• Tygodniówka Automobilklubu Bieckiego – Odcinek 9

  2770 metrów długości, 12 prawych oraz 10 lewych zakrętów to skrócona charakterystyka trasy z Siennej na przełęcz Puchaczówka, na której Auto Moto Klub Kłodzko zorganizował 3 i 4 rundę GSMP. Na zawodach reprezentacje Automobilklubu Bieckiego tworzyli Krzysztof Dereń, Kamil Hand i Jacek Handl, dla których był to drugi domowy wyścig (oczywiście po Magurzę) Poniżej zestawienie wyników naszych klubowych Kolegów:

  Krzysztof Dereń – Sobota, 7 m-ce w generalce GSMP, 7 m-ce w kategorii 1, 1 m-ce w klasie 4a. Niedziela, 12 m-ce w generalce GSMP, 12 m-ce w kategorii 1, 2 m-ce w klasie 4a.

  Kamil Handl – Sobota, 24 m-ce w generalce GSMP, 22 m-ce w kategorii 1, 5 miejsce w klasie 5b, 6 m-ce w RWD, 2 m-ce w E0. Niedziela,  24 m-ce w generlace GSMP, 23 m-ce w kategorii 1, 5 m-ce w klasie 5b, 6 m-ce w RWD, 1 m-ce w E0. 

  Jacek Handl – Sobota, 2 m-ce w kategorii HS4 grupie D2, 3 m-ce w kategorii HS4. Niedziela, 2 m-ce w kategorii HS4, 1 m-ce w kategorii HS4 grupie D2.

  Gratulujemy! Tradycyjnie, jak na każdych zawodach GSMP w Polsce swój udział mieli również nasi sędziowie, czyli Krzysztof Sitek – Sędzia Techniczny, Marcin Wojciechowski – Asystent Inspektora Zespołu Tras i Torów i Angelika Mróz – Sędzia BK.

  Przypominamy, że najbliższa runda GSMP to nasz domowy Wyścig Górski Magura Małastowska. Zachęcamy do śledzenia oficjalnego profilu zawodów oraz zapraszamy wszystkich do Gorlic i Małastowa 17, 18 i 19 czerwca. 

  TARGUM Super Sprint o Puchar Wójta Gminy Wadowice Górne to 3. Runda tegorocznego MOR w Super Sprincie.  Na starcie organizowanej przez Automobilklub Mielecki imprezy pojawiło się 30 załóg, w tym dwie w barwach Automobilklubu Bieckiego. Fantastyczny wynik zanotował duet Dawid Kalisz i Piotr Szudy, którzy wygrali w generalce trzeci przejazd próby sprawnościowej, a w ostatecznej klasyfikacji uplasowali się na 2 miejscu w klasyfikacji generalnej i oczywiście 1 w klasie 2. Gratulujemy!!! Niestety nasza druga załoga, tworzona przez braci Arkadiusza i Daniela Prokopów, nie miała tyle szczęścia i przedwcześnie zakończyła zmagania ścinając znak i uszkadzając samochód. Trzymamy kciuki za szybką reanimacje pojazdu i za szybki powrót do rywalizacji.

  FEEL THE GRAVEL to hasło przewodnie 78′ Rajdu Polski ORLEN. W najbliższy weekend dwóch naszych klubowych kolegów będzie miało okazję poczuć, co oznacza rywalizacja na szutrze, wśród najlepszych kierowców w Europie. Mariusz Polak – pilotowany przez Mariusza Ziółkowskiego i Zbyszek Kotarba z Bartkiem Męką widnieją na liście śmiałków, którzy zgłosili się do tych prestiżowych zawodów. Życzymy mety, niezapomnianych wrażeń i dobrej zabawy!

   


 • Tygodniówka Automobilklubu Bieckiego – Odcinek 8

  Kolejne podium Maćka Serafina nie powinno być już dla Was zaskoczeniem! Podczas wyścigu Ecce Homo Šternberk w Czechach, stanął na drugim stopniu podium tracąc niespełna sekundę do Chrisa Andre Mayera. Maciek w dalszym ciągu pozostaje liderem w grupie 5. Jesteśmy dumni!

  Z odcinkami specjalnymi podczas pierwszej rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska zmierzyli się Piotr Piesko i Mateusz Kacprzak. Zawodnicy postawili sobie poprzeczkę jeszcze wyżej, przesiadając się na pokład Peugeota 208 R2 i mierząc się z rywalami w klasie Open 2. Uzyskując coraz lepsze czasy wspinali się w tabeli wyników, plasując się na drugiej pozycji na OS3. Niestety, nagła awaria zmusiła ich do przerwania rywalizacji.

  W 53. Rajdzie Festiwalowym wystartował również Wiesław Orliński, który w Suzuki Swift GTI pilotował Przemysława Pypecia. Załoga była najszybsza na wszystkich próbach sprawnościowych, tym samym zajmując 1. miejsce w klasie 3. Gratulujemy!

  W zeszły weekend, Krzysiek Mikruta postanowił przewietrzyć swojego pięknego Peugeota 205 rallye. Podczas Classicauto Cup zmierzył się z Torem Kielce i bez wątpienia dał wszystkim kibicom świetną okazję do zobaczenia jego unikatowego samochodu!

  W najbliższy weekend na Ziemi Kłodzkiej odbędzie się 3 i 4 runda GSMP. Odbiór administracyjny i badanie kontrolne (3 czerwca), tradycyjnie, będzie mieć miejsce na terenie hotelu Czarna Perła. W sobotę i niedzielę, Zawodnicy będą ścigać się na trasie z Siennej do Przełęczy Puchaczówka. 2770 metrowy tor bez wątpienia dostarczy wielu emocji! Na starcie zameldują się również reprezentanci naszego klubu: Krzysztof Dereń, Kamil Handl oraz Jacek Handl – za których mocno trzymamy kciuki!

  5 czerwca odbędzie się również 3. Runda Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego organizowana przez Automobilklub Mielecki. Załogi będą rywalizować w Targum Super Sprincie o Puchar Wójta Gminy Wadowice Górne. Lista zgłoszeń wciąż jest otwarta – zachęcamy do wzięcia udziału w zawodach!

   


 • Zapraszamy na Wyścig

  Krótki rozbieg, lewy 90 i potem długa prosta. Tak rozpoczyna się licząca 3610 metrów trasa wyścigu Magura Małastowska. Dalej emocje są już tylko większe i rosną wraz z prędkością samochodów wyścigowych. Rekord trasy został pobity w 2019 roku przez Szymona Łukaszczyka i wynosi 1:41,681. Prawdziwa adrenalina, precyzja i 25 zakrętów do pokonania – z tym już niebawem będą musieli zmierzyć się zawodnicy. Nie może Cię tam zabraknąć! Zapraszamy – 17-19 czerwca 2022. Tej daty nie można przegapić!

