Marcin Kacperek

Marcin Kacperek jest członkiem Automobilklubu Bieckiego od stycznia 2020 roku. W latach 2017-2019 reprezentował Automobilklub Wielkopolski. Pochodzi z Zakopanego, gdzie mieszka całe życie, z kilkuletnią przerwą spędzoną w USA .
Sport motorowy to jego drugie sportowe życie, pierwszym było wszystko co związane z górami. Marcin na koncie wiele ekstremalnych wspinaczek wielkimi ścianami, w tym samotnych i bez asekuracji, oraz bardzo trudne zjazdy narciarskie. Ta górska pasja przerodziła się w zawód owocując powstaniem marki przewodnickiej Freerajdy. Marcin jest przewodnikiem górskim klasy międzynarodowej. Zimą działa w Alpach, Japonii, Rosji, Turcji, a także na dalekiej północy, w Szwecji i Norwegii, prowadząc grupy narciarzy podczas zjazdów poza trasami ze śmigłowców, wyciągów i po podejściach ski turowych. Latem dzieli swój czas między wspinaczkami górskimi, a zajmującą coraz więcej miejsca w jego życiu pasją wyścigową.

Jego wyniki w GSMP to:
– zwycięstwo w klasyfikacji generalnej samochodów historycznych w sezonie 2019,
– 2 miejsce, czyli wicemistrzostwo Polski w sezonie 2018 w klasyfikacji generalnej aut historycznych,
– wicemistrzostwo Polski w klasie historycznej C4.2-D5 w sezonach 2018 i 2017.

Wyniki te osiągnął jeżdżąc samochodem BMW e30 w wersji 318is by Rafal Galica. Sezon 2021 to przesiadka do Toyoty MR2 SW20 Turbo, Marek Mrówczyński edition.

Pocovidowe perturbacje budżetowe nie pozwoliły Marcinowi na dokończenie przygotowania samochodu, ani na udział we wszystkich rundach, więc wyniki sezonu nie były na miarę oczekiwań. Najwyższe osiągnięte lokaty to dwa razy 4 miejsce w klasie 2b, i dwukrotnie piąte miejsce w klasyfikacji RWD.

Marcin tak podsumował sezon

Czekamy na kolejne sezony!


Komentarze są zamknięte.