ODSZEDŁ NASZ KOLEGA KLUBOWY PAN MARIAN USZKO

„Są pożegnania, na które nigdy nie będziemy gotowi”

 

Ze smutkiem zawiadamiamy, że 16 listopada 2017 r. zmarł wieloletni działacz Automobilklubu Bieckiego Pan Marian Uszko.

W sierpniu 1951 roku wchodził w skład grupy założycielskiej Sekcji Motorowej Koła Sportowego „Górnik” w Bieczu tworząc podwaliny prężnie dziś działającego Automobilklubu. Był zawodnikiem uczestniczącym zawodach sportowych na motocyklach, jak rajdy patrolowe, wyścigi uliczne i zawody żużlowe. W 1957 roku po poważnym wypadku na zawodach żużlowych wycofał się z czynnego uprawiania sportu motorowego.

Dalej jednak działał czynnie w grupie założycielskiej i jej  działaniach w kierunku założenia samodzielnej organizacji. Był więc w grupie inicjatywnej powstania w 1977 roku bieckiej Delegatury Automobilklubu Krośnieńskiego, a w 1998 roku Automobilklubu Bieckiego. Do 2003 roku był przewodniczącym Komisji Rewizyjnej.

Automobilklub Biecki istnienie swoje zawdzięcza zaangażowanym, wieloletnim działaczom. Ludziom, którzy poświęcali, swój czas i serce działaniom na rzecz rozwoju sportów motorowych. Ludziom takim jak  Pan Marian Uszko.

Jako długoletni członek Automobilklubu zasłużony dla jego rozwoju i organizacji imprez motorowych został uhonorowany Złotą Odznaką Honorową PZM oraz tytułem Honorowy Członek Automobilklubu Bieckiego.

Składamy wyrazy szczerego współczucia Rodzinie i bliskim, łącząc się w żalu po stracie wspaniałego człowieka, życzliwego i aktywnego kolegi.

 

Cześć Jego pamięci!

Zarząd i członkowie

Automobilklubu Bieckiego

 

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w sobotę 18 listopada 2017 r. w Kolegiacie p.w. Bożego Ciała w Bieczu o godzinie 13:00.


Komentarze są zamknięte.