 • Tygodniówka Automobilklubu Bieckiego – odcinek 7

  Odcinek drogi wojewódzkiej nr 991 z Korczyny do Czarnorzek był areną zmagań górali na pierwszej tegorocznej rundzie Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Trasa ta ewidentnie odpowiadała naszym zawodnikom, którzy bardzo licznie meldowali się na podium zawodów.

  Na szczególne wyróżnienie zasługuje Dubai, który wygrał sobotnią rundę w klasyfikacji generalnej, a w niedzielę przyjechał drugi. Poniżej zamieszczamy szczegółowe osiągnięcia naszych klubowiczów.

  Dubai – Sobota, 1 m-ce w generalce SAMS, 1 m-ce w kategorii 1, grupie 2 SAMS. 1 m-ce w klasyfikacji generalnej GSMP, 1 m-ce w kategorii 1, 1 m-ce w klasie 2a. Niedziela, 1 m-ce w generalce SAMS, 1 m-ce w kategorii 1 – grupie 2 SAMS, 2 m-ce w klasyfikacji generalnej CEZ, 1 m-ce w kategorii 1 CEZ, 1 m-ce w grupie 2 CEZ, 2 m-ce w generlace GSMP,  1 m-ce w kategorii 1, 1 m-ce w klasie 2a.

  Krzysztof Dereń – Sobota, 14 m-ce w generalce GSMP, 3 m-ce w klasie 4a, 12 m-ce w kategorii 1. Niedziela, 24 m-ce w generalce GSMP, 23 m-ce w kategorii 1, 3 miejsce w klasie 4a.

  Maciej Serafin – Sobota, 19 m-ce w generalce GSMP, 1 m-ce w FWD, 2 m-ce w klasie 5a, 17 m-ce w kategorii 1. Niedziela, 17 m-ce w generalce CEZ, 14 m-ce w kategorii 1 CEZ, 1 m-ce w grupie 5 CEZ, 19 m-ce w generalce GSMP, 18 m-ce w kategorii 1, 2 m-ce w FWD, 2 m-ce w klasie 5a.

  Kamil Handl – Sobota, 36 m-ce w generalce GSMP, 2 m-ce w E0, 7 m-ce w RWD, 7 m-ce w klasie 5b, 31 m-ce w kategorii 1. Niedziela, 34 m-ce w generalce GSMP, 31 m-ce w kategorii 1, 2 m-ce w E0, 7 m-ce w RWD, 7 m-ce w klasie 5b.

  Sergio Azzini – Sobota, 37 m-ce w generalce GSMP, 8 m-ce w RWD, 4 w klasie 1, 32 w kategorii 1. Niedziela, nie wystartował do podjazdów wyścigowych.

  Sebastian Adamski – Sobota, 40 m-ce w generalce GSMP, 3 m-ce w E0, 3 m-ce w klasie 10b, 5 m-ce w kategorii narodowej.  Niedziela,  41 m-ce w generalce GSMP, 7 m-ce w kategorii narodowej, 4 m-ce w E0, 3 m-ce w klasie 10b.

  Mateusz Adamski – Sobota, 44 m-ce w generalce GSMP, 6 m-ce w E0, 6 m-ce w klasie 10b, 9 m-ce w kategorii narodowej.  Niedziela,  43 m-ce w generalce GSMP, 9 m-ce w kategorii narodowej, 6 m-ce w E0, 5 m-ce w klasie 10b.

  Klaudia Glazar – Sobota, 51 m-ce w generalce GSMP, 19 m-ce w FWD, 8 m-ce w E0, 10 m-ce w klasie 5b, 36 m-ce w kategorii 1. Niedziela, nie wystartowała.

  Jacek Handl – Sobota, 2 m-ce w generalce historycznych GSMP, 2 m-ce w grupie HS 4, 1 m-ce w klasie D2. Niedziela, 2 m-ce w generalce historycznych GSMP, 2 m-ce w grupie HS 4, 1 m-ce w klasie D2.

  Ostatecznie na starcie w Korczynie nie pojawił się Gabriel Kubit. 

  Oprócz zawodników swój udział w organizacji mieli również nasi sędziowie. Łukasz Skórski, Jerzy Klecha, Grzegorz Tabor i Kuba Kalisz zabezpieczali park górny. Mariola Mazur – sędzia techniczny. Angelika Mróz – sędzia BK. Marcin Wojciechowski – Safety Car. 

  Gratulujemy wszystkim zawodnikom i dziękujemy za pełen emocji weekend!

  Maciek Serafin nie zwalnia tempa i w najbliższy weekend wybiera się do Czech, na kolejną rundę EHCC. Na trasie wyścigu 41. ročník Mistrovství Ecce Homo Šternberk Maciek będzie walczył o utrzymanie prowadzenia w grupie 5. Życzymy powodzenia!

  53. Rajd Festiwalowy rozpocznie w tym roku sezon Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska. Na liście zgłoszeń nie zabrakło naszych reprezentantów. Piotrek Piesko przesiadł się z Hondy do Peugeota 208 r2 i powalczy w klasie open2. Na prawy fotel wraca Mateusz Kacprzak. Trzymamy kciuki!

   


 • Tygodniówka Automobilklubu Bieckiego – Odcinek 6

  Jubileuszowy – 50-ty Wyścig Subida Internacional al Fito dostarczył nam wielu emocji. W grupie 5, kategorii 1 ponownie najszybszy był Maciej Serafin, pokonując Piotra Ilnickiego. Nie był to jednak łatwy wyścig dla Maćka, ponieważ przygoda na pierwszym podjeździe wyścigowym kosztowała go dużo nerwów. Na szczęście mechanicy w ekspresowym tempie doprowadzili samochód do porządku, a Maciek doskonale poradził sobie na drugim i trzecim podjeździe. Po 3 rundach EHCC Maciek umocnił się na prowadzeniu w grupie 5. W kategorii 1 zajmuje 7 miejsce.
  Ze zmiennym szczęściem radzili sobie nasi zawodnicy z trasami 8 Rajdu Rzeszowiak. Najlepiej z naszych poradził sobie Elefant, który razem z Bartkiem Męką zajął 3 miejsce wśród klasyków Rajdowych Mistrzostw Południa. Mniej szczęścia miał Piotrek Piesko, który zakończył Rajd na dachu, na drugim odcinku specjalnym. W klasyfikacji MOR w KJS na 12 miejscu w generalce i 5 w klasie drugim zawody ukończyli Dawid Kalisz i Piotr Szudy.
  W najbliższy weekend rusza sezon Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Tym razem na inauguracje sezonu wybrano Wyścig Górski Prządki, który dzięki nieco zmodyfikowanej trasie będzie również rundą International Hill Climb Cup. Aż 10 naszych zawodników zapowiedziało udział w tej imprezie, w tym: Sergio Azzini, Gabriel Kubit, DUBAI, Krzysztof Deren, Maciej Serafin, Klaudia Glazar, Kamil Handl, Sebastian Adamski, Mateusz Adamski i Jacek Handl. Trzymamy mocno kciuki!


