Podsumowanie sezonu wyścigowego i rajdowego 2023 cz.2

Klubowe załogi w tym sezonie zdobywały także punkty w Mistrzostwach Okręgu PZM w Super Sprincie.

W październiku podczas Super Sprintu o Puchar Burmistrza Pilzna, który był 9 rundą Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego i 5 rundą Mistrzostw Galicji w Super Sprincie, Marcin Wojciechowski był przewodniczącym, a Krzysztof Sitek sędzią ZSS. Na starcie wymagającej trasy na drogach gminy Pilzno stanęło 27 załóg, a wśród nich 5 reprezentujących nasz klub.

Najwięcej załóg z naszymi klubowiczami było w klasie FIAT, w której na I stopniu podium stanął Piotr Szudy pilotujący Patryka Szalachę z Automobilklubu Stomil w Dębicy. III stopień podium zajęli Jacek Gajda/Dariusz Kowal (AMK Rzeszowski), na IV miejscu uplasowali się Konrad Sajdak/Piotr Pypeć (A. Stomil w Dębicy), a V miejsce wyjeździli Patryk Setlak/Piotr Rutana (nz) zdobywając również Puchar Fiata126p. Startujący w klasie 4 Janusz Smoła/Jakub Kalisz uplasował się tym razem IV miejscu. Również na IV miejscu dojechali do mety Arkadiusz Abram/Anna Mrozek startujący w klasie 2.

Kolejną rundą MOR w Super Sprincie zorganizowaną w październiku był Super Sprint 50-latek, w którym wzięły udział 4 nasze załogi.

W klasie FIAT I miejsce wyjeździli Filip Fortuna/Wiesław Orliński, a II miejsce – Konrad Sajdak/Piotr Pypeć (A. Stomil Dębica). II miejsce w klasie 3 zdobył Dawid Gonkiewicz z pilotem Stanisławem Gonkiewiczem (nz). Po raz drugi na IV miejscu w klasie 4 rajd ukończył Janusz Smoła, którego tym razem pilotował Szymon Brataniec.

11 listopada 2023 odbyła się 11 runda Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego w Super Sprincie. W organizacji Mucha Super Sprint Niepodległości Brzyska 2023 JKMiRD wspierali członkowie naszego klubu. Marek Sitek był przewodniczącym ZSS, Marcin Wojciechowski – wicedyrektorem ds. bezpieczeństwa, a odpowiedzialną za kontakty z uczestnikami była Angelika Mróz. Odbiór administracyjny przeprowadziła Mariola Mrozek z Januszem Mrozkiem, badania kontrolne – Mariola Mazur, a kierownikiem Komisji Obliczeń był Andrzej Mrozek. Na próbie pracowali Daniel Wójcikiewicz i Michałem Wójcikiewicz przeprowadzając pomiar czasu, a sędzią zabezpieczenia był Marian Sendecki. Wśród 40 załóg startujących w Super Sprint Niepodległości, aż 10 reprezentowało nasz klub.

W klasie Fiat całe podium było nasze… I miejsce wyjeździli Konrad Sajdak/Piotr Pypeć (AK Stomil Dębica), II miejsce – Filip Fortuna/Wiesław Orliński, a III miejsce oraz Puchar Fiata 126p.– Patryk Setlak/Piotr Rutana (nz). W klasie Gość II miejsce zajęła, wracająca na rajdowe odcinki po krótkiej przewie, załoga Przemysław Gosztyła/Barbara Gosztyła.

Niewiele do podium brakło czterem załogom… IV miejsce zajęli – w klasie 1 – Dawid Drozd (nz)/Dominik Drozd, w klasie 3 – Dawid Gonkiewicz/Stanisław Gonkiewicz (nz) i w klasie 4 – Janusz Smoła/Jakub Kalisz, którzy uplasowali się najwyżej z klubowych załóg w klasyfikacji generalnej – na X miejscu. Na V miejscu w klasie 2 dojechali do mety Stanisław Wroński/Michał Kret. Niestety załoga Jacek Gajda/Kamil Krzanowski (nz) nie powalczyła o kolejne podium w klasie FIAT, gdyż dostali 10 sekund kary. Natomiast załoga Arkadiusz Abram/Anna Mrozek zaliczyła swój pierwszy wypadek, lecz nawet tuje nie przeszkodziły im w ukończeniu zawodów.

Ostatnią rundą MOR 2023 była nasza impreza Super Sprint Barbórka Gorlicka, o której można przeczytać w artykule Biecka Barbórka w Gorlicach.

Na stronie okręgu rzeszowskiego PZM zamieszczone zostały WYNIKI MISTRZOSTW OKRĘGU RZESZOWSKIEGO PZM 2023 W SUPER SPRINCIE 2023. Mistrzem MOR w Super Sprincie w klasie FIAT został Konrad Sajdak, którego pilotowali w tym sezonie tak Patryk Szalacha, jak i Piotr Pypeć. Tytuł I Wicemistrza MOR w Super Sprincie w klasie 4 zdobyła załoga Janusz Smoła/Jakub Kalisz. Puchar Fiata 126p trafił w ręce Patryka Setlaka startującego z Piotrem Rutaną (nz).

W Mistrzostwach klasyfikowanych było wiele klubowych załóg. Niewiele do podium w klasie 2 brakło dwu naszym załogom – IV miejsce zajęli Dawid Kalisz/Piotr Szudy, a V miejsce – Arkadiusz Abram/Anna Mrozek. Jeszcze mniej brakło startującej w klasie 3 załodze Dawid Gonkiewicz/Stanisław Gonkiewicz, która ostatecznie zajęła IV miejsce. Natomiast świetni zawodnicy Filip Fortuna i Jacek Gajda startujący w klasie FIAT zaczęli swoje starty w połowie sezonu i już nie mogli dogonić czołówki.

Czekamy na galę Mistrzostw Okręgu PZM w Rzeszowie w Konkursowej Jeździe Samochodem i Super Sprincie 2023 z udziałem naszych zawodników, po której przedstawimy Mistrzów Okręgu na klubowym fanpage.

Czekamy też na ostatnią rundę Mistrzostw Galicji, w których rywalizacja jeszcze się nie zakończyła, więc już zapraszamy na Super Sprint Dębicka Motoorkiestra w styczniu 2024 roku.