Podsumowanie sezonu wyścigowego i rajdowego 2023 cz.1

„Jeśli chcesz osiągnąć sukces, zwyciężyć w zawodach, pokonać samego siebie albo wygrać w życiu – musisz choć na parę godzin stać się szalony. Zwieńczeniem moich wyścigowych szaleństw było odebranie w Portugalii kolejnego tytułu w Mistrzostwach Europy EHC 2023.” – napisał na fanpage Maciej Serafin Race Driver. I…

GALERIA

4 listopada 2023 w portugalskiej Bradze Maciej Serafin odebrał nagrody za zdobycie tytułów Mistrza EHC w grupie 4 i II Wicemistrza w klasyfikacji generalnej FIA European Hill Climb Championship.

Także w listopadzie Maciej Serafin odebrał podziękowanie za reprezentowanie Polski na arenie międzynarodowej w wyścigach górskich podczas warszawskiej Gali Sportu Samochodowego. Mistrzowskie szarfy i puchary za sezon 2023 w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski odebrali wówczas dwaj klubowi zawodnicy.

Gabriel Kubit został Mistrzem Polski w klasyfikacji RWD i II Wicemistrzem Polski w kategorii 1.

Kamil Handl zdobył tytuły II Wicemistrz Polski w klasyfikacji generalnej kategorii historycznej i II Wicemistrz Polski w grupie H4.

To nie koniec świetnych wyników naszych klubowych zawodników w tym sezonie.

Załoga Piotr Piesko/Mateusz Kacprzak wyjeździła tytuł II Wicemistrza Tarmac Masters 2023 w klasie PRO3.

Dla naszych klubowych kolegów ten sezon Tarmac był udany, gdyż ukończyli wszystkie z pięciu rund i po czterech z nich stanęli na podium w swojej klasie. Tak jak podczas ostatniej rundy cyklu, która odbyła się 15 października. Po 5. Rally Radków na fanpage FunPark Kraków napisali „mimo trudnych, jesiennych warunków i oddechu rywali na zderzaku, nie tylko dojechali do mety, ale stanęli na najwyższym stopniu podium w klasie.” 

W listopadzie załoga P. Piesko/M. Kacprzak wystartowała w klasie A2 w ORLEN OIL 47 Rajd Cieszyńska Barbórka, niestety wypadli z rywalizacji po OS 1. 

W tym popularnym rajdzie startował również nasz klubowy kolega Konrad Sajdak pilotując Patryka Szalachę z Automobilklubu Stomil w Dębicy. Niestety po wypadku na OS 6 już nie wystartowali do kolejnej próby. 

Na zakończenie sezonu nasza Tarmacowa załoga P. Piesko/M. Kacprzak wzięła udział w 61. Rajdzie Barbórka zdobywając dobre IV miejsce w klasie R3.

Z kolei Zbyszek Kotarba, tym razem z pilotem Tomaszem Harczukiem (G4 Sport Club), 25 listopada wystartował w kolejnym czeskim rajdzie – SÍŤ21 Mikuláš Rally 2023, który odbył się malowniczych okolicach Zlina. Na fanpage Elefant Rally Team napisał – „Nasz pierwszy start w czeskim Mikulaszu “Rajdzie Świętych Mikołajów” kończymy pełni niesamowitych wrażeń na IV miejscu w klasie samochodów historycznych. Pojechaliśmy w trybie SHOW, aby podziękować kibicom za cały sezon 2023, w dużej części spędzony w Republice Czeskiej. Były nie tylko szerokie slajdy ale i jazda na 3 kołach (w tym dwóch zimówkach) ha, ha 🙂 … dzień po rajdzie okazało się, że straciliśmy 3 miejsce o 0,8 sekundy, a do drugiego nie całe 3 sekundy…”

Ostatnie punkty do klasyfikacji MOR w KJS klubowicze zdobywali w dniach 28 i 29 października podczas Rajdu im. Ignacego Łukasiewicza będącego 4 i 5 rundą MOR. Na wymagających dla załóg i ich samochodów odcinkach tego rajdu reprezentowało nas 6 załóg. 

Podium w klasie FIAT zdominowały dwie klubowe załogi. Podczas obu rund I miejsce zajęli Jacek Gajda/Konrad Sajdak, a II miejsce – Filip Fortuna/Wiesław Orliński.

Kolejne doświadczenie zdobyli Arkadiusz Prokop/Piotr Święs utrzymując podczas obu dni V miejsce w klasie 3. Załoga Stanisław Wroński/Michał Kret w BMW E46 mimo małych problemów dojechała do mety rajdu. Natomiast załodze Dawid Kalisz/Piotr Szudy, po sobotnim X miejscu w klasie 2, nie udało się ukończyć drugiego dnia KJS. O pechu może mówić także załoga Maciej Chumikowski/Szymon Brataniec, gdyż Clio odmówiło współpracy podczas ostatniego odcinka w sobotę i niestety nie wystartowała już w 5 rundzie.

Bardzo widowiskowo było podczas odcinka miejskiego w samym centrum Krosna. Równoległy start dwóch załóg… to było coś. Dodatkową atrakcją – nie tylko dla kibiców – były przejazdy Mistrzów Wyścigów Górskich, a wśród nich naszego zawodnika Macieja Serafina, tym razem z synem Maksymilianem na prawym.

Podczas imprezy nie zabrakło także Marcina Wojciechowskiego, który z Angeliką Mróz, jeździł samochodem funkcyjnym „0”. 

Według zestawienia, które znajduje się na stronie PZM Okręg w Rzeszowie Mistrzem Okręgu w klasie FIAT został Jacek Gajda, który w tym sezonie jeździł z dwoma pilotami początkowo Filipem Fortuną, a później z Konradem Sajdakiem

W tej samej klasie tytuł II Wicemistrza wyjeździł Filip Fortuna z pilotem Wiesławem Orlińskim.

Gratulujemy naszym Mistrzowskim Zawodnikom. 

Zapraszamy do przeczytania części 2 podsumowania.


Komentarze są zamknięte.