 • Tygodniówka Automobilklubu Bieckiego – Odcinek 5

  Wysłany dnia: przez Krzysztof Sitek
  Maciej Serafin wykonał kolejny krok na drodze do tytułu Mistrza Europy, wygrywając grupę 5 w portugalskiej rundzie EHCC. Na wymagającej trasie wyścigu Fãs da Rampa da Falperra Maciek zostawił za sobą Piotra Ilnickiego oraz doświadczonego Portugalczyka – Parcidio Summavielle. Po dwóch rundach EHCC Maciek awansował na pozycję lidera w klasyfikacji gr. 5 oraz na piąte w klasyfikacji samochodów kategorii 1, czyli samochodów z dachem. Po udanym wyścigu w Portugali Maciej nie zwalnia tempa, bo już w najbliższy weekend będzie bronił prowadzenia w hiszpańskim wyścigu Subida al Fito. Rywalizację możecie śledzić na stronie http://subidaalfito.eu/2022/. Trzymamy mocno kciuki.
   
  Miasto Nysa było gospodarzem 2. rundy cyklu Tarmac Masters 2022. Do rywalizacji na wymagającej asfaltowo-szutrowej trasie stanęło blisko 100 załóg. W rajdzie okręgowym, w klasie PRO3 najwyższe podium zajęła załoga reprezentująca Automobilklub Biecki – Piotr Piesko i Mateusz Kacprzak na pokładzie Hondy Civic. Po tym zwycięstwie nasza załoga wysunęła się na prowadzenie w klasyfikacji rocznej PRO3. Serdecznie gratulujemy!
   
  Do grona Sędziów Technicznych PZM dołączył nasz klubowy kolega – Marcin Bolo Wojciechowski. Marcin w miniony weekend zdał egzamin przed komisją powołaną przez Główną Komisję Sportu Samochodowego PZM i może pełnić funkcję sędziego technicznego na zawodach sportowych. Życzymy powodzenia i wytrwałości w rozwijaniu swojej pasji.

 • Tygodniówka Automobilklubu Bieckiego – Odcinek 4

  Wysłany dnia: przez Krzysztof Sitek
  W ubiegłym tygodniu odbyły się powiatowe eliminacje do Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego i Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Duży udział w organizacji turniejów mieli członkowie naszego Klubu – Piotr Ryndak, Mariola Mrozek i Andrzej Mrozek. Drużyna Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rożnowicach, która wygrała Gminny Turniej BRD organizowany przez nasz klub, na szczeblu powiatowym zajęła 3 miejsce.
   
  Rampa Internacional da Falperra to nazwa portugalskiej rundy European Hill Climb Championship. Na trasie o długości 5200 metrów o zwycięstwo będzie walczył Maciej Serafin, tradycyjnie w Renault Clio. Zmagania Maćka w najstarszej imprezie sportowej w Portugali będzie można śledzić na stronie https://rampadafalperra.pt/ oraz Fãs da Rampa da Falperra. Ściskamy mocno kciuki.
   
  2 Runda rajdowego cyklu Tarmac Masters zawita w najbliższy weekend na Opolszczyznę, a konkretnie w okolice Nysy. Barwy Automobilklubu Bieckiego będą reprezentować Piotr Piesko i Mateusz Kacprzak w Hondzie Civic. Rajd rozpocznie się w sobotni wieczór od prologu, o długości 2,5 km. Drugiego dnia na zawodników czeka 6 odcinków specjalnych o łącznej długości 60 km. Wyniki z imprezy będą dostępne w aplikacji Rally Control. Powodzenia!

   


 • XIV Gminny Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowym imienia Jana Grygowicza

  XIV Gminny Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowym odbył się w sobotę 23 kwietnia 2022 roku. Od tego roku nosi imię Jana Grygowicza, pomysłodawcy i wieloletniego organizatora oraz sędziego głównego Turnieju, który włożył ogrom pracy w popularyzację ratownictwa drogowego, podnoszenie umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz znajomości przepisów ruchu drogowego wśród dzieci i młodzieży.

  GALERIA

  W grupie I (kategoria wiekowa do lat 12) konkurowało trzy drużyny, a zwycięzcą została drużyna Szkoły Podstawowej w Racławicach w składzie Wiktoria Ryba, Wiktoria Ryznar, Błażej Juruś, Miłosz Makowiec. Drugie miejsce zajęła drużyna Szkoły Podstawowej nr 1 w Bieczu – Dagmara Bieniek, Wiktoria Kawa, Adrian Wantuch, Jan Zając. Trzecie miejsce zajęła drużyna Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Libuszy – Maja Jędrys, Milena Styrczula, Filip Dyląg, Maciej Źródelski.

  Indywidualnym zwycięzcą Turnieju w kategorii wiekowej do lat 12 został uczeń SP w Racławicach Błażej Juruś (+13), drugie miejsce zajął Jan Zając z SP nr 1 w Bieczu (+13). A trzecie wywalczyła Wiktoria Ryznar uczennica SP w Racławicach (+14). Dwu uczniów uzyskało taka samą liczbę punktów, jednak zgodnie z pkt VI ppkt 3. Regulaminu Gminnego Turnieju BRD, zwyciężył Błażej Juruś, który uzyskał w teście wiedzy 24 punkty. 

  Drugi wynik w testach z bezpieczeństwa w ruchu drogowym uzyskała Milena Styrczula z ZSP w Libuszy (+20 pkt). W teście ze skrzyżowań najlepsi byli zdobywając po +7 punktów Wiktoria Ryba z SP w Racławicach i Filip Dyląg z ZSP Libuszy. Rowerowy tor przeszkód najlepiej przejechał Jan Zając z SP nr 1 w Bieczu (-9) , drugi był Miłosz Makowiec z SP w Racławicach  (-11), a trzeci Filip Dyląg z ZSP w Libuszy (-13). Najlepszą drużyną w konkurencji udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej była drużyna SP nr 1 w Bieczu (+17).

