GODROM SUPER SPRINT czyli

28 stycznia 2024 roku, podczas 32. Finału WOŚP odbyła się ostatnia runda Mistrzostw Galicji w Super Sprincie 2023 zorganizowana przez Automobilklub STOMIL w Dębicy. Dyrektorem XI DĘBICKIEJ MOTOORKIESTRY 2024 o Puchar Burmistrza Miasta Dębicy był Paweł Dobrowolski, a wśród osób oficjalnych tej imprezy było kilkoro członków naszego klubu. Przewodniczącą Zespołu Sędziów Sportowych była Angelika Mróz, a sędzią – Marcin Wojciechowski. Natomiast Łukasz Skórski był Wicedyrektorem ds. organizacyjnych.

Kierownikiem próby zorganizowanej na dębickim rynku, gdzie ładna pogoda przyciągnęła wielu kibiców, był Maciej Para. Na 37 startujących tylko jedno auto nie dojechało do mety z powodu awarii. Najszybszy czas zawodów wykręciła jadąca Peugeotem 106 załoga, startująca w barwach Automobilklubu Stomil w Dębicy, Kacper Maniak/ Monika Kaziród.

W sprincie startowało trzy klubowe załogi. Konrad Sajdak/Jacek Gajda, którzy uplasowali się na III miejscu w klasie FIAT oraz Arkadiusz Abram/Anna Mrozek w klasie 2 i Janusz Smoła/Jakub Kalisz w klasie 4.

Ponieważ był to finał WOŚP „W czasie trwania rywalizacji, w muszli koncertowej można było licytować unikalne gadżety rajdowe takie jak maska od trabanta, ręcznie robiony neon WRC, zegar z tarczy docisku sprzęgła, vouchery, koszulki, autografy oraz wiele… wiele innych. Największym zainteresowaniem oczywiście cieszyły się przejazdy pokazowe z zawodnikami, które odbyły się zaraz po zakończeniu części sportowej. Dodatkową atrakcją były wyścigowe wersje Audi R8 oraz Ferrari prezentowane na rynku przez Olimp Racing Team. Wszystkim fundatorom, dzięki którym poprzez wszystkie licytacje wspomogliśmy WOŚP kwotą ponad 20 tysięcy złotych oraz Wam uczestnikom i kibicom tego pięknego wydarzenia.” Można przeczytać na stronie www.akstomil.pl

Nasi klubowicze, jak co roku, wsparli WOŚP uczestnicząc w wielu imprezach. Przejazd z Elefantem, czyli Zbyszkiem Kotarbą można było wylicytować na Krakowskiej Motoorkiestrze. Arkadiusz Prokop woził chętnych podczas Gorlickiego Kręciołka, przy którego organizacji działał Tadeusz Deda.

Nasi zawodnicy byli także na 5. Super Sprincie Ziemi Sanockiej – Jedziemy z WOŚP! Filip Fortuna, tym razem z pilotem Stanisławem Patrylakiem (A. Krośnieński) wyjeździł II miejsce w klasie FIAT. Klaudia Glazar tym razem jechała jako pilot niezrzeszonego Piotra Omachela w klasie 2.

GODROM Super Sprint zorganizowany przez nasz klub 3 marca 2024 roku rozpoczął sezon Mistrzostw Galicji w Super Sprincie 2024. Dyrektorem imprezy był Bartłomiej Zieliński, jego Asystentem – Marek Sitek, Wicedyrektorem ds. bezpieczeństwa – Marcin Wojciechowski, Wicedyrektorem ds. sędziów – Daniel Wójcikiewicz, a odpowiedzialnym za kontakty z uczestnikami – Janusz Mrozek. Zespołowi Sędziów Sportowych przewodniczył Grzegorz Krzemień z A. Małopolskiego, a sędziami byli Weronika Duda z JKMiDR i Bartłomiej Dziurzyński z A. Stomil w Dębicy.

