub Biecki, jak i lokalnych samorządów. W organizację i realizację imprezy zaangażowanych jest prawie 200 osób.
„Cieszy mnie fakt, że wydarzenie sportowe o tak znaczącej randze i walorach promocyjnych organizowane jest właśnie w Gorlicach i na Ziemi Gorlickiej – w miejscu, które na stałe wpisało się w historię polskich i międzynarodowych rajdów i wyścigów samochodowych” – stwierdził Rafał Kukla – burmistrz Gorlic. Zawodników i ich samochody będzie można spotkać na gorlickim Rynku w piątek 23 czerwca podczas Badania Kontrolnego.
„Dzięki dobrej współpracy różnych środowisk: samorządów, organizacji pozarządowych, sponsorów prywatnych z roku na rok wyścigi mają większą rangę i stają się jednym z ważniejszych wydarzeń na naszym terenie” -dodaje wójt Gminy Sękowa ( na jej terenie znajduje się trasa wyścigu.
Wokół trasy wyścigu wycięto samosiejki co ułatwi obserwację imprezy przez kibiców, uzupełniono ubytki nawierzchni asfaltowej.
Organizatorzy proponują kibicom częściowo nowe punkty widokowe. Pierwszy z nich zlokalizowano w okolicy samego startu, na pierwszym (nowym) zakręcie i na szczycie Magury Małastowskiej. Oba punkty widokowe będą nagłośnione.
Niewątpliwa atrakcją dla kibiców będzie możliwość przejażdżki na prawym fotelu po trasie wyścigu  Fiatem 500 Abarth, za kierownicą którego zasiądzie Karol Basz,  jeden z najbardziej utalentowanych polskich kierowców wyścigowych młodego pokolenia, kartingowy mistrz Świata, Europy i Polski, startujący także w wyścigach samochodowych.
Wszystkie informacje dotyczące wyścigu, w tym wyniki online, znaleźć można na stronie wyscigmagura.pl.

Patronat Honorowy nad wyścigiem objęli: Marszałek Województwa Małopolskiego Jacek Krupa, Starosta Gorlicki Karol Górski.

MARIUSZ SUSS
RZECZNIK PRASOWY WYŚCIGU

INFORMACJA DLA MIESZKAŃCÓW

Opublikowano: 14 czerwca 2017

Mmapka-info

plakat maguraOrganizowany przez Automobilklub Biecki Wyścig Górski Magura Małastowska to najmłodsza, rozgrywana dopiero po raz czwarty,  eliminacja Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski, wciąż udoskonalana zarówno pod względem organizacyjnym ( choć dotychczasowe oceny są bardzo wysokie) jak i przebiegu trasy. W tym ostatnim punkcie, w tegorocznej edycji, która rozegrana zostanie pomiędzy 23 a 25 czerwca, zajdzie istotna zmiana: dotychczasową trasę wydłużono do 3610 m. W związku z tym dotychczasowy rekord trasy z 2015, należący do Andrzeja Szepieńca ( 1.38,745) przechodzi do historii.

Na  zlokalizowanej na południe od Gorlic trasie , Andrzej Szepieniec zwyciężał trzykrotnie, dwa razy na najwyższym stopniu podium stawał Waldemar Kluza a raz DUBAI.  Tegoroczną oficjalną listę zgłoszeń poznamy już 16 czerwca.

Impreza odbywa się przy wsparciu samorządów Województwa Małopolskiego,  Powiatu Gorlickiego: Starostwa Powiatowego, Miasta Gorlice, Gminy Sękowa oraz pozostałych sąsiednich gmin. Nowością będzie na pewno obecność przedstawicieli słowackiego Bardejowa; burmistrz tego pięknego miasteczka, odległego od Gorlic
o zaledwie 50 kilometrów, Boris Hanuščak, jest fanem motorsportu, planującym bliższą współpracę z polskimi organizatorami.

Dyrektorem IV Wyścigu Magura Małastowska będzie  Marek Sitek, Przewodniczącym Zespołu Sędziów Sportowych Marcin Fiejdasz, Obserwatorem PZM Bogusław Piątek a Delegatem Technicznym PZM Marek Szczechura.