  W grupie II (kategoria wiekowa powyżej lat 12) rywalizowało 6 drużyn z SP w Korczynie, ZSP w Libuszy, SP w Racławicach, ZSP w Rożnowicach, SP w Sitnicy i ZSP w Strzeszynie.

  Zwycięzcą drużynowym Turnieju w tej kategorii została drużyna Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rożnowicach w składzie Marcin Guzik, Dominik Bajorek, Dominik Tapek. Drugie miejsce zajęła drużyna Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Libuszy – Szymon Szostak, Miłosz Dudek, Ksawery Galant. Trzecie miejsce wywalczyła drużyna Szkoły Podstawowej w Racławicach – Maciej Juruś, Bartłomiej Kamiński, Maciej Ryndak.

  Indywidualnym zwycięzcą Turnieju w grupie II został  Miłosz Dudek z ZSP w Libuszy uzyskując +9 punktów. Drugie miejsce zajął Marcin Guzik z ZSP w Rożnowicach zdobywając +12 punktów, a trzecie – Bartłomiej Kamiński SP w Racławicach który zdobył +12 punktów. 

  Najlepsi w testach brd i skrzyżowań byli uczniowie SP w Rożnowicach – Dominik Tapek (+19,+9) i Marcin Guzik (+19,+8), a trzeci był Miłosz Dudek z ZSP w Libuszy (+18,+8). Rowerowy tor przeszkód najlepiej przejechał Bartłomiej Kamiński z SP w Racławicach (-2), drugi był Maciej Ryndak (-4), a trzeci Mateusz Czech z SP w Korczynie ((-5). Najlepszą drużyną w konkurencji udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej okazała się drużyna ZSP w Strzeszynie (+16) w składzie Kinga Jędrzejczyk, Sandra Bajorek, Martyna Opałka.

  Puchary, medale, dyplomy i nagrody rzeczowe wręczali uczestnikom Burmistrz Biecza Pan Mirosław Wędrychowicz, Dyrektor ZOJ w Bieczu Pani Renata Gołębiowska, dyrektor ZSP w Libuszy Pan Aleksander Kalisz,  członek Automobilklubu Bieckiego kol. Piotr Ryndak, komendant Komisariatu Policji podinspektor P. Marcin Stępień. Zaproszenie na zakończenie Turnieju przyjęła żona śp Jana Grygowicza Pani Teresa Grygowicz, która powiedziała uczniom, że to czego nauczą się przygotowując do udziału w turnieju zostanie w głowie i będzie procentować przez lata.

  Dziękujemy współorganizatorom Gminie Biecz, Komisariatowi Policji w Bieczu oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Bieczu, dyrekcji i nauczycielom Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Libuszy oraz sędziom Turnieju kol. Łukaszowi Skórskiemu, P. Łukaszowi Stelmachowi, kol. Januszowi Mrozkowi i kol. Andrzejowi Mrozkowi. 

  Dziękujemy wszystkim zawodnikom za udział i opiekunom za przygotowanie uczniów do Turnieju. Zapraszamy na XV Gminny Turniej BRD w przyszłym roku.

   

  Mariola Mrozek

  Wyniki GR I

  Wyniki GR II

  Czytaj dalej!!  Post ID 6137


 • Tygodniówka Automobilklubu Bieckiego – Odcinek 3

  W bibliotece Auto Klubu Dziennikarzy Polskich ukazała się kolejna ciekawa pozycja. Tytuł Alfabet Małopolskich Automobilistów, autorstwa red. Grzegorza Chmielewskiego i Janusza Szymanka zawiera biogramy zasłużonych postaci sportu motorowego, w tym wielu naszych klubowiczów. W opracowaniu tym zostały opisane sylwetki Jolanty Sitek, Jana Grygowicza, Krzysztofa Sitka, Marka Sitka, Janusza Mrozka, Marioli Mrozek, Mariusza Polaka, Krzysztofa Mikruty, Piotra Ryndaka, Barbary Czochary, Henryka Czochary, Daniela Wójcikiewicza i Mariana Uszko. Książkę można kupić za pośrednictwem strony http://akdp.org.pl/

  Na klasycznych odcinkach specjalnych na Dolnym Śląsku odbył się jubileuszowy – 50ty Rajd Świdnicki. W stawce HRSMP reprezentowali nas Mariusz Polak z Mariuszem Ziółkowskim (Audi) i Elefant z Bartłomiejem Męką. Mariusz zajął 4 miejsce w klasyfikacji generalnej, Elefant ukończył zawody na 8 pozycji. Gratulujemy.

  Update: zmiana terminu wydarzenia, więcej informacji już wkrótce. W najbliższy weekend Automobilklub Małopolski organizuje 32. Rajd Podkarpacki, który będzie 2 rundą Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego PZM w KJS. Nie mamy jeszcze przecieków z listy zgłoszeń i nie wiem, ilu naszych klubowiczów zgłosi się do zawodów. Wiemy jednak, że nad sportowym przebiegiem imprezy będzie czuwał Marcin Wojciechowski, który będzie pełnił funkcję przewodniczącego ZSS.


 • Tygodniówka Automobilklubu Bieckiego – Odcinek 2

  Po świątecznej przerwie wracają imprezy motoryzacyjne, na których nie może zabraknąć naszych klubowiczów.

  W najbliższą sobotę, na hali sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Libuszy odbędzie się XIV Gminny Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym imienia Jana Grygowicza.
  Współorganizatorami Turnieju są Automobilklub Biecki, Gmina Biecz, Komisariat Policji w Bieczu oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Bieczu. Tradycyjnie celem Turnieju są działania na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej. Liczymy na wysoką frekwencję i trzymamy kciuki za wszystkich uczestników.

  Kamionki, Michałkowa, Walim – nazwy tych miejscowości doskonale zna każdy fan rajdów samochodowych. Już w najbliższy weekend na tych trasach zostanie rozegrany jubileuszowy, 50-ty Rajd Świdnicki, wcześniej znany jako Rajd Elmot. Impreza ta jest 1 rundą RSMP i HRSMP, dlatego na starcie nie mogło zabraknąć reprezentantów naszego Klubu. Elefant, z pilotem Bartłomiejem Męką oraz Mariusz Polak z Mariuszem Ziółkowskim rozpoczynają walkę o tytuły w Historycznych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Zachęcamy do śledzenia rywalizacji na stronie https://rajdkrause.pl/

  Automobilklub Stomil w Dębicy poinformował, że planowana w dniu 24 kwietnia druga runda Mistrzostw Galicji nie odbędzie się w tym terminie. Obecnie trwają poszukiwania nowego terminu tej imprezy. Jak tylko poznamy nową datę niezwłocznie podzielimy się z Wami tą wiadomością.


