NA JESIENNE DESZCZOWE POPOŁUDNIE WSPOMNIENIE ZE SŁONECZNEJ IMPREZY

VI Rodzinny Rajd Turystyczny odbył się dnia 4 września 2016 r. Uczestnicy tegorocznego rajdu przejechali trasę z Biecza do Łosia, według notatek zamieszczonych w „Książce Drogowej”, wykonując po drodze jedną samochodową próbę sprawnościową oraz odpowiadając na pytania testu krajoznawczego i testu z bezpieczeństwa ruchu drogowego, a na koniec biorąc udział w sportowym „Torze Przeszkód”.

W Rajdzie wzięło udział 18 załóg, w tym 12 z Automobilklubu Bieckiego i 6 załóg niezrzeszonych. Uczestniczyło w nim 36 osób dorosłych i rekordowa liczba 27 dzieci dzieci oraz 7 sędziów.

Impreza rozpoczęła się o godzinie 11:00 w Wantuchówce, w sali udostępnionej nieodpłatnie przez Klub Abstynenta „Horyzont”, wydawaniem dokumentów rajdowych przez Mariolę Mrozek. Na początek sprawność i wyposażenie samochodów sprawdził kol. Dariusz Bajorek, a dyrektor rajdu M. Mrozek przeprowadziła krótką odprawę zawodników. Następnie Krzysztof Sitek miał przeprowadzić próbę resuscytacji na fantomie, niestety nasz „Adaś” odmówił współpracy. Dlatego też kol. K. Sitek i Bartłomiej Zieliński przeprowadzili krótkie szkolenie z udzielania pierwszej pomocy przemedycznej. Przed startem zawodnicy odpowiedzieli na pytania testu z bezpieczeństwa ruchu drogowego. Na trasę startował kolejne załogi Andrzej Mrozek. Samochodowa próba sprawnościowa odbyła się na placu zamkniętym w Libuszy, którą przygotowali A. Mrozek i J. Mrozek. Kierownikiem próby był kol. Dariusz Bajorek, a sędziowały kol. Ewa Dulęba i A. Mrozek. Po próbie, która odbyła się na placu Przedsiębiorstwa Robót Drogowo-Mostowych w Libuszy, niektóre załogi pojechały na myjnię

Jak co roku zawodnicy musieli znaleźć odpowiedzi na pytania testu krajoznawczego w zwiedzanych miejscach na trasie. W tym roku zwiedzanym miejscem była mała miejscowość Łosie, a jak się okazało było, co zwiedzać. Cmentarz z I wojny światowej, muzeum „Zagroda Maziarska”, drewniana cerkiew z pięknym ikonostasem. W Zagrodzie Maziarskiej, która jest oddziałem Muzeum w Szymbarku, odbyły się zajęcia „Ludowy Print” z Bonu Kultury 2016 dla młodych uczestników rajdu. Warsztaty inspirowane były tradycyjnym wzornictwem ręcznie  drukowanych  tkanin. Następnie uczestnicy zjedli ciepły posiłek w zajeździe „Pstrąg u Eda”. Po nim załogi mogły pojechać, lub pójść, zobaczyć zaporę klimkowską od strony Łosia.

Zakończenie tegorocznej imprezy odbyło się gospodarstwie agroturystycznym „Pod złotą wiechą” pani Urszuli Baniak w Uściu Gorlickim, gdzie mieliśmy możliwość zorganizowania biura rajdu, przeprowadzenia konkurencji sportowych i przygotowania grilla. Na mecie zawodnicy oddali testy krajoznawcze, a następnie wzięli udział w ostatniej konkurencji rajdu – Torze Przeszkód przygotowanym przez A. Mrozek. Tak dorośli, jak i dzieci, wzięli w tym roku udział w czterech konkurencjach. Pierwszą było pokonanie slalomu między pachołkami w alko-goglach niosąc do mety piłeczkę ping-pongową na paletce. Na dodatek na czas. Materiały dotyczące zachowania po alkoholu i alko-gogle udostępnił nam pan Piotr Gajda pełnomocnik ds. uzależnień Urzędu Miejskiego w Gorlicach. Drugą było wykonanie trzech rzutów piłeczkami do tarczy w narko-goglach. Gogle symulujące efekty spożycia alkoholu, lub używania narkotyków, otrzymaliśmy – jak w ubiegłym roku – z Urzędu Miejskiego w Gorlicach. W trzeciej konkurencji należało w ustalonym czasie złowić na wędkę osiem rybek. Czwartą konkurencją było trafienie woreczkami do wiaderek zawieszonych na drzewie. Zawody przeprowadzali w tym roku Ewa Dulęba, Ania Mrozek, Darek Bajorek, Andrzej Mrozek i nasz nowy sędzia Kostek Galant. Po sportowej rywalizacji przyszedł czas na integracyjnego grilla, którym zajmowali się J. Mrozek i D. Bajorek.

Ok. godziny 18:00, po wydrukowaniu dyplomów, nastąpiło ogłoszenie wyników Rajdu. W tym roku członkowie załóg otrzymali „CERTYFIKATY RAJDOWCA TURYSTY” i puchary. Również dzieci dostały słodkie upominki i nagrody rzeczowe, w tym roku były to gry planszowe, odblaski z logo Automobilklubu oraz dyplomy „NAJLEPSI NAJMŁODSI”.

Po godzinie 19.00 zawodnicy i sędziowie zaczęli opuszczać gościnny dom w Uściu Gorlickim. Szósty Rodzinny Rajd Turystyczny był niezwykle udany  Wspaniali i sympatyczni uczestnicy  grzeczne dzieci,  miła młodzież. Oczywiście super impreza to super sędziowie Ewa Dulęba, Ania Mrozek, Andrzej Mrozek i debiutujący w roli sędziego Konstanty Galant. Tak sędziowie, jak i mali oraz dorośli uczestnicy Rajdu wyjeżdżali zadowoleni, umawiając się na spotkanie za rok.

Dziękujemy za pomoc sędziom i udział uczestnikom. Widzimy się za rok.


Komentarze są zamknięte.