Debiutancka trasa GODROM Wiosenny Super Sprint

Wiosenna pogoda dopisała jak przystało na GODROM Wiosenny Super Sprint, więc słoneczna niedziela przyciągnęła licznie kibiców. Na trasie zlokalizowanej na placu firmy “Godrom Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe” w Bielance rywalizowały 32 załogi w sześciu klasach. Najwięcej załóg, aż 12, startowało w naszych klubowych barwach, a drugą liczną grupą zawodników może pochwalić się Automobilklub Stomil Dębica, z którego było siedem załóg.

GALERIA

Dyrektorem Super Sprintu był Łukasz Skórski, a zabezpieczeniem zajmował się Marcin Wojciechowski. Biuro imprezy rozpoczęło swoją pracę już o 8:00 rano w Zajeździe Pstrąg u Eda w Łosiu, gdzie załogi przyjmowane były przez Jolantę Sitek, Mariolę Mrozek, Klaudię Budziak oraz Gabrielę Budziak.  Na parkingu przed budynkiem odbyło się Badanie Kontrolne przeprowadzone uważnym okiem Marioli Mazur, Grzegorza Krzemienia, Marka Sitka oraz Dawida Pięty. Na starcie pracowali Angelika Mróz i Michał Wójcikiewicz pod kierownictwem Daniela Wójcikiewicza. Odcinek zabezpieczali druhowie z OSP Bielanka i OSP Szymbark, a sędziami faktu byli Piotr Święs i Grzegorz Tabor. Czas na mecie lotnej mierzył Adam Szczepański, na mecie stop wpisywali go w protokół Marian Sendecki, Łukasz Kupczyk pod wodzą Adama Lesiaka i przekazywali komisji obliczeń, w której działał Andrzej Mrozek.

Przewodniczącym ZSS-u był Grzegorz Krzemień (A. Małopolski w Krośnie), a sędziami Magdalena Adam (JKMiRD)  i Bartłomiej Dziurzyński (Automobilklub Stomil w Dębicy).

Trasę przecierały “zerówki”, którymi jeździli Krzysztof Mikruta/Stanisław Wroński i Arkadiusz Prokop/Joanna Jurek. Tylko jedna załoga nie ukończyła rajdu. Odcinek w Bielance okazał się wymagający, gdyż aż dziewięć załóg popełniło błędy przy jej pokonywaniu zdobywając w ten sposób dodatkowe, niechciane :), punkty karne.

W klasyfikacji generalnej zwyciężyła załoga z Automobilklubu Stomil Dębica Dawid Wideł/Jakub Ruchała wygrywając również klasę 1. W klasie 2 również wygrali zawodnicy z A. Stomil Dębica Jacek Bieszczad/Paweł Piczak, którzy zajęli II miejsce w klasyfikacji generalnej. Jacek Jaworski/Kamil Nestorowicz z Auto Moto Klubu Limanowa zajęli I miejsce w klasie 3. W 4 klasie na najwyższym stopniu podium stanęli Janusz Smoła/Jakub Kalisz reprezentujący nasz klub. Maciej Rogala/Wojciech Plewako z Automobilklubu Kieleckiego byli najszybsi w klasie FIAT, a zajmujący w tej klasie II miejsce Patryk Setlak/Piotr Rutana wyjeździli tytuł najszybszego malucha Super Sprintu. W klasie GOŚĆ zwyciężyła załoga Automobilklubu Krośnieńskiego Stanisław Patrylak/Daniel Zarówny.

 

Podczas Super Sprintu zostały wręczone puchary za Mistrzostwa Galicji 2022 wykonane przez Odlewnię “Amet” Macieja Serafina.

Mistrz Galicji w Klasyfikacji Generalnej – Dawid Wideł/Jakub Ruchała

Mistrz Galicji w klasie 1 – Andrzej Kaczmarek/Jakub Kubat 

Mistrz Galicji w klasie 2 – Jacek Bieszczad/Paweł Piczak

Mistrz Galicji w klasie 3 – Marcin Bulzak/Patryk Zapiór

Mistrz Galicji w klasie 4 – Tomasz Biały

Mistrz Galicji w klasie FIAT – Damian Falandysz/Miłosz Chrzan

Trofeum Najszybszy Maluch Galicji – Patryk Setlak/Piotr Rutana

 

Zwycięzcom puchary wręczali Wójt Gminy Gorlice Pan Jan Przybylski oraz Prezes Godrom Pan Piotr Kocur.

 

GODROM Wiosenny Super Sprint – WYNIKI OFICJALNE

Mistrzostwa Galicji 2022 – WYNIKI OFICJALNE


Komentarze są zamknięte.