 • Tygodniówka Automobilklubu Bieckiego – Odcinek 1

  W miniony weekend, nasz klubowy kolega Maciej Serafin brał udział w wyścigu górskim Course de cote de St-Jean du Gard Col St Pierre we Francji, który był pierwszą rundą europejskiego czempionatu. Po sporych perypetiach na podjazdach treningowych, nasz klubowicz ostatecznie stanął na starcie w niedzielnych podjazdach wyścigowych i wywalczył 2 miejsce w swojej klasie. Trzymamy kciuki, żeby europejska przygoda Maćka zakończyła się zdobyciem upragnionego tytułu.

  Na rajdowych trasach w okolicach Nowej Rudy miała miejsce inauguracja rywalizacji w cyklu Tarmac Masters. Na starcie pojawili się nasi reprezentanci. Załoga Piotr Piesko i Mateusz Kacprzak, po problemach ze swoją Hondą na ostatnim odcinku zajęła ostatecznie 4 miejsce w klasie PRO3. Kolejny start już za niecały miesiąc w Nysie.

  Na dwukilometrowej trasie w Hucie Brzuskiej rywalizowali uczestnicy MOR w Super Sprincie 2022. Nasz Klub reprezentowała załoga Dawid Kalisz i Piotr Szudy, zajmując 2 miejsce w K2 i 4 w generalce. Na uwagę zasługuje fakt, że Dawid i Piotrek wygrali ostatnią próbę w klasyfikacji generalnej. Gratulujemy!

  Przypominamy jeszcze wydarzenia z poprzedniego weekendu.

  W Wieliczce odbył się kolejny Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza. W imprezie tej ostatecznie reprezentowało nas dwóch kierowców. Mariusz Polak, z pilotem Mariuszem Ziółkowskim zajęli 8 miejsce w klasie 3 i 18 w generalce. Tym razem pech dopadł Elefanta, który wycofał się z zawodów po uszkodzeniu samochodu.

  W rajdzie Columna Medica Baja Drawsko Pomorskie wzięła udział załoga Mariusz Pietrzycki z Romanem Kicińskim, w Dacii Duster. Po dwóch odcinkach, zlokalizowanych na poligonie w Drawsku Pomorskim, nasza załoga zajęła drugie miejsce w T2 i 13 w klasyfikacji generalnej.

  W kolejny weekend jedyne sportowe emocje jakie nas czekają, to zawody w zjadaniu jajek i polewaniu się wodą. Dlatego z zapowiedziami kolejnych wydarzeń wracamy już za tydzień.


 • Otwieramy listę zgłoszeń na pierwszy Super Sprint w sezonie 2022!

   

  Wiosenny Super Sprint będzie 1. Rundą Mistrzostw Galicji w Super Sprincie oraz 1. Rundą MOR w Super Sprincie. Dwukilometrowa trasa w Ropie, która dla Was przygotowaliśmy jest fragmentem odcinka Rajdu Magurskiego – ciekawe czy jeszcze go pamiętacie?

  Po zakończeniu zawodów, oprócz tradycyjnego rozdania nagród dla najszybszych Zawodników rundy, wręczymy również statuetki dla Mistrzów Galicji sezonu 2021.

  UWAGA: Kilka przydatnych informacji:
  – Biuro imprezy – Urząd Gminy Ropa – otwarcie listy zgłoszeń – 13 marca 2022 (godz. 00:00)
  – zamknięcie listy zgłoszeń – 24 marca 2022 (godz. 24:00)
  – wpisowe – 150 zł nasi/200 zł zrzeszeni w innych klubach/250 zł niezrzeszeni
  – OA – 27 marca 2022, godz. 8:00 – 10:00
  – BK – 27 marca 2022, godz. 8:15 – 10:15
  – zapoznanie – 27 marca 2022, godz. 8:30 – 10:30
  – Start – 27 marca 2022, godz. 12:00
  – Meta – 27 marca 2022, godz. 15:15

  Wszystkie niezbędne dokumenty znajdziecie poniżej
  – Regulamin Ramowy Mistrzostw Galicji w Super Sprincie 2022

  – Regulamin Ramowy MOR w Super Sprincie

  – Regulamin Uzupełniający Wiosennego Super Sprintu

  – Druk zgłoszenia

  – Karta BK

  – Zgoda właściciela pojazdu

  Wkrótce będziemy uzupełniać informacje, dlatego koniecznie śledźcie nasze wydarzenie na Facebooku oraz stronę www.autobiecz.pl oraz galicja.autobiecz.pl

   


 • DYŻUR W KLUBIE 04.03.2022 r.

  Szanowni Państwo, w piątek będę obecny w siedzibie klubu ul. Tysiąclecia 3 w godzinach 19.00 – 19.30. Jeśli chcecie: zostać członkiem Automobilklubu Bieckiego, odebrać kartę członkowską, uregulować składkę członkowską, odebrać licencje sędziowską lub załatwić sprawy dotyczące licencji zawodniczej to jestem do Państwa dyspozycji.

  Członek Zarządu

  Daniel Wójcikiewicz


 • Nowości w Mistrzostwach Galicji!

  W tym roku po raz kolejny, razem z Automobilklub Stomil w Dębicy zapraszamy Was na Mistrzostwa Galicji w Super Sprincie. Nasze Mistrzostwa doczekały się oficjalnego logo, które mamy przyjemność Wam zaprezentować oraz strony internetowej, na której znajdziecie nowy regulamin ramowy, kalendarz, aktualne klasyfikacje i archiwum wyników. Kolejna zmiana dotyczy kalendarza. Mistrzostwa 2022 zakończą się w 2023 roku. Do kalendarza została włączona przyszłoroczna Dębicka Motoorkiestra, która z uwagi na wczesny, styczniowy termin, nigdy nie była włączona do żadnego kalendarza. Pierwsza runda odbędzie się już 27 marca, na odcinku w miejscowości Ropa (powiat gorlicki), na którym kiedyś gościł Rajd Magurski. Więcej informacji już wkrótce. Koniecznie obserwujcie profil Automobilklubu Bieckiego i Automobilklubu Stomil w Dębicy oraz stronę www.galicja.autobiecz.pl


 • Dawid Kalisz

  Mieszka w Moszczenicy koło Gorlic. Członkiem Automobilklubu Bieckiego jest od 2019 roku. Ukończył studia na kierunku Budownictwo na Politechnice Krakowskiej, a na co dzień pracuje jako Kierownik Projektu w firmie geotechnicznej.  

