Podsumowanie osiągnięć naszych zawodników w sezonie 2017. Część 1.

Sezon 2017 w sportach motorowych można uznać za zakończony. Pora więc podsumować osiągnięcia naszych klubowych kolegów, które w tym roku były naprawdę imponujące.

Historyczne Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski – w debiutanckim sezonie HRSMP nasz Klub reprezentowało trzech zawodników.

ELEFANT – pod takim pseudonimem występuje nasz klubowy kolega, który wraz z Ernestem Kornobisem (Automobilklub Śląski) wywalczył tytuł II Wicemistrza Polski w kategorii FIA 4, po drodze odwiedzając podium na Rajdzie Grodzkim (2 miejsce w kategorii FIA 4 i 1 w klasie E3). Załoga ta, startująca BMW e30 w historycznych barwach BASTOSA była również częścią zespołu Elefant Rally Team, który uplasował się na najniższym stopniu podium w klasyfikacji Zespołów Sponsorskich. Miłym akcentem był również występ Elefanta w STAR Rally Barum, rozgrywanym w ramach czeskiej rundy mistrzostw europy. W Rajdzie tym wywalczył 3 miejsce w klasie E3.

Mariusz Polak i Tadeusz Gargas – Załoga Audi Quattro rywalizowała w mocno obsadzonej kategorii PZM 5. W ostatecznej klasyfikacji uplasowali się na czwartym miejscu, jednak dzięki szybkiej i równiej jeździe udało im się stanąć na podium w Memoriale Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza, Rajdzie Wisły oraz Rajdzie Grodzkim.

Indywidualne osiągnięcia naszych zawodników przełożyły się również na doskonały wynik naszego Klubu, gdyż Automobilklub Biecki został II Wicemistrzem Polski w pierwszym sezonie Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Dziękujemy Wam za ten ogromny sukces.

Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski – W sezonie 2017, na trasach GSMP mieliśmy dwóch przedstawicieli.

Gabriel Kubit – Gabryś nie pozostawił nikomu złudzeń, kto rządzi w grupie E0 samochodów zamkniętych Kategorii I i II oraz w klasie E0-2000 samochodów zamkniętych Kategorii I i II. Wygrał wszystkie rundy, w których wystartował i z dużą przewagą zapewnił sobie mistrzowskie tytułu.

Tomasz Dybisz – w sezonie 2017 rywalizował w klasie A/PL-1600. Niestety częste awarie jego Hondy nie pozwoliły na wywalczenie miejsca na podium na koniec sezonu. Najlepszym wynikiem Tomka było 2 miejsce 3 rundzie GSMP na Magurze oraz dwa 3 miejsca (Magura i Limanowa).

Na koniec sezonu tradycyjnie odbyła się Gala Sportu Samochodowego PZM, gdzie nasi mistrzowie odebrali zasłużone puchary. W imieniu Prezesa Automobilklubu, trofea za zdobycie II Wicemistrza Polski w klasyfikacji klubowej odebrała koleżanka Jola Sitek.