XI GMINNY TURNIEJ BRD

Dnia 25 marca 2017 roku

odbył się XI Gminny Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym zorganizowany przez Automobilklub Biecki

we współpracy z Gminą Biecz, Komisariatem Policji w Bieczu i Ochotniczą Strażą Pożarną w Bieczu.

Gospodarzem Turnieju był Zespół Szkolno Przedszkolny

w Libuszy.

Wyniki Szkoła Podstawowa

Wyniki Gimnazjum

W tegorocznym Turnieju, który odbył się jak zwykle na hali sportowej w Libuszy, wzięło udział jedynie dwie czteroosobowe drużyny w kategorii szkoły podstawowe – ZSP z Libuszy i SP z Racławic. Natomiast w kategorii gimnazjum wystartowało cztery trzyosobowe drużyny – ZS nr 1 w Bieczu, ZSP z Libuszy, Binarowej i Rożnowic. Turniej otworzył dyrektor ZSP w Libuszy Pan Aleksander Kalisz.

Pierwszą konkurencją Turnieju było udzielenie odpowiedzi na testy z Brd, które przygotowali i przeprowadzili komendant Komisariatu Policji w Bieczu nadkomisarz P. Marcin Stępień, mł. aspirant P. Krzysztof Gurgul i młodszy aspirant P. Rafał Czekaj.

Do testów zawodników rozsadzali sędziowie zawodów, natomiast kolejność startu drużyn poszczególnych szkół na rowerowym torze sprawnościowym, który był kolejną konkurencją, była losowana. Sędzią głównym Turnieju był kol. Jan Grygowicz, który przygotował we współpracy z nauczycielem ZSP w Libuszy P. Łukaszem Stelmachem, sprawnościowy tor rowerowy. Pomocą w przeprowadzeniu Turnieju służył nam również kol. Piotr Ryndak.

Równolegle zawodnicy uczestniczyli w konkurencji udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, które przygotowane i przeprowadzone zostało przez strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Bieczu – druhów P. Bartłomieja Zielińskiego i P. Piotra Rudzińskiego oraz kol. Krzysztofa Sitka.

Niestety nie odbyła się konkurencja dodatkowa, czyli próba resuscytacji na fantomie, gdyż odmówił on współpracy z komputerem. Za to kol. B. Zieliński i K. Sitek przeprowadzili szkolenie z prawidłowego przeprowadzania sztucznego oddychania i masażu serca u poszkodowanego.

Celem wzmocnienia sił nadwątlonych trudnymi konkurencjami uczniowie zostali poczęstowani słodkościami i napojami. Piekarnia „Kasia” z Biecza w tym roku zaskoczyła uczestników fundując dla wszystkich kremówki. W gościnnej Libuszy ufundowano nam również słodki poczęstunek dla opiekunów grup.

Po podsumowaniu wyników odbyło się rozdanie pucharów i medali, dyplomów i nagród.

Zwycięzcą Turnieju w kategorii szkoły podstawowe została drużyna ZSP w Libuszy w składzie Anna Przybyłowicz, Martyna Juruś, Dawid Maciejowski i Marcin Kapanowski. Drugie miejsce zajęła drużyna Szkoły Podstawowej w Racławicach – Gabriela Bajorek, Oliwia Olbrych, Szymon Ryndak i Sebastian Kucharski.

Indywidualnym zwycięzcą Turnieju w kategorii szkoły podstawowe została po raz pierwszy od początku jego organizacji dziewczyna – uczennica ZSP w Libuszy Anna Przybyłowicz. Drugie miejsce zajął Dawid Maciejowski. Oboje uzyskali tę samą liczbę punktów +7, jednak zgodnie z regulaminem: „W przypadku uzyskania jednakowej sumy zajętych miejsc w klasyfikacji końcowej drużynowej i indywidualnej przy ustalaniu ostatecznej klasyfikacji bierze się w kolejności wyniki uzyskane za: 1. odpowiedzi na pytania z testu wiedzy, 2. odpowiedzi na pytania z testu – skrzyżowania, 3. jazdę sprawnościową po torze przeszkód. I Ania, i Dawid uzyskali 2 miejsce w teście wiedzy z przepisów. Natomiast Ania zdobyła 1 miejsce w teście skrzyżowań, a Dawid miejsce drugie. Trzecie miejsce zdobyła Martyna Juruś również uczennica ZSP w Libuszy.

Zwycięzcą Turnieju w kategorii gimnazjum została po raz kolejny drużyna Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Libuszy, której uczniowie – Paweł Bogdan, Paweł Rybka, i Dawid Sarnecki zdobyli +19 punktów za zdobyte w sumie miejsca na podium. Drugie miejsce zajęła drużyna ZSP w Rożnowicach (Kacper Piątek, Wojciech Wojnar, Jakub Brudzisz), a trzecie – drużyna ZS nr 1 w Bieczu (Damian Ryczek, Dawid Ryczek, Mikołaj Setlak).

Indywidualnym zwycięzcą Turnieju w kategorii gimnazjum został, po raz kolejny, Paweł Bogdan. Pozostałe miejsca na podium zajęli również zawodnicy ZSP w Libuszy. Drugie miejsce – Dawid Sarnecki, a trzecie – Paweł Rybka.

W klasyfikacji indywidualnej uczniowie, którzy zajęli trzy pierwsze miejsca nagrodzeni zostali pucharami, dyplomami i nagrodami rzeczowymi. Natomiast zdobywca miejsca czwartego otrzymał nagrodę rzeczową. Zdobywcy trzech pierwszych miejsc w klasyfikacji drużynowej otrzymali puchary i medale, natomiast dyplomy i nagrody rzeczowe otrzymali wszyscy uczestnicy Turnieju. Wręczali je Burmistrz Biecza Pan Mirosław Wędrychowicz, przewodniczący Rady Miejskiej P. Grzegorz Nosal, komendant Policji w Bieczu nadkomisarz P. Marcin Stępień oraz koordynator ds. sportu Gminy Biecz P. Jan Grygowicz.

Za wsparcie finansowe i pomoc w organizacji imprezy dziękujemy

  • Burmistrzowi Biecza P. Mirosławowi Wędrychowiczowi
  • Janowi Grygowiczowi Pełnomocnikowi ds. sportu Gminy Biecz
  • Bankowi Spółdzielczemu w Bieczu
  • nadkomisarzowi P. Marcinowi Stępniowi, mł. aspirantowi P. Krzysztofowi Gurgulowi i młodszemu aspirantowi P. Rafałowi Czekajowi
  • druhom bieckiej OSP P. Bartłomiejowi Zielińskiemu i P. Piotrowi Rudzińskiemu 
  • Aleksandrowi Kaliszowi Dyrektorowi Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Libuszy
  • Łukaszowi Stelmachowi i P. Damianowi Woźniakowi Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Libuszy
  • Marii i Adamowi Pawlik właścicielom Piekarni „Kasia” w Bieczu
  • członkom Automobilklubu Bieckiego – Piotrowi Ryndakowi, Krzysztofowi Sitkowi, Annie Mrozek i Andrzejowi Mrozkowi

Dziękujemy również za udział wszystkim zawodnikom, a opiekunom za przygotowanie uczniów do Turnieju. Życzymy powodzenia na Powiatowym Turnieju BRD. I zapraszamy na kolejny Gminny Turniej BRD w roku 2018.

 

 


Komentarze są zamknięte.