  Zamiłowania Dawida to oczywiście rajdy, mechanika samochodowa oraz sporty wyczynowe – bardzo długo uprawiał kolarstwo górskie. 

  Ściga się na pokładzie Fiata Seicento, którego kupił jako rozpoczęty projekt. Wraz ze swoim pilotem i przyjacielem Piotrem Szudym dokończył projekt rajdówki, a wszystkie modyfikacje, serwis oraz naprawy do tej pory wykonują sami – samochód nigdy nie trafił w obce ręce 😊   

  Pierwszy start Dawida miał miejsce podczas Rajdu Niepodległości 11 listopada 2018 roku – niezmiennie do dnia dzisiejszego Fiatem Seicento  

  Osiągnięcia w sezonie 2021  

  08.05.2021 – Super Sprint AERO MASTER 3 Krosno – 1 miejsce w klasie FIAT  (1 runda Mistrzostw Okręgu PZM w Super Sprincie)  

  16.05.2021 – Super Sprint o Puchar Wójta gminy Jodłowa – 3 miejsce w klasie FIAT (2 runda Mistrzostw Okręgu PZM w Super Sprincie) 

  30.05.2021 – Super Sprint o Puchar Wójta gminy Wadowice Górne TARGUM – 1 miejsce w klasie FIAT  (3 runda Mistrzostw Okręgu PZM w Super Sprincie) 

  27.06.2021 – Super Sprint Przemyśl 2021 – 1 miejsce w klasie FIAT (4 runda Mistrzostw Okręgu PZM w Super Sprincie) 

  25.07.2021 – Super Sprint + STOMIL o puchar Burmistrza miasta Pilzna – 1 miejsce w klasie K4 i 3 miejsce w Klasyfikacji Generalnej  (2 runda Mistrzostw Okręgu PZM w Super Sprincie+) 

  25.09.2021 – Super Sprint Straszydle – 1 miejsce w klasie FIAT (6 runda Mistrzostw Okręgu PZM w Super Sprincie)   

  10.10.2021 TARGUM Super Sprint o Puchar Wójta Gminy Niwiska – 1 miejsce w FIAT (8 runda Mistrzostw Okręgu PZM w Super Sprincie)  i 1 miejsce w K4 (3 runda Mistrzostw Okręgu PZM w Super Sprincie+)   

  17.10.2021 – Super Sprint o Puchar Wójta Gminy Żyraków – 1 miejsce w klasie FIAT (9 runda Mistrzostw Okręgu PZM w Super Sprincie)   

  12.12.2021 – Super Sprint Barbórka Biecka – 1 miejsce w klasie FIAT (10 runda Mistrzostw Okręgu PZM w Super Sprincie) 

  Tytuły do roku 2021:  

  I Wicemistrz Okręgu Rzeszowskiego w KJS w sezonie 2019 w klasie FIAT   

  I Wicemistrz Okręgu Rzeszowskiego w Super Sprint w sezonie 2020 w klasie FIAT 

  Tytuły w sezonie 2021: 

  Mistrz Okręgu Rzeszowskiego w Super Sprint w klasie FIAT  

  I Wicemistrz Okręgu Rzeszowskiego w Super Sprincie+ w klasie 4 

  Wicemistrz Galicji w klasie FIAT

   


 • PRZEKAŻ NAM 1%

  Czy wiesz, że Automobilklub Biecki posiada status organizacji pożytku publicznego? Dzięki temu możesz wesprzeć nasze działania poprzez przekazanie 1% podatku.

  Jak to zrobić?

  Wystarczy, że w swojej deklaracji podatkowej (np. PIT-37) wskażesz organizację ze statusem OPP – wtedy otrzyma ona 1% Twojego podatku. W odpowiedniej rubryce wpisz numer KRS Automobilklubu Bieckiego, czyli: 0000 029 250. 

  Na co wykorzystamy Twój 1%?

  Na organizację Rajdu Turystycznego

  Na organizację wydarzeń dla najmłodszych, takich jak Dzień Dziecka

  Na działania związane z bezpieczeństwem ruchu drogowego (BRD)

  Na organizację Wyścigu Górskiego na Magurze Małastowskiej, który jest częścią cyklu Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski!

  Na organizację Super Sprintów, które są rundami Mistrzostw Galicji (już wkrótce zrobi się o nich głośno na naszej stronie www i profilu na Facebooku)!

   


 • 70 LAT

  29 stycznia 2022 roku w  restauracji Stary Dworzec w Gorlicach odbyły się uroczyste obchody 70-lecia Sportów Motorowych na Ziemi Bieckiej i Gorlickiej. Na jubileusz przybyli przedstawiciele władz PZM, samorządowych, sponsorzy, członkowie oraz sympatycy klubu.   Imprezę poprowadził zaprzyjaźniony od wielu lat z klubem Wojciech Tomkiewicz, natomiast historię klubu przedstawił prezes Marek Sitek wraz z Mariolą Mrozek sekretarzem klubu.Sekcja Motorowa Koła Sportowego „Górnik” w Bieczu powstała 2 sierpnia 1951 roku  na fali fascynacji motocyklami bieckiej młodzieży. W grupie inicjatywnej byli bieczanie Henryk Czochara, Stanisław Szmidt, Emil Malinowski, Józef Wojtasiewicz, Zdzisław Budacki, Bronisław Zawisza oraz Marian Uszko. Pierwszym kierownikiem sekcji motocyklowej, liczącej zaledwie 20 osób, był Henryk Czochara. Zawodnicy  koła z początku startowali na motocyklach, dopiero później przenieśli się na samochody. Pierwsze starty odbywały się  na prywatnych przedwojennych motocyklach. W roku 1953 sekcja otrzymała trzy motocykle marki SHL, a w 1955 roku trzy motocykle WFM. W latach 50. najpopularniejszymi z dyscyplin motorowych były rajdy uniwersalne, szosowo-terenowe, patrolowe, obserwowane, małe rajdy, motocross oraz żużel. Jednym z pierwszych takich rajdów był zorganizowany 14 kwietnia 1953 r. przez biecką sekcję Rajd Terenowy w Bieczu. Uczestniczyło w nim 30 zawodników z Górnika Biecz, Górnika Gorlice i LPŻ Jasło. Na jubileuszu gościliśmy zawodników, którzy w tych czasach startowali a byli to: Zdzisław Augustyn, Piotr Ryndak i Zdzisław Orlewski. W latach 60. część zawodników zmieniła motocykle na samochody.