Biuro sprintu zlokalizowane było w gościnnym Zajeździe Pstrąg u EDA w Łosiu, gdzie przeprowadzono Odbiór Administracyjny, który przeprowadzała kierownik biura Mariola Mrozek wspierana przez Klaudię Budziak, Krzysztofa Sitka i Łukasza Skórskiego. Na parkingu zajazdu odbyło się Badanie Kontrolne, którego kierownikiem była Mariola Mazur.

Odprawę uczestników przeprowadzili  Dyrektor sprintu B. Zieliński i Prezes klubu M. Sitek, po czym zawodnicy pojechali na zapoznanie z trasą próby sprawnościowej o długości 1,70 km zlokalizowaną na terenie firmy GODROM w Bielance. Trasa była trudna głównie dla samochodów, które gubiły na wertepach swoje wydawałoby się dobrze przymocowane części.

Kierownikiem próby była Angelika Mróz, a starterami byli Daniel Wójcikiewicz i Piotr Diobeł Święs Laura Bogacz, a sędzią od sygnalizatora świetlnego – Michał Wójcikiewicz. Każdą pętlę rozpoczynał samochodem „0” Krzysztof Mikruta z pilotem Stanisławem Wrońskim. Pomiar Czasu na Mecie Lotnej przeprowadzali Adam Szczepański i Paulina Szczepańska, a na Mecie Stop wpisywali go w karty, sędziowie z Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego, Marian Baran i Jerzy Adam. Pętlę kończył, jadący samochodem z szachownicą, Łukasz Skórski zwożąc protokoły z wynikami Kierownikowi komisji obliczeń Andrzejowi Mrozkowi.

O godzinie 17:30 odbyło się rozdanie pucharów Mistrzom Galicji w Super Sprincie 2023, które prowadził Prezes Automobilklubu Bieckiego Marek Sitek, a wręczali je Prezes Stomil w Dębicy Bartłomiej Dziurzyński i Wiceprezes ds. BRD Janusz Mrozek.

Mistrzami Galicji w klasie 1 zostali Kamil Kędzierski/Robert Kędzierski, którzy startowali BMW E30, reprezentujący Automobilklub Stomil w Dębicy.

Mistrzowie Galicji w klasie 2 to także zawodnicy A. Stomil w Dębicy – Jacek Bieszczad i Paweł Piczak startujący Hondą Civic Type R. W klasie tej tytuł II Wicemistrza Galicji zdobyła, mimo przygód ich Renault Clio na Super Sprincie Niepodległości, załoga Arkadiusz Abram/Anna Mrozek reprezentująca A. Biecki.

W klasie 3 Mistrzami Galicji zostali Kacper Maniak (A. Kielecki) i Monika Kaziród (nz), którzy startując  Peugeot 106 Rallye wyjeździli także tytuł Mistrzów Galicji w klasyfikacji generalnej.

Mistrzami Galicji w klasie 4 została, reprezentująca Automobilklub Biecki, załoga Janusz Smoła/Jakub Kalisz startująca Kropkiem, czyli żółtym Fiatem Punto Abarth.

W klasie Fiat Mistrzostwo Galicji zdobyła, startująca Fiatem Seicento, załoga Mateusz Hanusiak (A. Ziemi Tyskiej)/Krystian Batko (nz). Wicemistrzem Galicji w tej klasie został startujący Fiatem Seicento Konrad Sajdak reprezentujący A. Biecki, którego pilotował Piotr Pypeć z A. Stomil w Dębicy.

Natomiast Trofeum Najszybszy Maluch Galicji w 2023 roku zdobył czerwony Fiat 126p, którego kierowcą jest nasz klubowy kolega Patryk Setlak pilotowany przez niezrzeszonego Piotra Rutanę.

