Biecka Barbórka w Gorlicach

gdyż 12 rundę Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego i 6 rundę Mistrzostw Galicji w Super Sprincie 2023 zorganizował 10 grudnia 2023 r. nasz klub w Gorlicach, przy dużym zaangażowaniu władz miasta. Dyrektorem imprezy był Łukasz Skórski, a jego asystentem – Marek Sitek. Odpowiedzialnym za kontakty z uczestnikami był Janusz Mrozek.

Jak zawsze nad prawidłowym przebiegiem imprezy czuwał Zespół Sędziów Sportowych, którego przewodniczącym był Grzegorz Krzemień z A. Małopolskiego, a sędziami – Magdalena Adam z A. Krakowskiego i Bartłomiej Dziurzyński z A. Stomil Dębica.

GALERIA

Od rana działało biuro, którym kierowała Jolanta Sitek, a odbiór administracyjny w gorlickim Dziennym Domu Seniora wraz z nią przeprowadzili Klaudia Budziak, Gabriela Budziak, Mariola Mrozek i Krzysztof Sitek.

Dzięki zgodzie władz miasta kierownik BK Mariola Mazur, którą wspierali Grzegorz Krzemień i Klaudia Budziak, mogła przeprowadzić badanie kontrolne startujących samochodów na płycie gorlickiego rynku.

Po odprawie zawodnicy pojechali w kolumnie na zapoznanie z trasą. Mogli ją przejechać tylko raz, ale mogli również zapoznać się z nią na piechotkę. Wicedyrektorem ds. bezpieczeństwa był oczywiście Marcin Wojciechowski, kierownikiem próby – Angelika Mróz, a starterami – Daniel Wójcikiewicz, wicedyrektor ds. sędziów i Michał Wójcikiewicz. Nie było więc żadnych falstartów, wszyscy ich słuchali 🙂 włącznie ze światłami startowymi. 

Klubowi kierowcy jeździli także samochodami funkcyjnymi przecierającymi trasę. Samochodem „0” jeździł Mirosław Pawłowski, a „00” – Krzysztof Mikruta. Mieliśmy też dwa samochody Vip Car, a tym z numerem 1 jeździł oczywiście Zbyszek Kotarba ze swoją pilotką, z Rajdu Śląska i Rajdu Wisły, Emilią Kotarską.

Próba sprawnościowa okazała się dość wymagająca, ale na 47 startujących załóg, tylko dwie nie ukończyło imprezy. Jedna załoga dlatego, że samochód dopadła awaria, natomiast druga z tego powodu, że kierowcę przyciągnęło 🙂 ogrodzenie stadionu.

Trasa się w zasadzie zawodnikom podobała, ale … szczególnie przeszkadzało startującym wygrodzenie. Cóż, gdyby nie ono… mieliby piękną…, długą…, szybką… prostą. Więc w zasadzie co druga załoga próbowała je przestawić, albo przesunąć. Tu opisali się więc sędziowie faktu którymi byli Laura Bogacz i Grzegorz Kozera. Potem uczestnicy „wpadali” przez wąską bramę na stadion, na którym przejeżdżali dwa kółka i dojeżdżali do mety lotnej, na której czas mierzył Adam Szczepański i podawał mecie stop, gdzie działali koledzy z JKMiRD Weronika Duda i Marian Baran. Czasy do klasyfikacji wprowadzał kierownik komisji obliczeń Andrzej Mrozek. 

Ceremonię rozdania nagród prowadził Prezes Marek Sitek, a gościliśmy na niej Burmistrza Gorlic Pana Rafała Kuklę i Przewodniczącego Rady Miasta Gorlice P. Roberta Ryndaka oraz Wójta Gminy Gorlice P. Jana Przybylskiego.

Zwycięzcami w klasyfikacji generalnej zostali Wojciech Wilk (A. Południowy)/ Łukasz Mazur (nz), którzy wygrali również w klasie 1. 

W klasie 2 miejsce I wyjeździła załoga A. Stomil Dębica – Jacek Bieszczad/Paweł Piczak.

W klasie 3 najlepsi byli Grzegorz Mortek (AMK Tarnowski)/Dariusz Kowal (A. Rzeszowski).

Natomiast klasę Fiat wygrała załoga Krzysztof Tomczyk (A.Południowy)/Wojciech Habuda (nz) zdobywając także Puchar Fiata 126p.

Reprezentujących nasz klub załóg było 10.

Nie było wcześniej podanego zwycięzcy w klasie 4 bo… 

zwyciężyli nasi – Janusz Smoła/Jakub Kalisz zajmując także wysokie V miejsce w klasyfikacji generalnej.

II miejsce w klasie FIAT i VIII miejsce w klasyfikacji generalnej wyjeździli Patryk Setlak/Piotr Rutana (nz). 

II miejsce w klasie 2 zajął Maciej Chumikowski startujący z nową pilotką Julią Orzechowską (A. Krakowski).

Kolejne punkty do klasyfikacji MOR i Mistrzostw Galicji zdobyli Arkadiusz Abram/Anna Mrozek, Arkadiusz Prokop/Piotr Święs, Filip Fortuna/Wiesław Orliński, Karol Chalibożek/Karol Topczyj (nz), Konrad Sajdak/Piotr Pypeć (A. Stomil Dębica) i Stanisław Jr Wroński/Michał Kret.

Dziesiąta klubowa załoga Dawid Gonkiewicz/Stanisław Gonkiewicz (nz) nie została sklasyfikowana, gdyż odmówił współpracy ich Citroen Saxo.

W imieniu Automobilklubu STOMIL w Dębicy zapraszamy na ostatnią rundę Mistrzostw Galicji 2023. W styczniu 2024, podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, po raz 11 zagrają silniki podczas Super Sprintu Dębicka Motoorkiestra. 

 


Komentarze są zamknięte.