  Sekcja Motorowa Koła Sportowego „Górnik” w Bieczu była podwaliną dziś działającego Automobilklubu Bieckiego. W grudniu 1976 roku członkowie sekcji Motorowej „Górnik” założyli Delegaturę Automobilklubu Krośnieńskiego w Bieczu.  Członkowie Delegatury przez kilkanaście lat uczestniczyli w turystycznych imprezach organizowanych samodzielnie, jak również przez Automobilklub Krośnieński. Organizowali imprezy turystyczno – samochodowo – krajoznawcze, jak rajdy turystyczne do Wapiennego, Bednarki czy Rudawki Rymanowskiej, podczas których obok rywalizacji było zwiedzanie i spotkania towarzyskie przy ognisku. W listopadzie 1997 roku 26-osobowy komitet założycielski podjął uchwałę o założeniu samodzielnej organizacji. W marcu 1998 roku decyzją Sądu Rejonowego w Krośnie Automobilklub Biecki został wpisany do Krajowego Rejestru Stowarzyszeń pod nazwą Automobilklub Biecki. W skład pierwszego Zarządu weszli: Andrzej Bartnicki prezes, Henryk Czochara wiceprezes, Janusz Guzik sekretarz oraz Danuta Ingeln skarbnik.
  Do klubowej tradycji weszło organizowanie imprez dla członków i sympatyków Automobilklubu oraz dla dzieci. Jedną z  imprez o wieloletniej tradycji jest spotkanie opłatkowe organizowane w karnawale, które z biegiem czasu przekształciło się  w bal noworoczny. Rajdy turystyczne były organizowane na rozpoczęcie i zakończenie sezonu. Pierwszy z nich  to Jesienny Rajd Turystyczny Seniora, który zorganizowany został w 1999 roku na trasie z Biecza do Folusza, natomiast od 2003 roku rajdy te były organizowane pod nazwą Wiosenny Rajd Turystyczny, a w 2011 przekształcone w Rodzinny Rajd Turystyczny. Od 2000 roku w kalendarzu imprez klubowych na stałe zagościł Rekreacyjno-Sportowy Dzień Dziecka. W latach 1998-2006, kiedy gwardianem i proboszczem był O. Samuel Bommersbach, podczas rozpoczęcia sezonu odbywało się poświęcenie samochodów. W tym czasie klub współpracował z klasztorem Franciszkanów w Bieczu przy organizacji Festynu Franciszkańskiego.

  Od początku działalności  klub zajmuje się bezpieczeństwem ruchu drogowego i ratownictwem drogowym organizując kursy ratowników drogowych, po których egzaminem sprawdzającym umiejętności szkolonych były zloty ratowników. Przez pięć lat, od 2001 do 2005, organizowane były Jesienne Zloty Ratowników Drogowych prowadzone przez ówczesnego wiceprezesa do spraw brd Jana Grygowicza.

  Działalność sekcji ratowników to także udział w zlotach okręgowych i ogólnopolskich. Najważniejszym sukcesem klubowej załogi w składzie Marek Sitek i Jan Grygowicz było zdobycie Mistrzostwa Polski w VI Ogólnopolskich Mistrzostwach Ratowników Drogowych PZM, które odbyły się 26-28 IX 2003 roku. Jan Grygowicz odznaczony został wówczas Honorową Odznaką Ratownika Drogowego PZM.

  Jan Grygowicz ma ogromne zasługi w popularyzacji ratownictwa drogowego i podnoszeniu umiejętności w zakresie przepisów ruchu drogowego wśród młodzieży. Przez wiele lat przygotowywał bowiem uczniów Zespołu Szkół nr 1 w Bieczu do Powiatowego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w Gorlicach. Uczniowie tej szkoły trzykrotnie w latach 2002, 2003 i 2004 zdobyli I miejsce drużynowo. Do najlepszych należeli młodzi członkowie Automobilklubu. Jan Grygowicz był pomysłodawcą, organizatorem i sędzią głównym Gminnego Turnieju BRD. Impreza ta mająca na celu propagowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym organizowana jest od 2007 roku przy współpracy z Gminą Biecz, Policją i OSP w Bieczu.

  Organizacja KJS-ów rozpoczęła się w klubie wraz z powołaniem nowego Zarządu na zebraniu sprawozdawczo-wyborczym w dniu 16 lutego 2003 roku, kiedy to prezesem został Marek Sitek i pełni tę funkcję nadal.

  Pierwszą imprezą w całości od strony sportowej zorganizowaną przez nasz klub była II Runda Mistrzostw Polski Dziennikarzy, która odbyła się w czerwcu 2004 roku na terenie powiatu gorlickiego. Rajd Dziennikarzy spowodował rozpoczęcie kolejnego etapu działalności klubowej, odważyliśmy się zrealizować marzenia prezesa Marka Sitka, Jakuba Wszołka, Daniela Wójcikiewicza i innych członków Zarządu.

  18 grudnia 2005 roku odbyła się nasza pierwsza samodzielna impreza Zimowy Rajd Samochodowy „BARBÓRKA”. Rajd otrzymał wysoką ocenę obserwatorów okręgu rzeszowskiego PZM i w 2006 odbył się już jako eliminacja Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego.

  Zaangażowani w organizację imprez samochodowych członkowie Zarządu postanowili zorganizować Mistrzostwa Powiatu Gorlickiego w Super OeS-ie pod patronatem Starosty Gorlickiego Pana Mirosława Wędrychowicza. Organizatorem całej imprezy był Jakub Wszołek, niezależnie od tego kto był dyrektorem poszczególnych eliminacji. W 2007 odbyły się trzy eliminacje mistrzostw: w lipcu – Grodzki, we wrześniu Gorlicki, a w grudniu Biecki Super OeS. I to był strzał w dziesiątkę. Impreza się przyjęła i w kolejnych latach, oczywiście pod patronatem pana Starosty, odbywały się już cztery eliminacje mistrzostw. Od 2017 roku zamiast nich Automobilklub Biecki, we współpracy z Jasielskim Klubem Motorowym i Ratownictwa Drogowego oraz Automobilklubem Stomil Dębica, organizuje Mistrzostwa Galicji, które dzięki temu składają się z większej liczby eliminacji.

  Marzenia napędzały nas do działania. Marzyliśmy o zorganizowaniu imprezy samochodowej i mimo że nie mieliśmy funduszy zrobiliśmy pierwszą klubową, pierwszą okręgową … i w tej chwili organizujemy imprezę rangi Mistrzostw Polski czyli Wyścig Górski Magura Małastowska.