Za pomoc przy organizacji imprez Mistrzostw Galicji podziękowania wręczono Panu Waldemarowi Leniusowi przedstawicielowi firm UNIMOT i SĘDZISZÓW S.A., które wspierały nasze działania w ubiegłym sezonie oraz Panu Piotrowi Kocurowi Prezesowi GODROM S.A., który po raz drugi umożliwił nam organizację sprintu na terenie swojej bazy w Bielance. Pamiątkowe statuetki otrzymali także koledzy Grzegorz Krzemień oraz Automobilklub Małopolski w Krośnie oraz Marian Baran oraz Jasielski Klub Motorowy i Ratownictwa Drogowego. Puchary i dyplomy wręczono także członkom Automobilklubu Bieckiego. Zawodnikom za reprezentowanie klubu w sezonie 2023 i sędziom za pracę włożoną w organizację i sędziowanie imprez.

Następnie odbyła się ceremonia rozdania nagród za Godrom Super Sprint, w którym wystartowało

25 załóg, a w tym aż 10 reprezentujących nasz klub! Nagrody wręczali Pan Piotr Kocur Prezes Zarządu GODROM oraz Pan Waldemar Lenius przedstawiciel firm UNIMOT i PZL SĘDZISZÓW S.A.

Rozpoczęło ją wręczenie dodatkowych nagród za zajęcie 7 i 13 miejsca w klasyfikacji generalnej, które ufundował biecki sklep samochodowy RSCars Pana Bartłomieja Zielińskiego. Otrzymały je załogi Adam Radwański (A. Małopolski)/Laura Radwańska (nz) i Stanisław Jr Wroński (A. Biecki)/Michał Kret (nz).

W klasie 1 zwyciężyła załoga Mateusz Czoch (A Rzeszowski)/Michał Górecki (nz), a klubowi zawodnicy Dawid Tarsa/Daniel Sarkowicz zajęli piąte miejsce.

W 2 klasie całe podium należało do zawodników reprezentujących nasz klub. I miejsce wywalczył Maciej Chumikowski/Julia Orzechowska (A. Krakowski), którzy zajęli wysokie V miejsce w klasyfikacji generalnej. II miejsce zajęła załoga Arkadiusz Abram/Anna Mrozek, a III miejsce – Stanisław Jr Wroński/Michał Kret (nz).

W klasie 3 zwyciężyła załoga reprezentująca A. Stomil w Dębicy Kacper Maniak/Mateusz Czekaj. Klubowe załogi były tuż za podium, czwarte miejsce zajęli Arkadiusz Prokop/Daniel Prokop, a piąta była załoga Robert Olbrych/Łukasz Maczuga.

W klasie 4 zwyciężyła załoga Mateusz Zagórski (JKMiRD)/Mirosław Gasiuk (nz), która zwyciężyła w klasyfikacji generalnej. II miejsce w klasie wywalczyli, mimo awarii już na koniec Sprintu podczas ostatniego przejazdu, klubowicze Janusz Smoła/Jakub Kalisz.

A w klasie FIAT na podium stanęły dwie nasze załogi. I miejsce zajęli Patryk Setlak/Piotr Rutana (nz) (i wysokie IX miejsce w generalce), a II miejsce wyjeździli Filip Fortuna/Wiesław Orliński. Natomiast trzecia klubowa załoga Piotr Zając/Karol Brej uplasowała się na piątym miejscu.

Startująca – jako jedyna – w klasie Gość załoga Grzegorz Mortek (AMK Tarnowski)/Piotr Pypeć (A. Stomil w Dębicy) oczywiście zwyciężyła, ale pojechała świetnie, bo gdyby była klasyfikowana w generalce zajęłaby drugie miejsce.

Na zakończenie Prezes A, Bieckiego Marek Sitek podziękował zawodnikom i sędziom za udział w GODROM Super Sprint, a Prezes A. Stomil w Dębicy zaprosił na kolejną rundę Mistrzostw Galicji, którą będzie Super Sprint BRZOSTEK 28 kwietnia 2024 roku.