4 Rally Praha 2014

W dniach 3-6 kwietnia odbył się 4 Rally Praha 2014

Nasz klub w tej imprezie reprezentował Mieczysław Galant z pilotem Andrzej Firszt.

Był to już trzeci raz mojej obecności na Rally Praha Revival , lecz tym razem nastąpiła zmiana , ja zasiadłem za sterami “dziadka” Cieciura (Tomasz Ciecierzyński) też chciał wiec musieliśmy poszukać ja pilota i on też bo kierownicy nie dało się na pół podzielić 🙂 Po mojej prawej zasiadł Andrzej Firszt  który na co dzień jeździ często do Pragi, lecz głównymi trasami i dużym wozem, ponadto zasiada po mojej prawicy na miejscowych KJS, OES, oraz rajdach. Niestety pierwszy dzień przyniósł nam 350pkt karnych które zrzutowały na całość rajdu jeżeli chodzi o wyniki. Generalnie wszyscy wiemy iż jest to Rajd “..dla pilota” . Ale nie o to tu chodziło by wygrać dla mnie najważniejszą sprawą jest atmosfera, wspaniałe towarzystwo które na czele z Andrzejem Jaroszewiczem, Tomkiem Ciecierzyńskim ,Robertem Burchardem, Markiem Pawłowskim i wieloma innymi pozwala na wymianę doświadczeń, wspomnień a przede wszystkim  zdobywaniu wiedzy o historii Polskiego Motosportu. Organizacyjnie były małe niedociągnięcia  ale to w żaden sposób nie umniejszało tej imprezie. Edd Patera jak zwykle stanął na wysokości zadania za co należą mu się serdeczne podziękowania. Nie brakowało również efektów specjalnych (choćby nasza opona pod samochodem)lub dziki atakujące naszego opiekuna  Medialnego Kubę Żołędowskiego.

Rajd zakończyliśmy na 85  miejscu na 156 załóg , więc nie aż tak źle . Podziękowania należą się również Mateuszowi Filusowi który był z nami i czuwał nad „dziadkiem” aby mu nic nie dolegało na szczęście awarii poważnych nie było ,oraz Tadeuszowi Dedzie który niestety z powodów osobistych z nami nie pojechał ale przygotował cały serwis na wyjazd.

Całkowita długość trasy to około 560km z dojazdówkami w tym 170Km tzw SS (prób sportowych) ale z całą pewnością stwierdzić można ze trasa ta wydłużyła się w przypadku zagubienia i tak też było. Marzy mi się aby kiedyś udało się u nas zorganizować podobną imprezę . Nadmienić należy iż Czesi bardzo ściśle współpracują    z władzami poszczególnych Gmin i Miast a władze pomagają jak tylko mogą w każdej miejscowości witał nas przedstawiciel lokalnych władz oraz kibice.

Mieczysław Galant


Komentarze są zamknięte.