Kibiców czekają dwa intensywne dni, podczas których będą mogli obejrzeć 9 podjazdów. Zawody rozpoczną się już w piątek 23 czerwca odbiorem administracyjnym i badaniem kontrolnym na gorlickim Rynku ( 12.30 – 18.30) ,

Sobota 24.06 ( 3 Runda GSMP)
9.00 – podjazd zapoznawczy
30 minut po podjeździe zapoznawczym – 1 podjazd treningowy
30 minut po 1 podjeździe treningowym – 2 podjazd treningowy
14.30 – 1 podjazd wyścigowy
30 minut po 1 podjeździe wyścigowym – 2 podjazd wyścigowy

Niedziela 25.06 ( 4 Runda GSMP)
9.00 – 1 podjazd treningowy
30 minut po 1 podjeździe treningowym – 2 podjazd treningowy
13.00 – 1 podjazd wyścigowy
30 minut po 1 podjeździe wyścigowym – 2 podjazd wyścigowy
45 minut po 2 podjeździe wyścigowym  – ceremonia wręczania nagród
Również chcielibyśmy poinformować, iż 4 Wyścig Górski Magura Małastowska pozyskał nowego sponsora, a jest nim PZL Sędziszów. Zachęcamy do odwiedzenia strony pzlsedziszow.pl oraz ich oficjalnego konta na Facebook’u PZL Sędziszów S.A.!!!

Akredytacje czas zacząć

Opublikowano: 5 czerwca 2017

Od dziś tj. 5 czerwca 2017 roku ruszyły akredytacje dla fotoreporterów, którzy chcą uczestniczyć w 4 Wyścigu Górskim Magura Małastowska. Wszystkie niezbędne informacje dotyczące wniosku akredytacyjnego, Rzecznika Prasowego Zawodów oraz Kierownika Biura Prasowego znajdują się w zakładce MEDIA. Zachęcamy do zapoznania się z nimi.

Nowa trasa na Magurze

Opublikowano: 29 maja 2017

Wielkimi krokami zbliżają się 3 i 4 runda Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski, które zostaną rozegrane w Powiecie Gorlickim. Na 3610 metrowej trasie, z nową lokalizacją linii start, w tym roku kibice powinni zobaczyć rywalizację ponad 50 kierowców GSMP. Oficjalną listę zgłoszeń poznamy już 16 czerwca, na 5 dni przed rozpoczęciem zawodów.

W ubiegłym roku nie udało się pobić rekordu trasy jaki ustanowiony został w 2015 roku. Wynik 1.38,745 osiągnięty przez Andrzeja Szepieńca w tym roku przejdzie jednak do historii, bowiem zmiana trasy otwiera drogę do ustanowienia nowego rekordu.

Zawody, które rozegrane zostaną na otwarcie wakacji, rozpoczną się w piątek 23 czerwca na gorlickim rynku odbiorem administracyjnym oraz badaniem kontrolnym. W sobotę i niedzielę w dniach 24-25 czerwca, kibice będą mogli śledzić zawodników podczas 9 podjazdów zaplanowanych na dwa dni. W sobotę pierwszy podjazd odbędzie się o godzinie 9:00. Pierwszy trening wystartuje około 10:30, a podjazdy wyścigowe rozpoczną się o 14:30. Niedziela to cztery podjazdy. Pierwszy podjazd treningowy odbędzie się o godzinie 9:00, a podjazdy wyścigowe ruszą o 13:00.

4 Wyścig Górski Magura Małastowska wystartuje również z nowym międzynarodowym partnerem. Do współpracy przy organizacji zawodów przyłączyło się słowackie miasto Bardejów. Burmistrz Bardejowa Pan Boris Hanuščak, to zapalony fan motorsportu.

Zapraszamy zawodników doz zapoznania się z regulaminem zawodów  oraz do zgłaszania się za pośrednictwem rejestracji PZM Inside. Lista zgłoszeń została już otwarta 22 maja, a pierwszy termin zgłoszeń upływa 13 czerwca.