Turniej BRD 2019

Dnia 22 marca 2019 roku odbył się XIII Gminny Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym zorganizowany przez Automobilklub Biecki we współpracy z Gminą Biecz, Komisariatem Policji w Bieczu i Ochotniczą Strażą Pożarną w Bieczu. Gospodarzem Turnieju był Zespół Szkolno Przedszkolny w Libuszy.

W Turnieju, który odbył się jak zwykle na hali sportowej w Libuszy, wzięło udział 4 drużyny z trzech szkół Gminy Biecz SP nr 1 w Bieczu, SP z Sitnicy i ZSP z Libuszy.

Pierwszą konkurencją Turnieju było udzielenie odpowiedzi na testy z Brd, które przygotowali i przeprowadzili komendant Komisariatu Policji w Bieczu podinspektor P. Marcin Stępień, aspirant P. Krzysztof Gurgul i aspirant P. Rafał Czekaj. Do testów zawodników rozsadzali sędziowie zawodów, natomiast kolejność startu drużyn poszczególnych szkół na rowerowym torze sprawnościowym, który był kolejną konkurencją, była losowana. Sędzią głównym Turnieju i sprawnościowego toru rowerowego był kol. Jan Grygowicz, który przygotował go we współpracy z nauczycielem ZSP w Libuszy P. Łukaszem Stelmachem.

Równolegle zawodnicy uczestniczyli w konkurencji udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, która przygotowana i przeprowadzona została przez strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Bieczu – druhów P. Annę Huk, Piotra Rudzińskiego, Michała Kusia i Daniela Bartusika.

W przeprowadzeniu Turnieju pomagali także kol. Piotr Ryndak oraz Andrzej Mrozek, a utrwaliła jego przebieg na fotografiach Anna Mrozek.

Nadwątlone trudnymi konkurencjami siły uczniowie regenerowali napojami i słodkimi bułeczkami, które ufundowała Piekarnia „Kasia” z Biecza.

Po podsumowaniu wyników odbyło się rozdanie pucharów i medali, dyplomów i nagród, a wręczali je Burmistrz Biecza Pan Mirosław Wędrychowicz, Przewodniczący Rady Miejskiej P. Grzegorz Nosal, dyrektor ZSP w Libuszy P. Aleksander Kalisz,  koordynator ds. sportu Gminy Biecz P. Jan Grygowicz, Wiceprezes ds. BRD kol. J. Mrozek i członkowie Automobilklubu Bieckiego, policjanci z Komendy Policji w Bieczu oraz druhowie z OSP w Bieczu.

Zwycięzcą Turnieju w klasyfikacji drużynowej kategorii wiekowej do lat 12 została drużyna Szkoły Podstawowej nr 1 w Bieczu w składzie Natalia Huk, Aneta Ryba, Patryk Huk i Bartosz Ryba. Drugie miejsce zajęła drużyna Szkoły Podstawowej w Sitnicy – Weronika Brudzisz, Zuzanna Matyja, Antoni Wszołek i Szymon Wszołek.

Dwoje uczniów uzyskało w klasyfikacji indywidualnej taką samą liczbę punktów +6, jednak zgodnie z regulaminem – „W przypadku uzyskania jednakowej sumy zajętych miejsc w klasyfikacji końcowej drużynowej i indywidualnej przy ustalaniu ostatecznej klasyfikacji bierze się w kolejności wyniki uzyskane za: 1. odpowiedzi na pytania z testu wiedzy, 2. odpowiedzi na pytania z testu – skrzyżowania, 3. jazdę sprawnościową po torze przeszkód”. Indywidualnym zwycięzcą Turnieju w tej kategorii, zgodnie z regulaminem, została uczennica SP nr 1 w Bieczu Natalia Huk, która w testach wiedzy z przepisów ruchu drogowego i skrzyżowań. otrzymała najwięcej punktów (+17 i +8) i zajęła pierwsze miejsca. Drugie miejsce zajął Bartosz Ryba, również z SP nr 1 w Bieczu, który w testach uzyskał +16 i +6 punktów i zajął drugie miejsce w obu testach. Trzecie miejsce wywalczył Szymon Wszołek uczeń SP w Sitnicy.

Zwycięzcą Turnieju w kategorii wiekowej powyżej lat 12  została w tym roku drużyna Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Libuszy w składzie Martyna Juruś, Anna Przybyłowicz i Dawid Maciejowski. Drugie miejsce zajęła drużyna Szkoły Podstawowej nr 1 w Bieczu – Kamil Pociecha, Miłosz Potykanowicz i Paweł Szary.

Indywidualnym zwycięzcą Turnieju w tej kategorii została Anna Przybyłowicz uzyskując +6 punktów. Drugie miejsce zajęła Martyna Juruś zdobywając +7 punktów, a trzecie – Dawid Maciejowski, który zdobyła +8 punktów.Wszyscy troje są uczniami ZSP w Libuszy.

Tak w klasyfikacji drużynowej, jak i indywidualnej, uczniowie nagrodzeni zostali pucharami, dyplomami i nagrodami rzeczowymi. Ponadto w klasyfikacji drużynowej otrzymali medale.

Dziękujemy współorganizatorom – Gminie Biecz, Komisariatowi Policji w Bieczu i Ochotniczej Straży Pożarnej w Bieczu – za pomoc w organizacji imprezy. Serdecznie dziękujemy za pomoc także sponsorom – Agencji Ubezpieczeniowej PARTNER z Gorlic, Spółdzielni Socjalnej „Czystość” z Sękowej, Firmie Usługowej Mechaniki Precyzyjnej z Krygu, Firmie Total Turbo Serwice z Iwonicza Zdroju, Firmie IRBUD z Binarowej oraz Piekarni KASIA z Biecza.

SPONSORZY

Dziękujemy również za udział wszystkim zawodnikom, a opiekunom za przygotowanie uczniów do Turnieju. Życzymy powodzenia na Powiatowym Turnieju BRD i zapraszamy na kolejny Gminny Turniej BRD w roku 2020