Jasielski Rajd Niepodległości

Dnia 11.11.2009r Jasielski Klub Motorowy i Ratownictwa Drogowego był organizatorem kolejnej rundy Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego oraz Mistrzostw Strefy Wschodniej w KJS. Impreza odbyła się na terenie gmin: Jasło, Osiek Jasielski, Nowy Żmigród i Krempna. W rajdzie wystartowało 53 załogi w 7 klasach. Z naszego klubu wystartowały 3 załogi w składzie: Bartłomiej Polak/Mikulski Grzegorz w klasie 4 (VW Golf), Jarosław Hajduk/Rafał Murdziński w klasie 3 (Honda Civic) oraz Halerz Daniel/Maciej Bogdan w klasie 2 (Fiat Uno). Najlepiej z naszego klubu spisała się załoga Jarosław Hajduk/Rafał Murdziński. Zawodnicy zajęli 7 miejsce w swojej klasie. Bartek Polak zajął 11 miejsce w klasie, na 13 załóg które pojawiły się na starcie imprezy. Daniel Halerz/Maciej Bogdan zajęli 10 miejsce w klasie 2.

Krótka wypowiedź Rafała na temat imprezy w Jaśle: „Nasz stary w Jasielskim KJS-ie z założenia był czysto treningowy. Jarek, kierowca dopiero zaczyna swoje szlify ze sportem motorowym. Wcześniej jeździliśmy jedynie kilkanaście minut razem dlatego kolejne wspólne starty będą służyć dograniu się załogi. Nie spodziewaliśmy się specjalnie dobrego wyniku, celem było bezbłędne przejechanie całej imprezy. Docelowo liczyliśmy na środek stawki naszej klasy, co mniej więcej nam się udało, brakło tylko 3 sekundy. Tym razem pogoda uspokoiła nasze zapędy na szybką jazdę.
Z punktu widzenia pilota wydaje mi się ze Jarek ma duży potencjał, także samo auto tym razem nie poczuło co to sport samochodowy. O samym “Rajdzie Niepodległości” mogę powiedzieć, że jest to już od lat poprawnie zorganizowana impreza. Nie zmienne próby poza jednym wyjątkiem są znane większości zawodników. Dobra oprawa medialna, dość szybkie próby przyciągają co roku sporą grupę startujących.


Komentarze są zamknięte.