42. Bieszczadzki Wyścig Górski

W niedzielne popołudnie zakończył się otwierający sezon GSMP 2016 42 Bieszczadzki Wyścig Górski. Początek zawodów jak co roku rozpoczął się w piątek 13 maja na Sanockim Rynku odbiorem administracyjnym i BK. Do startu Międzynarodowego Pucharu FIA, Mistrzostw Polski, Mistrzostw Słowacji, Mistrzostw FIA Strefy Europy Centralnej samochodów współczesnych i historycznych stawiło się wraz z swoimi bolidami 93 kierowców z kilku krajów Europy.

Drugi dzień zawodów przeniesiony tradycyjnie do Załuża – niewielkiej miejscowości przy drodze krajowej nr 28, zaledwie kilkadziesiąt kilometrów od granic ze Słowacją oraz Ukrainą. Niestety z powodu silnych opadów deszczu na 4688 metrowej trasie z Wujskiego do Tyrawy Wołoskiej odbył się po za podjazdami treningowymi tylko jeden podjazd wyścigowy , po czym zawody ze względów bezpieczeństwa startujących kierowców zostały w tym dniu przerwane.

Szczęśliwym dniem dla kibiców jak i startujących w wyścigu zawodników okazał się trzeci dzień, w którym odbyły się wszystkie podjazdy treningowe i wyścigowe po załuskich serpentynach. W tym dniu pogoda dopisała i można było w słońcu podziwiać plejadę gwiazd startujących swoimi bolidami.

Padł nowy rekord Załuskiego odcinka ustanowiony przez Czecha Václava JANÍKA  Normą M20 FC.

Opracowanie

Piotr Dudka


Komentarze są zamknięte.