  W 2014 roku spełniło się kolejne marzenie prezesa Marka, po kilku latach starań po raz pierwszy odbył się Wyścig Górski Magura Małastowska na trasie od Małastowa do przełęczy Małastowskiej i tak  eliminacje cyklu Mistrzostw Polski zawitały na stałe do naszego powiatu.

  Barwy klubu reprezentuje  silna grupa licencjonowanych zawodników, oraz zawodników amatorów.

  Podczas uroczystości wręczono odznaczenia Polskiego Związku Motorowego: Brązową Honorową Odznakę PZM otrzymali: Angelika Mróz, Mariola Mazur oraz Anna Mrozek,

   

  Srebrną Honorową Odznakę PZM otrzymali: Łukasz Bałajewicz, Marcin Wojciechowski, Bartłomiej Zieliński, Zbigniew Kotarba i Adam Szczepański,

  Złotą Honorową Odznakę PZM otrzymali: Małgorzata Małuch, Rafał Kukla i Adam Lesiak.

  Wręczono również podziękowania dla zasłużonych działaczy i członków Automobilklubu Bieckiego, zawodników, sponsorów, przedstawicieli samorządów oraz osób i firm współpracujących od wielu lat z klubem.

   

  Po części oficjalnej uczestnicy jubileuszu zjedli uroczysty obiad i rozpoczęli wspaniałą zabawę do białego rana. W jubileuszu brało udział 136 osób.

   

  Jolanta Sitek


 • Drużyna Roku w powiecie gorlickim

  W dniu 28.01.2022 w auli Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie odbyła się 30. Jubileuszowa Gala Sportowa podsumowująca plebiscyt 10 Asów Małopolski 2021 oraz plebiscyt Sportowiec Roku Małopolski 2021 roku.
  W gali uczestniczył Prezes Automobilklubu  Bieckiego Marek Sitek, który odebrał I nagrodę w kategorii Drużyna Roku w powiecie gorlickim.
  Dziękujemy wszystkim, którzy oddali głos na nasz klub! To wyróżnienie z pewnością zmotywuje nas do pracy na rzecz rozwoju sportów motorowych i propagowania bezpieczeństwa w ruchu drogowym w rozpoczętym już 2022 roku.

 • SKŁADKA CZŁONKOWSKA 2022

  Dla osób zapisujących się do Automobilklubu Bieckiego składka członkowska wynosi 90,00 zł. od drugiego roku członkostwa składka wynosi 60,00 zł.

  Wpłacić ją należy przelewem na konto:
  Automobilklub Biecki, ul. Tysiąclecia 3, 38-340 Biecz
  Bank Spółdzielczy w Bieczu: 49 8627 0001 2002 3001 8887 0001
  z dopiskiem: nazwisko imię – składka członkowska za 2022 r.

  Członek Klubu zobowiązany jest opłacić składkę członkowską do 31 marca 2022 roku.

  Członek Klubu posiadający licencję sędziego stopnia I i II oraz członek Klubu posiadający licencję zawodnika/pilota sportu samochodowego zobowiązany jest opłacić składkę członkowską do 31 stycznia 2022 roku.

  Uchwała nr.11/2021 – wysokości składki członkowskiej w 2022 r.

  Uchwała nr.12/2021 – licencje sędziowskie.

  Uchwała nr.13/2021 – licencje zawodnicze.


 • Wyniki Mistrzostw Galicji w Super Sprincie 2021

  30 grudnia 2021 roku Zarząd Automobilklubu Bieckiego zatwierdził wyniki Mistrzostw Galicji w Super Sprincie 2021. Wyniki oficjalne publikujemy poniżej. Ceremonia wręczenia pucharów będzie miała miejsce podczas pierwszych zawodów z cyklu, które odbędą się w obecnym, 2022 roku. Serdecznie gratulujemy wszystkim Zwycięzcom! Więcej szczegółów odnośnie Mistrzostw Galicji już wkrótce.

  klasyfikacja generalna

  klasa 1

  klasa 2

  klasa 3

  klasa 4

  klasa gość

  klasa fiat

  puchar fiat 126

   


 • Trwa plebiscyt na Drużynę Roku

  Drodzy Sympatycy Motorsportu, Klubowicze, Zawodnicy, Mieszkańcy Powiatu Gorlickiego,

  Trwa plebiscyt na Drużynę Roku, który organizowany jest przez Gazetę Krakowską, dzięki Waszym głosom, udało nam się zakwalifikować do etapu wojewódzkiego głosowania! Bardzo dziękujemy za każdy oddany głos!

  To jednak NIE KONIEC – Automobilklub Biecki plasuje się na 9 pozycji w Plebiscycie Sportowym 2021. Jeśli chcesz nas wesprzeć – zachęcamy do oddawania głosów na stronie: https://gazetakrakowska.pl/p/kandydat/automobilklub-biecki,2409867/ oraz do wysyłania SMSów o treści KRH.13 na numer 72355.

  Głosowanie będzie trwać do czwartku, 30 grudnia do godz. 21:30. Z góry dziękujemy za każdy oddany głos!


 • Mariusz Polak

  Jest członkiem Automobilklubu Bieckiego oraz absolwentem Politechniki Krakowskiej. Od 1986 roku prowadzi warsztat samochodowy w Gorlicach (Bosch Service).

  Swoje początki w świecie motorsportu związał ze startami w KJS-ach. Od 2016 roku startował w HRPP, a od 2017 r. w HRSMP. Jest miłośnikiem Audi i tej marce jest cały czas wierny, dlatego podjął się odbudowy od podstaw Audi Coupe Quattro.
  W 2018 roku wraz z pilotem Tadeuszem Gargasem zdobył tytuł wicemistrza w klasie PZM5, a w 2019 roku tytuł mistrza Polski w klasie PZMot 6. W sezonie 2021, wraz z pilotem

  Mariuszem Ziółkowskim, wywalczył tytuł mistrza Polski w klasie Open 4WD.

  Mariusz brał udział również w Rajdach Żubrów, gdzie 3-krotnie stanął na podium:

  2015 r. (49 Rajd Żubrów) – I miejsce w gr.III wraz z pilotem Tadeuszem Gargasem

  2018 r. (52 rajd Żubrów) – II miejsce w gr. Open Weteran z pilotem Tadeuszem Gargasem
  2019 r. – I miejsce w gr. Open Weteran z synem na miejscu pilota – Bartłomiejem Polakiem

   

  Mariusz rywalizował także w Star Rally Barum Rally Zlin Historic 2021, w Rajdzie Polski Orlen – Historycznym Kryterium Karowej oraz Rajdach Memoriału J. Kuliga i M. Bublewicza, gdzie stawał na podium.