Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Automobilklubu Bieckiego

Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Automobilklubu Bieckiego odbyło się dnia 11 lutego 2023 r.. Prezes M. Sitek rozpoczął je witając zebranych i zaproszonych gości oraz upamiętniając minutą ciszy pamięć członków klubu śp. Bogdana Rydarowicza, Jana Grygowicza i Angelo Gilli.

GALERIA

Podczas zebrania Prezes Marek Sitek krótko przedstawił działalność Zarządu w okresie czteroletniej kadencji wspominając, że działalność w latach pandemii była utrudniona, więc nie wszystkie planowane działania udało nam się zrealizować. Jednak nasza sztandarowa impreza sportowa, jaką jest Wyścig Górski Magura Małastowska, rozwijała się i zdobywa coraz więcej sponsorów. W okresie kadencji Automobilklub Biecki był organizatorem i współorganizatorem wielu ciekawych imprez sportowych i samochodowych, o których szczegółowe informacje przekazane zostały w prezentacji przygotowanej przez kol. Mariolę Mrozek w oparciu o „Sprawozdanie z działalności Klubu od 1 stycznia 2019 r. do 31 grudnia 2022 r.”.  

Podczas zebrania Prezes Marek Sitek wręczył Złotą Odznakę Honorową PZM za wieloletnią działalność kol. Adamowi Szczepańskiemu. Następnie  podziękował wszystkim członkom klubu za pracę w ciągu czterech lat kadencji i wręczył podziękowania tym, którzy nie mogli być na balu karnawałowym, podczas którego wręczane były podziękowania za działalność w sezonie 2022.

Otrzymali je Burmistrz Biecza Pan Mirosław Wędrychowicz i Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Grzegorz Nosal. W imieniu Pani Starosty Gorlic podziękowanie odebrał Pan Krzysztof Mikruta. Ponadto podziękowania za działalność sędziowską i zawodniczą w tym sezonie otrzymali kol. Ewa Brudziewska i kol. Daniel Wójcikiewicz, Adam Szczepański, Bartłomiej Zieliński, Krzysztof Mikruta oraz Mateusz Kacprzak, który odebrał również podziękowanie dla kol. Piotra Piesko.

Prezes przypomniał, że podczas balu wręczane były także podziękowania za 25 lat działalności w Automobilklubie Bieckim, gdyż w tym roku obchodzimy właśnie taki jubileusz. Wręczył podziękowania za wieloletnią działalność kol. Danucie i Janowi Ingelnom, Zdzisławowi Augustynowi i Stanisławowi Kaliszowi.

Podczas zebrania Burmistrz Biecza Pan Mirosław Wędrychowicz pogratulował ustępującemu Zarządowi realizacji działań w czteroletniej kadencji i podziękował za wspieranie promocji miasta. Gratulując rozwoju przez te lata wręczył Prezesowi Markowi pamiątkową statuetkę. Podziękował również za ogrom pracy włożony w organizację imprez, tak sportowych jak i związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym, klubowym działaczom kol. Zdzisławowi Augustynowi, Danucie i Janowi Ingelnom, Genowefie i Zdzisławowi Orlewskim, Marioli i Januszowi Mrozkom oraz Jolancie i Markowi Sitkom oraz Jakubowi Wszołkowi. Gratulując 25-lecia życzył nowo wybranemu Zarządowi równie prężnego działania i organizacji wspaniałych imprez.

W jawnym głosowaniu zostały wybrane władze Automobilklubu Bieckiego na kadencję 2023 – 2027. W skład Zarządu weszli koleżanki i koledzy:

Prezes – Marek Sitek

Wiceprezes ds. sportowych – Marcin Wojciechowski

Wiceprezes ds. organizacyjnych – Adam Szczepański

Wiceprezes ds. BRD – Janusz Mrozek

Skarbnik – Jolanta Sitek

Sekretarz – Mariola Mrozek

Zastępca Sekretarza – Angelika Mróz

Członek ds. sędziów i zawodników – Daniel Wójcikiewicz

Członek ds. BRD – Łukasz Skórski

Członek ds. organizacyjno-sportowych – Bartłomiej Zieliński

Członek ds. organizacyjno-sportowych – Łukasz Maczuga

Do Komisji Rewizyjnej weszli:

Przewodnicząca – Mariola Mazur

Sekretarz – Krzysztof Mikruta

Członek – Stanisław Wroński

a w skład Sądu Koleżeńskiego:

Przewodnicząca – Genowefa Orlewska

Sekretarz – Adam Lesiak

Członek – Marian Sendecki

 

Na Okręgowym Zjeździe PZM w Rzeszowie Automobilklub Biecki będą reprezentować koleżanki i koledzy Mariola Mazur, Jolanta Sitek, Krzysztof Sitek, Marek Sitek, Marcin Wojciechowski i Daniel Wójcikiewicz.

 

Wśród wniosków do pracy Zarządu Automobilklubu w kadencji 2023-2028 było dążenie do modernizacji trasy Wyścigu Górskiego Magura Małastowska. Dołożenie starań o zmodernizowanie trasy i zabezpieczenie drogi przez zamontowanie podwójnych barier do Przełęczy Małastowskiej, co umożliwi staranie się o przeprowadzenie eliminacji Mistrzostw Europy oraz pozwoli brać udział w wyścigu również formułom. 


Komentarze są zamknięte.